Nepamirškite iškelti trispalvę

Ko­vo 11-ąją, Lie­tu­vos ne­pri­klau­so­my­bės at­kū­ri­mo die­ną, uk­mer­giš­kiai ra­gi­na­mi ne­pa­mirš­ti iš­kel­ti vals­ty­bi­nių vė­lia­vų.

Lie­tu­vos vals­ty­bės ir ki­tų vė­lia­vų įsta­ty­me nu­ro­do­ma, kad prie  gy­ve­na­mų­jų na­mų, įmo­nių, įstai­gų ir or­ga­ni­za­ci­jų pa­sta­tų tri­spal­ves pri­va­lo­ma iš­kel­ti per tris Lie­tu­vai svar­biau­sias vals­ty­bi­nes šven­tes: Va­sa­rio 16-ąją – Lie­tu­vos vals­ty­bės at­kū­ri­mo die­ną, Ko­vo 11-ąją – Lie­tu­vos ne­pri­klau­so­my­bės at­kū­ri­mo die­ną, Lie­pos 6-ąją     – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.

Prie vals­ty­bės, sa­vi­val­dy­bės ins­ti­tu­ci­jų bei jų įstai­gų pa­sta­tų vė­lia­va pri­va­lo plaz­dė­ti ne tik mi­nė­to­mis šven­tė­mis, bet ir per ki­tas at­min­ti­nas die­nas: sau­sio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną; sausio 13-ąją –  Laisvės gynėjų dieną, vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną ir dar keliolika kartų per metus.

Mies­to se­niū­nas Sta­sys Jac­kū­nas pri­me­na, kad  vė­lia­va tu­ri bū­ti iš­ke­lia­ma 7 va­lan­dą ry­to ir nu­lei­džia­ma 22 va­lan­dą.

Už vals­ty­bės vė­lia­vos tvar­kos pa­žei­di­mą ga­li bū­ti ski­ria­mas įspė­ji­mas ar­ba pi­ni­gi­nė bau­da (gy­ve­na­mų­jų na­mų sa­vi­nin­kams – nuo 10 iki 30 li­tų, ki­tų įstai­gų, įmo­nių ir or­ga­ni­za­ci­jų va­do­vams – nuo 30 iki 60 li­tų). Už pa­kar­to­ti­ną pa­žei­di­mą bau­da di­dė­ja du kar­tus.

Prieš ke­lerius me­tus mies­to se­niū­ni­ja ir po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tas la­bai ak­ty­viai agi­ta­vo uk­mer­giš­kius ne­pa­mirš­ti pa­rei­gos ir pa­gerb­ti ša­lį iš­ke­liant vė­lia­vą. Se­niū­nas pa­ste­bi, kad to­kios ak­ci­jos re­zul­ta­tas – aki­vaiz­dus: uk­mer­giš­kiai ta­po daug  pa­žan­ges­ni.

At­si­ran­da ir vis dau­giau šei­mų, ku­rios sa­vo kie­muo­se tri­spal­ves iš­ke­lia ne tik įsta­ty­mu nu­ma­ty­to­mis da­to­mis, bet ir ge­ro­kai daž­niau ar net nuo­la­tos. „Įsta­ty­mas ne­drau­džia vals­ty­bi­nę vė­lia­vą iš­kel­ti bet ku­ria pro­ga – net per sa­vo gim­ta­die­nį“, – sa­ko se­niū­nas.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų