Bir­že­lio 1 die­ną staig­me­ną Uk­mer­gės gim­dy­vėms su­tei­kė Uk­mer­gės sa­vi­val­dy­bės svei­ka­tos biu­ro dar­buo­to­jai. Mi­nint Pa­sau­li­nę die­ną be ta­ba­ko, nau­ja­gi­miai bu­vo ap­do­va­no­ti marš­ki­nė­liais ir di­plo­mais.

Ak­ci­ja „Gi­miau ne­rū­kan­ti/is“ šie­met ju­bi­lie­ji­nė – de­šim­to­ji. Ji kas­met mi­ni­ma bir­že­lio 1-ąją. Tą­dien marš­ki­nė­liais su už­ra­šu „Gi­miau ne­rū­kan­tis“ ar „Gi­miau ne­rū­kan­ti“ do­va­no­ja­mi ge­gu­žės 31-ąją, Pa­sau­li­nę die­ną be ta­ba­ko, gi­mu­siems nau­ja­gi­miams.

Ak­ci­ja vyks­ta vi­suo­se Lie­tu­vos mies­tų gim­dy­mo na­muo­se. Taip sten­gia­ma­si pri­min­ti apie vis gau­sė­jan­čius fak­tus apie pra­gaiš­tin­gą tė­vų rū­ky­mo įta­ką vai­kų svei­ka­tai.

Uk­mer­gės li­go­ni­nės gim­dy­mo sky­riu­je ak­ci­jos die­ną ap­si­lan­kė sa­vi­val­dy­bės svei­ka­tos biu­ro spe­cia­lis­tė Svet­la­na Mar­ke­vi­čie­nė. Ji at­ve­žė marš­ki­nė­lių ir di­plo­mų. Nors pa­aiš­kė­jo, kad nei ap­si­lan­ky­mo die­ną, nei iš­va­ka­rė­se nė vie­nas vai­ke­lis į šį pa­sau­lį ne­at­ėjo, at­si­neš­tos do­va­nos vis tiek bu­vo įteik­tos na­mo jau be­si­ren­gian­čioms ma­ty­tėms ir net tė­čiams.

Pir­ma­gi­mio su­si­lau­kę Rū­ta ir Lau­ry­nas Bar­kaus­kai ap­si­džiau­gė ak­ci­jos staig­me­na, sa­kė pa­tys ne­rū­kan­tys...

Sta­tis­ti­ka by­lo­ja, kad treč­da­lis mir­čių, kai vai­kas mirš­ta dar įsčio­se, yra mo­ti­nų rū­ky­mo pa­sek­mė. Dėl to dvi­gu­bai daž­niau iš­tin­ka stai­gus kū­di­kių mir­ties sin­dro­mas.

Rū­kan­čios ma­mos dvi­gu­bai daž­niau gim­do prieš lai­ką, o nau­ja­gi­miai bū­na ma­žes­nio svo­rio. Ma­mų rū­ky­mas iki 30 proc. pa­di­di­na ap­si­gi­mi­mų ri­zi­ką. Be to, rū­kan­čioms ir krū­ti­mi mai­ti­nan­čioms ma­moms pa­si­ga­mi­na žy­miai ma­žiau pie­no.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų