Obuolius superka pusvelčiui

Nors obe­lų ša­kos nuo obuo­lių ne­lūž­ta, so­di­nin­kus la­biau­siai nu­vy­lė ne šių­me­tis der­lius, o kai­nos. Su­pir­kė­jai šie­met mo­ka per­pus ma­žiau nei per­nai – po ke­lio­li­ka cen­tų už ki­log­ra­mą.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.

AB „Anykš­čių vy­nas“ di­rek­to­rius Aud­rius Zu­ze­vi­čius pa­sa­ko­jo, kad įmo­nė­je šiuo me­tu – pats dar­by­me­tis. Jau pri­im­ta ir per­dirb­ta 4 tūks­tan­čiai to­nų obuo­lių. Sul­tys čia spau­džia­mos tik iš lie­tu­viš­kos pro­duk­ci­jos.

Šiuos vai­sius su­pir­ki­nė­ti pra­dė­ta rug­pjū­čio 20 die­ną. Pa­na­šiu me­tu pra­de­da­ma pirk­ti obuo­lius kas­met. Įmo­nės va­do­vas sa­ko, jog anks­ty­vo­sios va­sa­ri­nės veis­lės vy­no ga­my­bai nė­ra tin­ka­mos – iš jų pa­ga­mi­na­ma ma­žiau sul­čių nei iš vė­ly­vų­jų veis­lių. Va­sa­ri­nių veis­lių ir su­pir­ki­mo kai­nos ma­žes­nės.

Tie­sio­giai iš gy­ven­to­jų obuo­lių įmo­nė ne­per­ka – su­tar­tys su­da­ro­mos su su­pir­ki­mo punk­tais.

„Kiek ži­nau, Anykš­čiuo­se esan­tys su­pir­ki­mo punk­tai už ki­log­ra­mą obuo­lių mo­kė­jo po 12–14 cen­tų. Kiek mes mo­ka­me su­pir­kė­jams, ko­mer­ci­nė pa­slap­tis“, – sa­kė A. Zu­ze­vi­čius.

Per­nai ūki­nin­kai pa­sa­ko­jo obuo­lius „Anykš­čių vy­nui“ pri­da­vę po 25 cen­tus už ki­log­ra­mą.

Di­rek­to­rius sa­ko, kad obuo­lių der­lius šie­met ski­ria­si at­ski­ruo­se ša­lies re­gio­nuo­se. Gau­siau­siai de­ra Dzū­ki­jos so­dai, Aukš­tai­ti­jo­je vai­siai už­de­rė­jo ne taip gau­siai.

Įmo­nės pla­nuo­se – su­pirk­ti ir per­dirb­ti 25 tūks­tan­čius to­nų obuo­lių. Per­nai su­pirk­ta 20 tūks­tan­čių to­nų.

Be šių vai­sių šie­met dar įmo­nė pir­ko ir vyš­nias bei juo­duo­sius ser­ben­tus. Kai ku­rioms vy­no rū­šims nau­do­ja­mos aro­ni­jos sul­tys, ta­čiau šių uo­gų šie­met ne­pri­rei­kė – pa­kan­ka­mai at­sar­gų pa­si­ruoš­ta per­nai.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų