Sta­nis­lo­vas BUDRAITIS

 

Uk­mer­gės eks­tre­ma­laus spor­to mė­gė­jai ko­vo 9 d. rin­ko­si ant Ku­rė­nų eže­ro le­do. Vie­ni kė­lė bu­res ant slid­ro­gių, ki­ti skrai­di­no kai­tus. Su­si­rin­ko dau­giau nei 10 spor­ti­nin­kų.

 

Au­to­riaus nuotr.

Kai­tas – jė­gos ait­va­ras, nau­do­ja­mas žie­mos me­tu su sli­dė­mis ar snieg­len­te, o va­sa­rą juo rai­žo­mos ban­gos.

Tarp uk­mer­giš­kių tą die­ną grei­čio re­kor­dą pa­sie­kė Au­ri­mas Še­pe­tys – 56 ki­lo­met­rus per va­lan­dą. Slid­ro­gė­mis jis taip pat pa­sie­kė di­džiau­sią grei­tį – 45 ki­lo­met­rus per va­lan­dą.

Per die­ną kiek­vie­nas nu­čiuo­žė apie 50 ki­lo­met­rų.

Dau­giau­sia pa­žen­gė to­bu­lin­da­mas sa­vo tech­ni­ką Kas­ty­tis Naš­lė­nas (nuo­trau­ko­je). Jo šuo­liai su kai­tu bu­vo su­dė­tin­giau­si. Pas­ta­rai­siais me­tais jis mo­kė­si kai­tuo­ti Bal­ti­jos bei Rau­do­no­jo­je jū­ro­je. Jis – di­džiau­sias kai­ta­vi­mo ini­cia­to­rius Uk­mer­gė­je.

Tre­ni­ruo­tė­je da­ly­va­vo moks­lei­vis iš Dai­na­vos Ai­das Gaš­ka. Jis at­si­ve­žė sa­vo ga­my­bos tri­ra­tį su bu­re, ku­ris bu­vo pa­kin­ky­tas ir į kai­tą.

Prieš pen­ke­rius me­tus pra­si­dė­jo mė­gi­ni­mai čiuož­ti le­du su vie­nin­te­lė­mis tu­rė­to­mis led­ro­gė­mis, ku­rias su­konst­ra­vo Vir­gi­li­jus Apa­na­vi­čius.

Tek­da­vo lauk­ti ei­lės pa­ban­dy­mui.

Šiuo me­tu le­du su bu­re skrie­ja jau 4 slid­ro­gės ir 6 kai­tai.

Uk­mer­gės bu­riuo­to­jų gre­tos kas­met pa­si­pil­do vis nau­jais na­riais. Vi­si džiau­gia­si, kad jau ga­li bu­riuo­ti ir va­sa­rą, ir žie­mos me­tu.

 

03-22-7_straipsnio_2_nuotr

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų