Duob­ka­sių dar­bą sun­ki­na įša­las

 

Šal­tis – tik­ras var­gas duob­ka­siams. Am­ži­no­jo po­il­sio vie­tą ruo­šian­tys vy­rai to­kio gi­laus įša­lo ne­at­me­na. Su­ak­me­nė­ju­sią že­mę įveik­ti duob­ka­siams pa­de­da pneu­ma­ti­nė įran­ga.

VILMA NEMUNAITIENĖ

Mies­to se­niū­nas Sta­sys Jac­kū­nas pa­sa­ko­jo, kad anks­čiau žie­mos me­tu ka­pi­nė­se daž­nai deg­da­vo lau­žai. Taip duob­ka­siai ban­dy­da­vo įveik­ti įša­lą. Ta­čiau lau­žų kū­re­ni­mas ka­pi­nė­se nė­ra la­bai jau akiai mie­las re­gi­nys. Tad prieš po­rą me­tų nu­tar­ta lai­do­ji­mo pa­slau­gas tei­kian­čias įmo­nes įpa­rei­go­ti nu­si­pirk­ti kom­pre­so­rius. Žie­mos me­tus jais pa­vyks­ta įveik­ti įša­lą.

 

 

Dėl įša­lo ne­at­lai­ko ne tik ran­kos, bet ir pneu­ma­ti­nė įran­ga.
Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.

Duob­ka­siai sa­ko, kad pri­klau­so­mai nuo grun­to su­dė­ties, šiuo me­tu įša­las sie­kia nuo 80 iki 120 cen­ti­met­rų. Kai dar­bas ši­toks sun­kus, duo­bė ve­lio­niui ka­sa­ma iš va­ka­ro. Trys vy­rai ją įvei­kia per pus­die­nį. Duob­ka­siai sa­ko, kad per pa­tį spei­gą ne­pa­de­da net tu­ri­ma pneu­ma­ti­nė įran­ga – ji dy­la gen­da, nes že­mė yra kie­ta lyg ak­muo.

Mies­to se­niū­nas pui­kiai ži­no, ko­kio plo­to mi­ru­sia­jam ski­ria­ma ka­pa­vie­tė: 2,50 x 2,80 met­ro – tik tiek mums bus skir­ta po mir­ties. Ka­po duo­bė tu­ri bū­ti ne sek­les­nė kaip 2 met­rų gy­lio.

Se­niū­nas me­na tuos lai­kus, kuo­met iš­ti­kus bė­dai duob­ka­sius sam­dė­si kas ko­kius no­rė­jo. Duo­bę kas­da­vo ir ve­lio­nio bi­čiu­liai, ar­ti­mie­ji, kai­my­nai. Ta­čiau mies­te to­kia tvar­ka se­niai pa­keis­ta.

Uk­mer­gė­je įsi­kū­ru­sios ke­tu­rios lai­do­ji­mo pa­slau­gas tei­kian­čios fir­mos. Tik jų dar­buo­to­jams ir lei­džia­ma kas­ti ka­po duo­bes. „Da­bar daug pa­pras­čiau: jei kai­my­ni­nio ka­po gė­les už­ver­tė ar tvo­re­lę ap­ga­di­no, yra iš iš­si­rei­ka­lau­ti, kad su­tvar­ky­tų“, – esa­ma tvar­ka pa­ten­kin­tas se­niū­nas.

Iš per­nai ra­jo­ne mi­ru­sių 724 žmo­nių 399 pa­lai­do­ti Uk­mer­gės mies­to ka­pi­nė­se. Pa­ste­bi­ma, kad žmo­nių mir­tin­gu­mas pas­ta­rai­siais ma­žė­ja. 2007 me­tais mies­to ka­pi­nė­se bu­vo pa­lai­do­ti 456 žmo­nės.

Mies­te esan­čios Sta­čia­ti­kių, Sen­ti­kių, Pa­ši­lės, Vaiž­gan­to ir Duks­ty­nos ka­pi­nės už­ima 14 ha plo­tą. Pa­čios di­džiau­sios – Duks­ty­nos ka­pi­nės. Žmo­nės iš ki­tų ra­jo­nų sa­ko: tai ir vie­nos gra­žiau­sių Lie­tu­vos ka­pi­nių.

Iš vi­sų mies­to ka­pi­nių vie­tos nau­jiems ka­pams įreng­ti ne­bė­ra tik Vaiž­gan­to ka­pi­nė­se. Čia žmo­nės lai­do­ja­mi tik šei­mos ka­puo­se. Tuo tar­pu „po­pu­lia­riau­sio­se“ Duks­ty­nos ka­pi­nė­se mi­rus žmo­gui jo ar­ti­mie­ji ga­li pa­si­rink­ti vie­no­je ar ki­to­je siū­lo­mos vie­tos ta­ke­lio pu­sė­je lai­do­ti žmo­gų. Di­des­nio pa­si­rin­ki­mo nė­ra.

Ša­lies did­mies­čiuo­se grei­tu lai­ku ga­li ne­lik­ti vie­tos lai­do­ti žmo­nėms, nes nė­ra ga­li­my­bės plės­ti mies­tų ka­pi­nes. Gal tas pats lau­kia ir mū­sų? Se­niū­nas ra­mi­na, kad Uk­mer­gės mi­ru­sie­siems vie­tų ka­pi­nė­si ne­pri­stigs: vie­tų nu­ma­ty­ta dar pen­ke­riems me­tams.

Ne­pai­sant to, kad vie­tų am­ži­no po­il­sio vie­to­se tik­rai už­teks vi­siems, at­si­ran­da žmo­nių, no­rin­čių re­zer­vuo­ti ka­pa­vie­tę, ja rū­pin­tis, pa­si­sta­ty­ti pa­min­ką. Se­niū­nas ti­ki­na, kad to­kios sva­jo­nės gal ir įgy­ven­di­na­mos, bet tik ne mū­sų mies­te. Re­zer­vuo­ti že­mės plo­tą čia nė­ra ga­li­my­bės, nes to­kia pa­slau­ga tie­siog ne­tei­kia­ma.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Informacija apie parengtą elektros tinklų teritorijų planą. UAB GG LTU S1 yra parengusi 4999 kW galios saulės elektrinės Sodų g. 1, Šemetiškių k., Deltuvos sen., Ukmergės r. sav. elektros tinklų teritorijų planą. Su planu galima susipažinti plano rengėjo internetiniame puslapyje . Dėl papildomos informacijos kreiptis į UAB GG LTU S1 įgaliotą atstovę Poliną Kuznetsovą, el. p. polina.kuznetsova@greengenius.com

Vilkmerge restoranas

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų