Liau­šių gy­ven­to­jai pra­šo... van­dens

 

Liau­šių gy­ven­to­jai ži­no, kas yra troš­ku­lys. Pas­ta­ruo­ju me­tu vis daž­niau at­su­kę van­den­tie­kio čiau­pus, vie­toj bė­gan­čio van­dens ja­me iš­girs­ta tik šnypš­ti­mą.

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Liau­šių kai­mas, iš­si­dės­tęs abi­pus plen­to Uk­mer­gė-Mo­lė­tai, nė­ra nuo­ša­lus ra­jo­no už­kam­pis. Ge­og­ra­fi­ne kai­mo pa­dė­ti­mi, pa­to­giu su­si­sie­ki­mu gy­ven­to­jai ga­li tik džiaug­tis.

 

Vie­ti­nis „van­den­tie­kis“ pa­ti­ki­mes­nis...
Au­to­rės nuotr.

De­ja, pas­ta­ruo­ju me­tu apie de­vy­nias­de­šimt kai­mo šei­mų ne­si­jau­čia gy­ve­nan­čios se­niū­ni­jos cen­tre. Mat dėl su­si­dė­vė­ju­sio ar­te­zi­nio ge­ria­mo­jo van­dens grę­ži­nio Liau­šių gy­ven­to­jai daž­nai lie­ka be ge­ria­mo­jo van­dens. Di­džiau­sią van­dens trū­ku­mą gy­ven­to­jai pa­jun­ta va­sa­rą, per karš­čius, kai van­dens su­nau­do­ja­ma dau­giau.

Še­šuo­lių se­niū­ni­jos vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Sta­nis­la­va Ba­niu­lie­nė sa­ko, kad kai­mo gy­ven­to­jų, nau­do­jan­čių van­den­tie­kio van­de­nį, pa­dė­tis la­bai pras­ta. „Daž­nai žmo­nės iš vi­so lie­ka be van­dens“, - sa­ko ji. Liau­šių ar­te­zi­nis šu­li­nys įreng­tas prieš dvi­de­šimt pen­ke­rius me­tus. Spe­cia­lis­tė ma­no, kad sa­vo jis jau at­gy­ve­no.

Ne­se­niai ne­be­ap­si­ken­tę sep­ty­nias­de­šimt du šio kai­mo gy­ven­to­jai krei­pė­si į sa­vi­val­dy­bę su pra­šy­mu re­no­vuo­ti Liau­šių ar­te­zi­nį ge­ria­mo­jo van­dens grę­ži­nį.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Ūkio sky­riaus vy­riau­sia­sis spe­cia­lis­tas Al­gi­man­tas Šu­mins­kas pri­pa­žįs­ta, kad šiuo me­tu nau­do­ja­mo grę­ži­nio būk­lė la­bai blo­ga, grę­ži­ny­je trūks­ta van­dens, jis už­neš­tas ge­le­žies rū­di­mis. „Grę­ži­nys bu­vo ne kar­tą re­mon­tuo­tas, to­dėl to­les­nis grę­ži­nio re­mon­tas be­tiks­lis. Aiš­ku, kad rei­kė­tų nau­jo“, - pa­šne­ko­vas sa­ko, kad grę­ži­nio bū­ti­ny­bę dik­tuo­ja ir spe­cia­lio­jo pla­na­vi­mo rei­ka­la­vi­mai, skir­ti van­dent­var­kos ūkio plėt­rai. Pa­gal juos cen­tra­li­zuo­tas van­den­tie­kis tu­ri bū­ti įreng­tas, jei gy­ven­vie­tė­je gy­ve­na bent pen­kias­de­šimt gy­ven­to­jų. O Liau­šiuo­se jų kur kas dau­giau.

Pa­sak A. Šu­mins­ko, Liau­šių kai­mo van­den­vie­tės hid­ro­ge­o­lo­gi­nė pa­dė­tis su­dė­tin­ga - grę­ži­nių gy­lis net 120 met­rų. Jie be­ne pa­tys gi­liau­si vi­sa­me Uk­mer­gės ra­jo­ne. „Šio laik­me­čio kai­no­mis vien to­kio gi­laus grę­ži­nio iš­grę­ži­mas kai­nuo­tų iki 30 tūks­tan­čių li­tų. Da­bar tai ne­ma­ži pi­ni­gai sa­vi­val­dy­bei“, - sa­ko pa­šne­ko­vas.

Liau­šių kai­mo pro­ble­mos bus svars­to­mos ta­ry­bos po­sė­dy­je šią sa­vai­tę. Tuo­met ir pa­aiš­kės, ar var­to­to­jai, at­su­kę čiau­pą, ga­lės nu­mal­šin­ti troš­ku­lį, ar van­dens ar­ba­tai tu­rės ei­ti pas šu­li­nį tu­rin­tį kai­my­ną ar tie­siog į par­duo­tu­vę.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų