Brangūs purškalai mieste tvyrančios smarvės neįveikia

Į ko­vą su nuo­te­kų dum­blo smar­ve „Uk­mer­gės van­de­nys“ pa­si­tel­kė bran­gius pre­pa­ra­tus. De­ja, re­zul­ta­tai uk­mer­giš­kių kol kas ne­džiu­gi­na – per karš­čius mies­te tvy­ro smar­vė.

 

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

 

Ligitos Juodvalkienės nuotr.

„At­si­bo­do jau ta smar­vė, sklin­dan­ti iš nuo­te­kų va­ly­mo įren­gi­nių. Smir­da vi­sa Pau­pio gat­vė ir ki­to­se gat­vė­se ar­ti pau­pio... Ta smar­vė at­ke­liau­ja upės va­ga, kai pa­lan­kus vė­jas.  Ma­tyt, šie­met ypač pa­lan­kus. Ne­gi ne­ga­li­ma su­tvar­ky­ti, kad ne­smir­dė­tų? Juk yra prie­mo­nių, tik va – val­džia tau­po. Kiek ži­nau, smir­da ir ša­lia „Se­nu­kų“, ir ki­tur...“ – ra­šo por­ta­lo www.uk­zi­nios.lt lan­ky­to­jas.

„Sa­vait­ga­lio die­no­mis pra­dvi­so vi­sas Pi­vo­ni­jos mik­ro­ra­jo­nas. Jau to­kia dvė­se­lie­na, kad nors nu­si­šauk. Pa­smir­do, pri­si­gė­rė smar­vės net bal­ko­nuo­se iš­džiaus­ty­ti skal­bi­niai. Ne­jau­gi iš tie­sų ne­be­ga­li­ma įveik­ti to­kios pro­ble­mos? Ne­jau ir lik­sim am­ži­ni „šū­džiai“, – svars­to ki­tas uk­mer­giš­kis.

UAB „Uk­mer­gės van­de­nys“ di­rek­to­rius Ri­mas Ar­lins­kas ti­ki­na, kad ne­ma­lo­naus kva­po ban­do­ma at­si­kra­ty­ti, ta­čiau pre­pa­ra­tai ne­vei­kia taip, kaip no­rė­tų­si.

Bir­že­lio pa­bai­go­je įmo­nė įsi­gi­jo bran­gaus kon­cen­truo­to biop­re­pa­ra­to „Bio­sys­tem“.  Apie 50 lit­rų itin kon­cen­truo­to skys­čio įmo­nei kai­na­vo 10 000 li­tų. Ta­čiau šim­tap­ro­cen­ti­nio po­vei­kio ne­su­lauk­ta – pra­si­dė­jus karš­čiams mies­te vėl pa­skli­do ne­ma­lo­nūs kva­pai. Di­rek­to­rius pa­sa­ko­jo, kad „Bio­sys­tem“ skie­di­niu nu­purš­kus vi­sas še­šias apie 6000 kvad­ra­ti­nių met­rų plo­tą už­iman­čias dum­blo aikš­te­les, ti­kė­ta­si ge­res­nio re­zul­ta­to.

Ka­dan­gi taip ne­nu­ti­ko, pre­pa­ra­to ga­min­to­jai olan­dai ža­da „Uk­mer­gės van­de­nims“ dar vie­ną pa­pil­do­mą skys­čio do­zę pri­sta­ty­ti ne­mo­ka­mai. Ti­kė­ti­na, kad pa­kar­to­ti­nis purš­ki­mas duos lauk­tą re­zul­ta­tą.

Tie­sa, anot R. Ar­lins­ko, ga­min­to­jai re­ko­men­duo­ja prieš purš­kiant su­kul­ti­vuo­ti kie­tė­jan­čią dum­blo plu­tą, ta­čiau van­den­tie­ki­nin­kai ma­no, kad to­kie dar­bai tik dar la­biau pa­skleis smar­vę.

Ma­no­ma, jog efek­ty­viau­sia bū­tų pre­pa­ra­tą įterp­ti į dum­blą prieš jį sau­si­nant, ta­čiau ti­ki­ma­si, kad ši­to­kių bran­gių iš­lai­dų at­ei­ty­je ne­pri­reiks, mat nuo ru­dens dum­blas ne­be­gu­lės pa­skleis­tas aikš­te­lė­se, o bus iš­ga­be­na­mas į jo kom­pos­ta­vi­mo aikš­te­lę. To­kia eu­ro­pie­tiš­ka aikš­te­lė jau ren­gia­ma bu­vu­sio Ko­pūs­tė­lių są­var­ty­no te­ri­to­ri­jo­je. Dar­bai bus baig­ti lap­kri­čio mė­ne­sį. Ti­ki­ma­si, kad tuo­met per žie­mą į aikš­te­lę bus iš­vež­tas vi­sas su­si­kau­pęs dum­blas.

Di­rek­to­rius pa­sa­ko­jo, kad šiuo me­tu su­tirš­tin­tas dum­blas dau­giau ne­be­kau­pia­mas. Per pa­rą uk­mer­giš­kiai „pa­ga­mi­na“ 10–15 ku­bi­nių met­rų (o tai yra maž­daug vie­na prie­ka­ba) iki 85 proc. su­tirš­tin­to dum­blo. Va­sa­ros lai­ku jis kas­dien iš­ve­ža­mas į ūki­nin­kų lau­kus – dum­blas – pui­ki or­ga­ni­nė trą­ša. Ta­čiau šal­tuo­ju me­tų lai­ku į dir­vą jį terp­ti drau­džia­ma. Tuo­met ir su­si­kau­pia dum­blo „at­sar­gos“ aikš­te­lė­se.

Pa­sak R. Ar­lins­ko, pra­ėju­siais me­tais įmo­nė bu­vo iš­mė­gi­nu­si ki­to­kį kva­pus tu­rė­ju­sį nai­kin­ti purš­ka­lą, ta­čiau ir tą­syk re­zul­ta­tas ne­bu­vo la­bai ge­ras. Pa­sau­lio bio­lo­gai jau daug me­tų sie­kia su­kur­ti efek­ty­vias kva­pus nai­ki­nan­čias me­džia­gas. De­ja, re­zul­ta­tas var­to­to­jų ne­džiu­gi­na, o pa­na­šios smar­vės pro­ble­mos ak­tu­a­lios vi­sa­me pa­sau­ly­je.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų