Padovanojusi eglę, vėtrų nebebijos

Uk­mer­giš­kius džiu­gin­sian­ti ka­lė­di­nė eg­lė į kul­tū­ros cen­tro aikš­tę šie­met at­ke­lia­vo iš Žal­gi­rio gat­vės. Ją do­va­no­ju­si Sta­sė Ba­bi­lie­nė džiau­gia­si ne tik pa­da­riu­si ge­rą dar­bą, bet ir nuo ga­li­mos grės­mės ap­sau­go­ju­si sa­vo na­mus.

 

Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Na­mą rem­da­vu­sią ir rū­pes­čių kė­lu­sią di­džiu­lę eg­lę Sta­sė Ba­bi­lie­nė nu­spren­dė pa­do­va­no­ti mies­tui.

S. Ba­bi­lie­nė sa­ko, jog, su­ži­no­ju­si apie pa­siū­ly­mą do­va­no­ti mies­tui eg­lę, il­gai ne­svars­čiu­si. Di­džiu­lės gra­žuo­lės, pri­glu­du­sios prie pat na­mo, ša­kos ir pa­že­me iš­si­ke­ro­ju­sios šak­nys kė­lė dau­giau rū­pes­čių nei pa­si­gė­rė­ji­mo.

Ne­ri­mau­ti la­biau­siai vers­da­vo stip­rus vė­jas, plak­da­vęs tan­kias ša­kas į lan­gus. „O kai ne­se­niai bu­vo vėt­ros, jau ma­niau, kad kar­tu su vi­sa eg­le ir sto­gą nu­neš, ir na­mą nu­griaus“, – sa­kė uk­mer­giš­kė.

Ji spė­ja, jog maž­daug dvy­li­kos met­rų aukš­čio si­dab­ri­nei eg­lei ga­li bū­ti apie 40 me­tų: „Kai prieš tris­de­šimt me­tų čia at­si­kė­liau, ji bu­vo ma­no ūgio.“

Me­dis ir li­gi šiol pa­si­tar­nau­da­vo per šven­tes: pa­da­bin­tos jo ša­kos puoš­da­vo kam­ba­rius. „Kas­met prieš Ka­lė­das ša­kas iš apa­čios nu­pjau­da­vom. Jei to ne­da­ry­tu­me, per jas iš­vis ne­bū­tų įma­no­ma pra­ei­ti“, – pa­sa­ko­jo S. Ba­bi­lie­nė.

Na­mus ši­tiek me­tų sau­go­ju­sios si­dab­ri­nės eg­lės jai ne­gai­la. Ža­lias­ka­rės pa­si­ges ne­bent ki­tas šių na­mų šei­mi­nin­kas – ka­ti­nas, me­dy­je mėg­da­vęs me­džio­ti. Mat čia daž­nai slėp­da­vo­si žvir­bliai, o va­sa­rą ap­si­gy­ven­da­vo ul­du­kai. Ne­įpras­to šių lau­ki­nių kar­ve­lių čiul­bė­ji­mo S. Ba­bi­lie­nei gal­būt ir trūks la­biau­siai.

Tra­di­ci­ja prieš Ka­lė­das do­va­no­ti eg­lę Uk­mer­gei gy­vuo­ja penk­tus me­tus. Į to­kį mies­to se­niū­ni­jos ra­gi­ni­mą anks­tes­niais me­tais at­si­lie­pė du­ji­nin­kai, li­go­ni­nės, var­to­to­jų ko­o­pe­ra­ty­vo ko­lek­ty­vai, Le­li­jų gat­vė­je gy­ve­nan­tis Jo­nas Ba­raus­kas. Šie­met su­lauk­ta 16 pa­siū­ly­mų, tarp jų – ir iš Mo­lė­tų.

Ren­kan­tis tin­ka­miau­sią me­dį, at­si­žvelg­ta į tam tik­rus kri­te­ri­jus. Eg­lė tu­rin­ti bū­ti di­de­lė ir gra­ži, ne ma­žes­nė kaip 10–12 met­rų aukš­čio, ap­va­lios la­jos, tie­saus ka­mie­no.

Prie kul­tū­ros cen­tro pa­sta­ty­ta eg­lė šio­mis die­no­mis gra­ži­na­ma, kad Ka­lė­dų dva­sią skleis­tų vi­są šven­ti­nį lai­ko­tar­pį. Anot S. Jac­kū­no, jos ir mies­to ka­lė­di­nė puo­šy­ba at­si­eis apie 10 tūkst. li­tų. Gy­ven­to­jai ir mies­to sve­čiai į eg­lės įžie­bi­mo šven­tę kvie­čia­mi jau šį šeš­ta­die­nį.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų