Padidėjo traumų tikimybė

Uk­mer­giš­kiai pik­ti­na­si sli­džiais ir, jų ma­ny­mu, ne vi­sai tin­ka­mai pri­žiū­ri­mais ša­li­gat­viais ir bai­mi­na­si trau­mų. Mies­to tvar­ky­to­jai sa­ko da­ran­tys vis­ką, ką ga­li.

 

Vai­do­tė GRIŠKEVIČIŪTĖ

 

„Mies­te ne­įma­no­ma vaikš­čio­ti. Žmo­nės ei­na ir griū­va, už­si­gau­na, su­si­žei­džia. Vi­sur taip sli­du – nė­ra kur ko­jos pa­dė­ti. Ne­gi sun­ku smė­lio pa­bars­ty­ti?“ – pa­ste­bė­ji­mais da­li­jo­si į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si mo­te­ris. Ji guo­dė­si pa­ti ne sy­kį par­kri­tu­si, to­dėl ir į lau­ką iš­ei­ti bi­jan­ti.

Vie­nas iš „pa­gal­bi­nin­kų“, ban­dant iš­veng­ti žie­mos pa­vo­jų, yra smė­lio ir drus­kos mi­ši­nys. Juo, pa­sak UAB „Izo­ba­ra“ ko­mu­na­li­nio ūkio di­rek­to­riaus Si­gi­to Ma­siu­lio­nio, bars­to­mos ap­le­dė­ju­sios vie­tos, gau­siau pa­den­gia­mos pės­čių­jų per­ėjos. Anot jo, mi­ši­niu bars­ty­ti snie­go nė­ra pra­smės, o si­tu­a­ci­ja mies­te tik­rai nė­ra ap­gai­lė­ti­na.

„Rei­kia su­pras­ti, kad ši­ta žie­ma ne­ei­li­nė, ir pa­ken­tė­ti, bū­ti nors kiek to­le­ran­tiš­kes­niems, – sa­ko S. Ma­siu­lio­nis. – Žmo­nės da­bar tu­rė­tų pa­tys bū­ti at­sar­ges­ni. Kaip vai­ruo­to­jams to­kio­mis oro są­ly­go­mis bū­ti­na pa­si­rink­ti ypač sau­gų grei­tį, taip ir pės­tie­siems – sau­go­tis ei­nant.“

Jis pa­ta­ria bū­ti ati­diems li­pant laip­tais, ku­rie da­bar ypa­tin­gai sli­dūs, ir avė­ti tin­ka­mą ava­ly­nę. To­kiu me­tu ge­riau­sia rink­tis ba­tus su gu­mi­niais pa­dais.

Mies­to se­niū­nas Sta­sys Jac­kū­nas ra­gi­na gy­ven­to­jus ir pa­čius pa­si­bars­ty­ti sli­džius kie­mus, ke­lio ruo­žus smė­lio ir drus­kos mi­ši­niu. Jo ne­mo­ka­mai ga­li­ma pa­si­im­ti iš pau­pio aikš­te­lės, esan­čios ša­lia Šven­to­sios til­to Vil­niaus gat­vė­je. To­kiu bū­du ap­si­rū­pin­ti mi­ši­niu uk­mer­giš­kiai ga­lė­jo ir per­nai.

Pa­sak se­niū­no, mies­te yra 70 dė­žių su smė­lio ir drus­kos mi­ši­niu, ku­riuo taip pat ga­li­ma nau­do­tis. Tik su­truk­dy­ti tam vis ban­do pa­ti žie­ma, mat dė­žes ten­ka „gel­bė­ti“, kai jas už­ver­čia ir pra­dan­gi­na snie­gas.

At­sar­giau vaikš­čio­ti sli­džiais, dėl di­džiu­lių pus­nų su­siau­rė­ju­siais ša­li­gat­viais gy­ven­to­jams, ypač vy­res­nio am­žiaus, pa­ta­ria ir me­di­kai. Uk­mer­gės pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cen­tro vy­riau­sio­ji gy­dy­to­ja Ja­ni­na Ga­liaus­kie­nė sa­ko, jog žie­mą ir taip pa­dau­gė­ja pa­cien­tų, pa­ty­ru­sių ne­lai­min­gą at­si­ti­ki­mą dėl spe­ci­fi­nių eis­mo są­ly­gų. Ap­le­dė­jęs pa­vir­šius trau­mų ti­ki­my­bę tik pa­di­di­na.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų