Įsteigtas naujas draustinis

Lie­tu­vo­je re­toms au­ga­lų bei gy­vū­nų rū­šims sau­go­ti įsteig­ti pen­ki nau­ji vals­ty­bi­niai bo­ta­ni­niai ir zo­o­lo­gi­niai draus­ti­niai. Vie­nas iš jų – Uk­mer­gės ra­jo­ne.

7,3 hek­ta­ro plo­to Ge­me­liš­kio draus­ti­ny­je Uk­mer­gės ra­jo­ne bus sau­go­mi dru­giai – auk­suo­to­sios šaš­ky­tės.

Bu­gie­dos draus­ti­ny­je Laz­di­jų ra­jo­ne bus sau­go­mos eu­ro­pi­nės med­var­lės, rau­don­pil­vės kū­mu­tės, skiau­te­rė­tie­ji tri­to­nai, me­di­ci­ni­nės dė­lės, dru­giai – juo­do­sios hes­pe­ri­jos bei di­die­ji auk­si­nu­kai.

Meš­kų draus­ti­ny­je Tau­ra­gės ra­jo­ne – dru­giai – krau­ja­la­ki­niai mels­viai, di­die­ji auk­si­nu­kai, taip pat ne­su­si­vė­ru­sios že­my­ni­nės smilt­pie­vės, na­tū­ra­lūs eut­ro­fi­niai eže­rai su plū­džių ar­ba ašt­rių ben­dri­jo­mis, ste­pi­nės, aliu­vi­nės, šie­nau­ja­mos me­zo­fi­tų pie­vos ir ki­tos bu­vei­nės.

Pa­ą­žuo­ly­nės draus­ti­ny­je Jo­na­vos ra­jo­ne – laum­žir­giai šar­vuo­to­sios skė­tės, taip pat skiau­te­rė­tie­ji tri­to­nai, Pe­le­sos draus­ti­ny­je Va­rė­nos ra­jo­ne – žo­li­niai au­ga­lai mė­ly­nie­ji pa­le­mo­nai, taip pat ku­ku­čiai, ger­vės, dru­giai ma­cha­o­nai ir šiau­ri­niai auk­si­nu­kai.

Vy­riau­sy­bė pa­tvir­ti­no nau­jų­jų draus­ti­nių ri­bų pla­nus ir nuo­sta­tus.

Mū­sų ra­jo­ne šiuo me­tu yra ne vie­nas draus­ti­nis, ku­ria­me vei­sia­si ar au­ga re­ti gy­vū­nai bei au­ga­lai.

Šven­to­sios upė ir jos pa­kran­tė yra ich­tio­lo­gi­nis draus­ti­nis, įkur­tas sau­gant la­ši­ši­nių žu­vų ir žiob­rių nerš­ta­vie­tes. Vi­diš­kių gi­ri­nin­ki­jos Duks­ty­nos miš­ke sau­go­mas dru­gys – ste­pi­nis per­li­nu­kas, Že­mait­kie­mio apy­lin­kės Berz­gai­nių pi­lia­kal­nio te­ri­to­ri­jo­je sau­go­mos se­no­vės gy­ven­vie­tės lie­ka­nos.

Ryš­kiu rel­je­fu iš­si­ski­rian­tys Sie­sar­ties ir Žu­vin­tės upe­lių slė­niai  yra pa­skelb­ti ge­o­mor­fo­lo­gi­niais draus­ti­niais.

Draus­ti­niai įkur­ti ir Ar­mo­nos upe­lio slė­ny­je, kur ran­da­mos De­vo­no lai­ko­tar­pio žu­vų lie­ka­nos.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų