Šeš­ta­die­nį Vla­do Šlai­to vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je su­reng­ta Knyg­ne­šio die­nai skir­ta Ger­trū­dos mu­gė. Su­lau­ku­si gau­saus bū­rio lan­ky­to­jų, ji nu­džiu­gi­no ir sma­li­žius, ir tuos, ku­rie ver­ti­na ran­kų dar­bo gro­žy­bes.

 

Vai­do­tės Šan­ta­rie­nės nuotr. Bib­lio­te­ki­nin­kės Jo­lan­ta Žvir­bly­tė (kai­rė­je) ir Ri­ta Chmie­liaus­kie­nė mo­kė, kaip vel­ti ka­ro­lius, ga­min­ti svei­kuo­liš­kas uo­gie­nes ir kep­ti ska­nius sau­sai­nius.

Šven­to­ji Ger­trū­da va­di­na­ma Di­dži­ą­ja dėl sa­vo kul­tū­ri­nio iš­pru­si­mo, mąs­ty­mo ir dva­sin­gu­mo. Vi­są sa­vo gy­ve­ni­mą ji do­mė­jo­si ir mo­kė­si li­te­ra­tū­ros, te­olo­gi­jos ir me­nų. Šios šven­to­sios gar­bei bib­lio­te­kos dar­buo­to­jai nu­spren­dė skir­ti pa­va­sa­ri­nę mu­gę, kar­tu pri­si­me­nant knyg­ne­šys­tės tra­di­ci­jas.

Pa­va­sa­rio su­tik­tu­vėms ruo­šė­si ir įvai­riau­sio­mis lauk­tu­vė­mis sta­lus už­pil­dė bib­lio­te­kos, Pa­ši­lės, Del­tu­vos, Lė­no kai­mų bei ki­tų pa­da­li­nių dar­buo­to­jos – šei­mi­nin­kės ir auk­sa­ran­kės. At­ėju­sie­ji ne­ga­lė­jo at­si­spir­ti jų siū­ly­tiems na­mi­niams sū­riams, py­ra­gams, ban­de­lėms, mez­gi­niams, pa­puo­ša­lams. Mu­gės lan­ky­to­jus taip pat do­mi­no su­ve­ny­rai, įvai­riau­si lei­di­niai – žur­na­lai ir kny­gos.

 

03-20-2_straipsnio_2_nuotr

Gra­ži­na Pra­nai­tie­nė pa­sa­ko­jo apie vie­ną di­džiau­sių sa­vo po­mė­gių – ta­py­bą ant šil­ko.


Tuos, ku­rie no­ri su­ži­no­ti apie duo­nos ke­pi­mo tra­di­ci­jas, stab­tel­ti kvie­tė Ge­nė Vait­kū­nie­nė iš Šven­tu­pės. At­si­vež­tos pro­duk­ci­jos ra­gau­to­jams ji siū­lė duo­ne­lės rau­go ir ga­my­bos re­cep­tą. Lė­no pa­da­li­nio bib­lio­te­ki­nin­kė Dai­va Mi­siu­kie­nė mu­gės da­ly­vius su­pa­žin­di­no su bib­lio­te­kos skai­ty­to­ja Gra­ži­na Pra­nai­tie­ne. Jos ska­re­lių, pa­ga­min­tų pie­šiant ant šil­ko, pa­no­ro ne vie­na puoš­tis mėgs­tan­ti da­ma.

Šei­mi­nin­kės da­li­jo­si svei­kuo­liš­kų uo­gie­nių, sul­čių, ki­to­kių gar­du­my­nų re­cep­tais. Pa­sa­ko­jo, kaip mū­sų mo­čiu­tės vir­da­vo cuk­ri­nius sal­dai­nius, kvie­tė ra­gau­ti na­mi­nių sau­sai­nių.

Į mu­gę pa­si­tik­ti pa­va­sa­rį su ei­lė­mis kvies­ti li­te­ra­tai. Jiems iš kraš­to­ty­ros mu­zie­jaus bu­vo at­ga­ben­tas Ger­trū­dos krės­las. Po­ezi­ją skai­tė Vin­cas Luk­ša, Jad­vy­ga Ju­zė­nie­nė, Mo­ni­ka Blauz­die­nė.

Vi­si, tą­dien už­ėję į bib­lio­te­ką, bu­vo vai­ši­na­mi ries­tai­niais, sal­dai­niais ir vais­ta­žo­lių ar­ba­ta. Gar­dų gė­ri­mą iš sa­va­me so­de už­au­gin­tų mė­tų, čiob­re­lių, ša­la­vi­jų ir ki­tų žo­ly­nų pra­ei­viams vi­są die­ną vi­rė bib­lio­te­kos dar­buo­to­ja Sta­nis­la­va Or­lo­va.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų