Li­na SUKACKIENĖ

 

Bal­ti ir la­bai šva­rūs Ad­ven­to va­ka­rai. Žiū­riu per lan­gą į va­ka­ro tam­są ir ma­tau ele­gan­tiš­ką snai­gių kri­ti­mą. Koks įdo­mus gam­tos žais­mas – skren­da mi­nia­tiū­ri­nės gra­žuo­lės ir gu­la į bal­tus snie­go pa­ta­lus.

Ad­ven­to min­tys. Su­si­kau­pi­mas ir lau­ki­mas. Pra­ei­nan­tys me­tai bu­vo ga­na su­dė­tin­gi dar­bais ir pa­ty­ri­mais, iš­gy­ve­ni­mais ir ne­tek­ti­mis. Nie­kas šia­me gyvenime nie­ko ne­da­li­ja vel­tui – at­ra­di­mai su­tei­kia džiaugs­mą ir vil­tį, su­tei­kia kas­die­nos gy­ve­ni­mui spal­vas.

Kar­tais ei­nan­tys gat­ve žmo­nės šyp­so­si. Va­di­na­si, jų min­tys švie­sios, ska­ti­nan­čios gy­ven­ti ir kur­ti. Ki­ti su­tik­tie­ji nuo pir­mos po­kal­bio se­kun­dės žvel­gia už­ge­su­sio­mis aki­mis, ma­to tik juo­dą pa­sau­lį. Va­di­na­si, jie tu­ri tam prie­žas­čių. O gal pa­tys jas su­ku­ria?

Tuo­jau pra­si­dės svei­ki­ni­mo at­vi­ru­kų siun­ti­mas. Jis su­ma­žė­jęs iki mi­ni­mu­mo. Juk yra in­ter­ne­tas. Ir pa­tys svei­ki­ni­mai la­bai pa­ki­to – ne­be­li­ko sen­ti­men­ta­laus žmo­gaus brai­žo, jo nuo­tai­kos ir min­ties nuo­šir­du­mo – tik ti­ra­žuo­tas la­pe­lis ir tra­di­ci­nis lin­kė­ji­mas. Ge­rai, kad ant kai ku­rių pa­ra­šas tik­ras. Bet ir tai jau re­te­ny­bė.

Toks laik­me­tis, to­kios tra­di­ci­jos. Ta­čiau ar ne mes pa­tys jas to­kias pa­to­gias ir ku­ria­me? O ka­da pa­sa­ky­ti, ką jau­ti, ką gal­vo­ji, kuo gy­ve­ni?

Kaip nu­ste­bin­ti ar­ti­muo­sius šven­čių pro­ga ir įpras­min­ti di­dį­jį ste­buk­lo lau­ki­mą? Pa­sa­ky­ti, kad my­li, rei­kia kas­dien. Pa­sa­ky­ti, kas svar­bu, rei­kia kas­dien. Pa­sa­ky­ti, kad bu­vi­mas drau­ge yra gy­ve­ni­mo džiaugs­mas, rei­kia kas­dien.

Ne­be­li­ko ben­dra­vi­me sa­vai­me su­pran­ta­mų da­ly­kų. Tik mes to ne­su­pran­ta­me, kol ne­pa­ti­ria­me pra­ra­di­mų...

Lai­min­gas žmo­gus vi­sa­da ma­to­mas ki­tų bū­ry­je, spin­du­liuo­jan­tis ši­lu­mą ir ža­ve­sį. Jis nuo­lat kū­ry­bos pro­ce­se. Pa­žįs­tu to­kių žmo­nių, juos ver­ti­nu ir ger­biu. Jie gy­ve­na ir sklei­džia to­kias tei­gia­mas emo­ci­jas, kad ben­drau­da­mas esi pri­vers­tas pa­mirš­ti sa­vo iš­gy­ve­ni­mus... Jie tu­ri sa­vo pro­ble­mų ir jas spren­džia. Jie lai­do­ja ar­ti­muo­sius ir pa­ti­ria ki­tų iš­gy­ve­ni­mų. Bet su­ge­ba vi­sus taš­kus su­dė­ti ten, kur rei­ka­lin­ga.

Ste­buk­lo lau­ki­mas. Nors daž­nai sa­ko­ma, kad vil­tis mirš­ta pas­ku­ti­nė, be jos gy­ven­ti tie­siog ne­įma­no­ma. Juk ti­kė­ji­mo ga­ly­bė ir švie­sa mus ly­di kas­dien, kiek­vie­na­me žings­ny­je.

Kai per tam­sų Ad­ven­to va­ka­rą vėl žvelg­siu į nak­tį, kai krin­tan­čios snai­gės puoš bal­tą že­mės rū­bą, gal­vo­siu apie vi­sus, ku­riuos my­liu ir siųsiu min­ti­mis vil­tį ir ti­kė­ji­mą ste­buk­lu.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Pridavimas

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar pritariate naujam automobilių registracijos mokesčiui?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų