Liaudiški raštai sugulė iš augalų

Ne­se­niai spal­vin­gą ki­li­mą iš ra­jo­no pie­vo­se ir so­duo­se au­gan­čių au­ga­lų „nu­au­dė“ Uk­mer­gės kraš­to ben­druo­me­nių są­jun­gos na­riai. Sa­vo kū­ri­nį jie de­monst­ra­vo kai­my­nams – Anykš­čiuo­se su­reng­ta­me flo­ris­ti­nia­me ki­li­mų kon­kur­se.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

As­me­ni­nio ar­chy­vo nuotr. Uk­mer­giš­kiai nau­do­jo liau­dies raš­tų mo­ty­vus.

Uk­mer­gės kraš­to ben­druo­me­nių są­jun­gos pir­mi­nin­kė An­ge­lė Jo­ku­by­nie­nė sa­ko, kad šia­me kon­kur­se da­ly­vau­ti jau ta­po tra­di­ci­ja. Kon­kur­se uk­mer­giš­kiai tre­čius me­tus ne tik run­gia­si dėl pri­zi­nių vie­tų, bet ir flo­ris­ti­nius sa­vo su­ge­bė­ji­mus žiū­ro­vams de­monst­ruo­ja. Šie­met prie są­jun­gos na­rių pri­si­jun­gė ir Uk­mer­gės ra­jo­no vie­tos veik­los gru­pė.

Kon­kur­se jė­gas iš­ban­dė apie dvi­de­šimt da­ly­vių. Iš au­ga­lų su­dė­lio­ti spal­vin­gų raš­tų ki­li­mai mies­to cen­trą puo­šė tris die­nas.

Uk­mer­giš­kiai „nu­au­dė“ 15 kvad­ra­ti­nių met­rų ki­li­mą „Gy­ve­ni­mo ra­tas“. Anot A. Jo­ku­by­nie­nės, pa­si­rink­ti au­ga­li­nio ki­li­mo raš­tai bei spal­vos ar­ti­mi aukš­tai­tiš­kų aus­ti­nių juos­tų bei lo­va­tie­sių mo­ty­vams.

Liau­diš­ki raš­tai de­rė­jo su pa­si­rink­tais au­ga­lais – pri­slo­pin­tų spal­vų žo­ly­nais, ku­riuos pa­gy­vi­no ryš­kes­nės šer­mukš­nių uo­gos. „Šie­met taip su­ta­rė­me, kad gė­ly­nų la­bai ne­nio­ko­si­me – nau­do­si­me kuo dau­giau pik­tžo­lė­mis va­di­na­mų au­ga­lų. Taip ir so­dams nau­da – vi­so­kius da­gius, smil­gas pra­ro­vė­me“, – sa­ko pir­mi­nin­kė.

Kaip ir kiek­vie­nais me­tais, hor­ten­zi­jų žie­dų pa­si­ska­by­ti ben­druo­me­nės na­riams lei­do Uk­mer­gės miš­kų urė­di­jos me­de­ly­no dar­buo­to­jai.

Nors pri­zi­nių vie­tų uk­mer­giš­kiai ne­už­ėmė, grį­žo kai­my­nų pa­ma­lo­nin­ti – na­mo par­si­ve­žė pa­dė­ką „Kai­my­niš­kiau­siam ra­jo­nui“.

 

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų