Moksleiviai mokėsi amatų

Pra­ėju­sį penk­ta­die­nį Už­upio vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je vy­ku­sios pa­mo­kos bu­vo ne to­kios, kaip vi­suo­met. Vai­kų mo­ky­to­jais tą die­ną ta­po ra­jo­no tau­to­dai­li­nin­kai, ku­rie juos mo­kė įvai­rių ama­tų.

 

Vai­do­tė GRIŠKEVIČIŪTĖ

Au­to­rės nuotr. Moks­lei­vės su­si­pa­ži­no su rie­ši­nių ga­my­bos me­nu.

Pir­mą kar­tą mo­kyk­lo­je bu­vo su­reng­ta Ama­tų die­na. To­kio gau­saus bū­rio py­nė­jų, me­džio dro­žė­jų, ke­ra­mi­kų, juos­tų au­dė­jų ir ki­to­kio me­no puo­se­lė­to­jų vie­no­je vie­to­je moks­lei­viai dar nė­ra ma­tę. Į sve­čius at­vy­ko be­veik tris­de­šimt me­ni­nin­kų.

Kla­sė­se vi­rė dar­bas: sve­čiai pa­sa­ko­jo apie sa­vą­jį ama­tą ir ga­mi­no įvai­rius kū­ri­nius, o mo­ki­niai ir jų mo­ky­to­jai tu­rė­jo vis­ką iš­ban­dy­ti pa­tys. Vie­ni lip­dė iš mo­lio, vė­rė pa­puo­ša­lus, ki­ti siu­vo rie­ši­nes, mez­gė ko­ji­nes, tre­ti skap­ta­vo, ri­šo ver­bas ir ban­dė da­ry­ti daug ki­tų da­ly­kų. Uk­mer­gės kul­tū­ros cen­tro Krikš­tė­nų fi­lia­lo mo­te­rys pra­di­nių kla­sių moks­lei­viams pa­ro­dė, koks yra li­no ke­lias, o vieš­nia iš Vil­niaus Ilo­na Rai­ny­tė-Stan­ke­vi­čie­nė vai­kus mo­kė de­ku­pa­žo me­no.

Ama­tų die­nos su­ma­ny­to­ja mo­ky­to­ja Dei­man­tė Ma­se­vi­čie­nė pa­sa­ko­jo, jog ne­bu­vo sun­ku pri­kvies­ti tiek daug įvai­riau­sius dir­bi­nius ga­mi­nan­čių me­ni­nin­kų. Jie mie­lai su­ti­ko at­vyk­ti į mo­kyk­lą pa­ro­dy­ti, kuo už­si­i­ma. Sve­čiai pri­si­ve­žė pil­nus mai­šus dar­bui bū­ti­nos me­džia­gos, at­si­ga­be­no įran­gos. Kai ku­rie vai­kai pir­mą sy­kį pa­ma­tė žie­di­mo stak­les, li­no ver­pi­mo, ki­tus prie­tai­sus.

Pa­si­bai­gus įdo­mio­sioms pa­mo­koms, vi­si kar­tu žiū­rė­jo mu­zi­kos mo­ky­to­jų Aud­ro­nės Ba­ro­nie­nės ir Ri­tos Lau­ri­kė­nie­nės kar­tu su šeš­tak­la­siais ir dvy­lik­to­kais pa­reng­tą pro­gra­mą „Aukš­tai­tiš­kos ves­tu­vės“.

05-11-3_straipsnio_2__nuotr

Ga­mi­nant ver­bas, kla­sė­je kve­pė­jo žo­ly­nais.

 


Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų