Nuo mokesčio atleidžiami

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

 

Į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si uk­mer­giš­kė tei­ra­vo­si dėl mo­kes­čio už bui­ti­nių at­lie­kų iš­ve­ži­mą. Mo­te­ris pa­sa­ko­jo, kad jos gar­baus am­žiaus ma­my­tė ke­tu­ris mė­ne­sius bu­vo gy­do­ma Uk­mer­gės li­go­ni­nė­je. Ga­vo pa­žy­mą apie tai ir no­rė­jo ją pa­teik­ti įstai­gai, ku­ri ad­mi­nist­ruo­ja šį mo­kes­tį. Ta­čiau nie­kaip ne­ra­do, kam gi pa­žy­mą įteik­ti.

Ne­šė į ke­lias įstai­gas, ban­dė teik­ti šiukš­lių ve­žė­jams, ta­čiau vi­sur jai bu­vo pa­sa­ky­ta, kad už šiukš­les pri­va­lo mo­kė­ti vi­si ir nie­kas tos pa­žy­mos ne­pri­ėmė.

„Ne­gi tik­rai pri­va­lo­ma mo­kė­ti to­kį mo­kes­tį, jei žmo­gus ke­lis mė­ne­sius ne­bu­vo na­muo­se?“, – tei­ra­vo­si mo­te­ris.

Ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Mo­kes­čių ir eko­no­mi­nės ana­li­zės sky­riaus vyriausioji spe­cia­lis­tė Jolanta Vytienė nu­ra­mi­no, kad nuo mo­kes­čio už tą lai­ko­tar­pį, ku­rį gu­lė­jo li­go­ni­nė­je, mū­sų skai­ty­to­jos ma­ma tik­rai bus at­leis­ta. O pa­žy­mą rei­kia neš­ti į jų sky­rių, esan­tį Kau­no g. 16. Siųs­ta­me pra­ne­ši­me apie vie­ti­nę rin­klia­vą yra nu­ro­dy­ti Mo­kes­čių ir eko­no­mi­nės ana­li­zės sky­riaus kon­tak­ti­niai te­le­fo­nai ir ad­re­sas.

Spe­cia­lis­tė ap­gai­les­ta­vo, kad nie­kas mo­te­riš­kės ar­ti­mų­jų ne­nu­krei­pė tin­ka­mu ad­re­su.

Nuo vie­ti­nės rin­klia­vos mo­kes­čio taip pat at­lei­džia­mi ki­tuo­se ra­jo­nuo­se dir­ban­tys žmo­nės. Šiuo at­ve­ju rei­kia pa­teik­ti darb­da­vio pa­žy­mą. Pra­neš­ti apie sa­ve tu­rė­tų ir į už­sie­nį iš­vyks­tan­tie­ji bei stu­den­tai.

50 pro­cen­tų ma­žiau nei nu­sta­ty­ta mo­ka ir tie, ku­rie gy­ve­na so­duo­se, o kon­tei­ne­ris nuo gy­ve­na­mo­sios vie­tos yra to­liau nei už 500 met­rų. Pas­ta­ro­ji ka­te­go­ri­ja žmo­nių tu­ri kreip­tis į se­niū­ni­ją.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų