Gyventojai raginti būti pilietiški ir skaitiklio mokesčio nemokėti

„Uk­mer­gės ži­nio­se“ ne­se­niai skel­bė­me apie tai, kad karš­to van­dens skai­tik­lio mo­kes­čio są­skai­tas gau­nan­tys ir jų ne­ap­mo­kan­tys uk­mer­giš­kiai ap­skun­džia­mi teis­mui. Šį mo­kes­tį, ku­rio dau­ge­lis dau­gia­bu­čių gy­ven­to­jų ne­mo­ka dve­jus me­tus, „Mies­to ener­gi­jai“ pa­de­da iš­rei­ka­lau­ti ant­sto­liai.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Į susitikimą gyventojai kviesti dėl skaitiklio mokesčio.

 

Ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė ti­ki­na, kad „Mies­to ener­gi­ja“ mo­kes­čio rei­ka­lau­ti ne­tu­ri tei­sės, nes ši­lu­mos ne­tie­kia jau ant­rus me­tus. Tuo tar­pu pa­gal įsta­ty­mą to­kį mo­kes­tį tu­rė­tų tei­sę im­ti tik ši­lu­mos tie­kė­jas.

Kaip elg­tis žmo­nėms, ku­rių ta­ria­mas sko­las ban­do­ma iš­si­rei­ka­lau­ti per teis­mus, ra­jo­no va­do­vai, ad­vo­ka­tai ir ju­ris­tai ant­ra­die­nį aiš­ki­no gau­siai su­si­rin­ku­siems uk­mer­giš­kiams.

 

11-16-2_straipsnio_2_nuotr

 

Ad­vo­ka­tas Vir­gi­ni­jus Kau­pas.


 

Sa­vi­val­dy­bės sa­lė­je vy­ku­sia­me su­si­rin­ki­me žmo­nėms aiš­kin­ta, kad mo­kes­čio už karš­to van­dens skai­tik­lių prie­žiū­rą, ko rei­ka­lau­ja „Mies­to ener­gi­ja“, šiai įmo­nei mokėti tik­rai ne­rei­kia. Ir taip yra to­dėl, kad ji ne­tie­kia šil­dy­mo.

Taip pat pa­aiš­kin­ta, kad tuo at­ve­ju, jei mi­nė­ta įmo­nė dėl ta­ria­mos sko­los iš­ieš­ko­ji­mo krei­pė­si į teis­mą ir žmo­gus ga­vo teis­mo šau­ki­mą, pri­va­lo re­a­guo­ti. Į teis­mą jis tu­ri bū­ti­nai nu­ei­ti. O ten raš­tu pa­reikš­ti, kad su sko­la ne­su­tin­ka.

 

11-16-2_straipsnio_3_nuotr

 

Skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis.


 

Gy­ven­to­jai ra­gin­ti bū­ti pi­lie­tiš­ki ir gin­ti sa­vo tei­ses, o ne ak­lai mai­tin­ti bu­vu­sį ši­lu­mos ūkio nuo­mi­nin­ką, mo­kant ne­pri­klau­san­čius mo­kes­čius.

Ad­vo­ka­tas Vir­gi­ni­jus Kau­pas įsi­ti­ki­nęs, kad teis­mų spren­di­mai, pa­lan­kūs „Mies­to ener­gi­jai“ iš­si­rei­ka­lau­jant va­di­na­mąjį skai­tik­lio mo­kes­tį, ga­lė­jo bū­ti iki šių me­tų ge­gu­žės 8 die­nos, kuo­met Aukš­čiau­sia­sis Teis­mas pri­ėmė ga­lu­ti­nę nu­tar­tį ir grą­ži­no ši­lu­mos ūkį Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bei.

 

11-16-2_straipsnio_4_nuotr


 

Esą šiuo me­tu nag­ri­nė­jant by­las dėl ta­ria­mos sko­los teis­mai į šią ap­lin­ky­bę tu­rė­tų at­si­žvelg­ti.

UŽ inf.

 

11-16-2_straipsnio_5_nuotr


 

11-16-2_straipsnio_6_nuotr


 

11-16-2_straipsnio_7_nuotr

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų