Spausdinti šį puslapį

Buvusiame kino teatre atidaryta pirmoji paroda

Buvusioje „Draugystėje“ – pirmoji paroda. Gedimino Nemunaičio nuotr. Buvusioje „Draugystėje“ – pirmoji paroda. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergės kraštotyros muziejaus naujajame pastate eksponuojama pirmoji paroda.

Buvusioje „Draugystėje“, į kurią pamažu jau kraustosi muziejaus administracija, šiuo metu eksponuojama unikali paroda iš istorinės prezidentūros „Inteligentų šeima pirmojoje Lietuvos Respublikoje“.

Ši iš Kauno atkeliavusi išskirtinė paroda tris pastaruosius mėnesius buvo eksponuota Antano Smetonos dvare Užulėnyje. Iki metų pabaigos visi norintieji ją galės apžiūrėti Ukmergėje.

Kiekvienam vyresnės kartos ukmergiškiui tai ne tik proga pažvelgti į sukauptų nuotraukų ir istorinių faktų lobyną iš prieškario Lietuvos inteligentijos gyvenimo.

Taip pat tai puiki proga pirmą kartą įžengti ir į „Draugystės“ buvusią kino salę.

Renovuotame šio pastato fojė pirmieji renginiai vyko šių metų pavasarį, tačiau didžioji salė, kurioje sovietmečiu buvo rodomi filmai, iki šiol lankytojams nebuvo atverta.

Ateityje čia bus muziejaus ekspozicijų salė, o iki tol – eksponuojamos parodos.

Penktadienį senajame muziejaus pastate atidaryta ir kita taip pat iš Užulėnio, Antano Smetonos dvaro, atkeliavusi paroda „Mūsų keliuose tesaugo“.

Tai – lietuviškos kryždirbystės paroda, kurios autorius – Aleksas E. Kulvietis.

Šis iš Kolumbijos gyventi į Lietuvą daugiau nei prieš dešimtmetį atvykęs vyras – garsaus mūsų krašte prieškariu kūrusio dailininko Ukmergės gimnazijos mokytojo Eugenijaus Kulviečio anūkas.

Parodoje jis pristato daugiau kaip šešiasdešimt nedidukų koplytstulpių ir kryžių. Visi jie sukurti Kolumbijoje iš tropinės medienos 2001-aisiais metais.

Ši paroda muziejuje veiks iki lapkričio 1 d.

Organizatoriai – Pasaulio lietuvių bendruomenė ir Ukmergės kraštotyros muziejus.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)