Moksleivių olimpinėse žaidynėse – ir gladiatorių kovos

Moks­lo me­tus An­ta­no Sme­to­nos gim­na­zi­ja pa­ly­di tra­di­ci­niu spor­ti­niu ren­gi­niu – olim­pi­nė­mis žai­dy­nė­mis. Jų me­tu vy­ko ne tik tra­di­ci­nės rung­tys, bet ir gla­dia­to­rių ko­vos.

 

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Į sta­dio­ną įne­ša­ma olim­pi­nė vė­lia­va.

 

Olim­pi­nės žai­dy­nės An­ta­no Sme­to­nos gim­na­zi­jos sta­dio­ne ren­gia­mos kas dve­jus me­tus. Ši tra­di­ci­ja už­gi­mė prieš ke­tu­rio­li­ka me­tų.

Ren­gi­nio su­ma­ny­to­ja ir pa­grin­di­nė or­ga­ni­za­to­rė – kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­ja Ja­ni­na Šla­pi­kie­nė. Ren­gi­niu  sie­kia­ma at­skleis­ti olim­piz­mo idė­jas ir spor­to ver­ty­bes, ska­tin­ti moks­lei­vius daž­niau iš­gy­ven­ti spor­to tei­kia­mą džiaugs­mą.

Pra­ėju­sią sa­vai­tę dvi die­nas vy­ku­sio­se aš­tun­to­sio­se olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se da­ly­va­vo ne tik šei­mi­nin­kų, bet ir Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus gim­na­zi­jos bei Duks­ty­nos pa­grin­di­nės mo­kyk­los auk­lė­ti­niai.

Žai­dy­nių ati­da­ry­mo die­ną prie Ne­pri­klau­so­my­bės pa­min­klo už­deg­tą olim­pi­nę ug­nį iki gim­na­zi­jos at­ne­šė bė­gi­kai.

Į sta­dio­ną bu­vo įneš­ta ir už­deg­ta olim­pi­nė ug­nis ir su­plaz­dė­jo olim­pi­nė vė­lia­va.

 

06-12-2_straipsnio_2_nuotr

Bėgikai su olimpine ugnimi.

 


 

Su­si­rin­ku­sie­siems pri­min­ta olim­pi­nės sim­bo­li­kos is­to­ri­ja. Olim­pia­dą pra­dė­ta pa­skel­bė An­ta­no Sme­to­nos gim­na­zi­jos di­rek­to­rius Adol­fas Gir­džiū­na.

Da­ly­viai var­žė­si įvai­riau­sio­se rung­ty­se – bė­go įvai­rių nuo­to­lių dis­tan­ci­jas, šo­ko į to­lį, žai­dė fut­bo­lą, krep­ši­nį, tin­kli­nį, sta­lo te­ni­są, trau­kė vir­vę, ban­dė jė­gas ran­kų len­ki­mo rung­ty­je, at­li­ko pri­sit­rau­ki­mus. Pir­mą kar­tą į žai­dy­nes bu­vo įtrauk­tos krep­ši­nio var­žy­bos „Trys prieš tris“.

Vie­na rung­tis at­ke­lia­vo net iš se­no­vės Grai­ki­jos olim­pi­nių žai­dy­nių. J. Šla­pi­kie­nė pa­sa­ko­jo is­to­ri­niuo­se šal­ti­niuo­se ap­ti­kusi pa­sa­ko­ji­mų apie gla­dia­to­rių ko­vas stu­miant var­žo­vą iš ap­skri­ti­mo. Ši spor­to ša­ka taip pat bu­vo iš­ban­dy­ta An­ta­no Sme­to­nos gim­na­zi­jos sta­dio­ne.

Pa­si­bai­gus ko­voms spor­ti­nin­kai iš­si­ri­kia­vo sta­dio­ne, kur vy­ko iš­kil­min­gi nu­ga­lė­to­jų ap­do­va­no­ji­mai.

Čem­pio­nai bu­vo ap­do­va­no­ti di­plo­mais ir me­da­liais. Po žai­dy­nių jie nu­lei­do olim­pi­nę vė­lia­vą, ple­vė­sa­vu­sią dvi olim­pia­dos die­nas.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Krašto turtas
Praeities integracija

Pridavimas

Vilkmerge restoranas

Ar planuojate skiepytis nuo COVID-19?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų