Dovanoti eglę paskatino patriotiniai jausmai

Tre­čia­die­nį į mies­to cen­trą bus at­vež­ta ir pa­sta­ty­ta ka­lė­di­nė eg­lė. Jau ta­po tra­di­ci­ja puoš­ti gy­ven­to­jų do­va­no­tą me­dį. Šie­met uk­mer­giš­kius džiu­gin­sian­tį spyg­liuo­tį iš­au­gi­no ir Ka­lė­dų pro­ga do­va­no­jo Le­li­jų gat­vė­je gy­ve­nan­tis Jo­nas Ba­raus­kas.

73 me­tų vy­ras sa­ko, kad prie na­mų eg­lė au­go dau­giau kaip tris­de­šimt me­tų. Pa­so­din­ta ji bu­vo na­mo sta­ty­bos pa­baig­tu­vių pro­ga. Be­je, po­nui Jo­nui 0,5 met­ro aukš­čio dy­gio­sios eg­lai­tės so­di­nu­ką pa­do­va­no­jo pa­žįs­ta­mas gi­ri­nin­kas. Per tris de­šimt­me­čius jis iš­au­go į gra­žios la­jos 12 met­rų aukš­čio me­dį.

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Iš Le­li­jų gat­vės eg­lu­tė ke­liaus į mies­to cen­trą.

„Per­skai­tęs skel­bi­mą, kad mies­tui rei­kia eg­lės, iš kar­to ap­si­spren­džiau ir lie­piau duk­rai pa­skam­bin­ti į se­niū­ni­ją. Jei reik­tų ko­kiai lent­pjū­vei nu­kirs­ti, bū­tų la­bai gai­la, bet uk­mer­giš­kiams – tik­rai ne. Aš ir pats tik­ras uk­mer­giš­kis, sa­vo mies­to pa­trio­tas“, – sa­ko po­nas Jo­nas.

Eg­lės pa­ieš­kas mies­to se­niū­ni­ja pa­skel­bė prieš mė­ne­sį. Se­niū­nas Sta­sys Jac­kū­nas pa­sa­ko­jo, kad bu­vo gau­ta še­šio­li­ka pa­siū­ly­mų. Me­dį siū­lė Ja­ku­tiš­kių, Ba­le­lių, Tau­jė­nų, Ly­duo­kių, Pa­ši­lės bei mies­to gy­ven­to­jai. Iš­si­rink­ta si­dab­ri­ne va­di­na­ma eg­lė, au­gan­ti Le­li­jų gat­vė­je.

Ją nu­pjau­ti ir at­vež­ti į mies­to aikš­tę prie kul­tū­ros cen­tro pa­ža­dė­jo UAB „Uk­mer­gės pa­slau­ga“. Spyg­liuo­tį, kaip ir pra­ei­tais me­tais, puoš UAB „LT Go­teks“. Mies­to šven­ti­niam pa­puo­ši­mui skir­ta 5 tūks­tan­čiai li­tų. Tiek pat bu­vo iš­leis­ta ir per­nai.

„Vi­sa lai­mė, kad se­niū­ni­jo­je sau­go­me per­nykš­čius pa­puo­ša­lus, nes ant­raip to­kia su­ma at­ro­dy­tų tik aša­ros. Gal ko­kia gir­lian­da ir bus per­de­gu­si, teks nu­pirk­ti“, – sa­ko se­niū­nas.

Gir­lian­do­mis bus puo­šia­mi ir mies­to cen­tre esan­tys gat­vių ap­švie­ti­mo stul­pai. Šven­čių die­no­mis mies­te ne­bus ri­bo­ja­mas tiek cen­tri­nių, tiek nuo­ša­les­nių gat­vių ap­švie­ti­mas.

Ka­lė­dų eg­lė bus įžieb­ta gruo­džio 11 die­ną 16 va­lan­dą. Uk­mer­giš­kius ji džiu­gins iki sau­sio vi­du­rio.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų