Atliekų vežėjams – seklių vaidmuo

At­lie­kų tvar­ky­mu Uk­mer­gė­je be­si­rū­pi­nan­čios įmo­nės dar­buo­to­jai ne­iš­ma­no, kaip su­tram­dy­ti už bui­ti­nes at­lie­kas ven­gian­čius mo­kė­ti uk­mer­giš­kius. Įmo­nės dar­buo­to­jai pa­si­ren­gę bu­dė­ti daž­niau­siai ter­šia­mo­se mies­to vie­to­se, fo­to­gra­fuo­ti ir vie­šin­ti pa­žei­dė­jus.

 

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Mies­te tai – kas­die­ni­nis vaiz­de­lis.

Prieš po­rą sa­vai­čių ant vi­sų prie dau­gia­bu­čių na­mų esan­čių kon­tei­ne­rių bu­vo pri­kli­juo­ti skel­bi­mai, įspė­jan­tys, kad as­me­nys ar įmo­nės, ne­tu­rin­tys su­tar­ties su at­lie­kų ve­žė­ju ir at­si­kra­tan­tys at­lie­ko­mis ben­druo­se dau­gia­bu­čių kon­tei­ne­riuo­se, taip pat at­si­kra­tan­tys sta­ty­bos ir grio­vi­mo at­lie­ko­mis, pa­žei­džia ra­jo­no at­lie­kų tvar­ky­mo tai­syk­les ir pa­gal LR ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų ko­dek­są ga­li bū­ti bau­džia­mi iki 2000 li­tų.

UAB „Uk­mer­gės ver­smė“ di­rek­to­riaus ser­vi­sui pa­va­duo­to­jas Gin­ta­ras Zai­kaus­kas pa­sa­ko­jo, kad šie skel­bi­mai da­vė tei­gia­mą efek­tą. Pas­ta­ruo­ju me­tu be­veik kas­dien su­da­ro­mos nau­jos su­tar­tys su pri­va­čių na­mų sa­vi­nin­kais, pa­gei­dau­jan­čiais nau­do­tis at­lie­kų kon­tei­ne­riais. Me­tų pra­džio­je to­kių žmo­nių ne tik ne­dau­gė­jo, bet ir nuo­lat ma­žė­jo.

Anot G. Zai­kaus­ko, už­da­rius Ko­pūs­tė­lių są­var­ty­ną uk­mer­giš­kiams, ne­su­da­riu­siems su­tar­čių su at­lie­kų ve­žė­ju, iš­ki­lo rim­ta pro­ble­ma, kaip at­si­kra­ty­ti bui­ti­nių ir sta­ty­bi­nių at­lie­kų.

„Ver­smė“ su­gal­vo­jo bent lai­ki­ną iš­si­gel­bė­ji­mą – pri­ima gy­ven­to­jų bui­ti­nes at­lie­kas ir sta­ty­bi­nį lau­žą sa­vo te­ri­to­ri­jo­je Del­tu­vos 39b esan­čiuo­se at­lie­kų kon­tei­ne­riuo­se. Ir net­gi tai­ko ne­di­de­les nuo­lai­das: už sta­ty­bi­nio lau­žo to­ną ima­mas 30 li­tų, už ku­bi­nį met­rą bui­ti­nių at­lie­kų – 24 li­tų mo­kes­tis.

Pa­šne­ko­vas pa­ste­bi, kad di­džio­ji dau­gu­ma pri­va­čių Uk­mer­gės na­mų sa­vi­nin­kų kon­tei­ne­riais nau­do­ja­si, ta­čiau tik­rai ne vi­si. Ne­tu­rin­tie­ji sa­vo bui­ti­nes at­lie­kas ver­čia ar­ba pa­ke­lė­se, ar­ba į dau­gia­bu­čių na­mų kon­tei­ne­rius.

Su­krau­tas rie­tu­ves mai­šų ko­mu­na­li­nin­kai su­ren­ka ir iš­ve­ža, bet jiems tai – gry­nas nuos­to­lis, juk ga­ben­ti rei­kia net į Ka­zo­kiš­kių są­var­ty­ną, esan­tį ne­to­li Vie­vio.

„Tik­rai ne­pa­tin­gė­sim, iš­kra­ty­sim mai­šus, ra­sim įkal­čių, ap­tik­sim pa­žei­dė­jus ir juos ne tik bau­sim, bet ir fo­to­gra­fuo­sim. Pra­dė­sim ak­ty­vią pa­žei­dė­jų me­džiok­lę“, – įspė­ja pa­šne­ko­vas. Jo ma­ny­mu, blo­gų dar­bų pa­vie­ši­ni­mas – di­džiau­sia pa­ska­ta jų ne­da­ry­ti.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Veterinarijos klinika

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Kaip Lietuva turėtų saugotis nuo koronaviruso?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Floros Studija

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų