Piešti mokosi ir suaugusieji

Pieš­ti mėgs­ta ne tik vai­kai – su di­de­liu en­tu­ziaz­mu to mo­ko­si ir su­au­gu­sie­ji. Po 14 me­tų per­trau­kos šie­met Uk­mer­gė­je bu­vo at­gai­vin­tos su­au­gu­sių­jų dai­lės stu­di­jos tra­di­ci­jos. Pie­ši­mo ži­nių mo­kyk­lo­je šie­met sė­mė­si 13 uk­mer­giš­kių.

 

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Pa­ro­dos ati­da­ry­me.

 

Pra­ėju­sią sa­vai­tę vy­ko su­au­gu­sių­jų dai­lės stu­di­jos au­to­rių per me­tus at­lik­tų dar­bų pa­ro­da ir tuo pa­čiu – pir­mų­jų moks­lo me­tų pa­baig­tu­vės.

Uk­mer­gės me­no mo­kyk­los dai­lės sky­riaus di­rek­to­rė Bi­ru­tė Ži­lė­nie­nė sa­ko esan­ti ma­lo­niai nu­ste­bin­ta pir­mo­sios su­au­gu­sių­jų lai­dos dar­bu. Mo­ky­tis pieš­ti su­si­rin­ko kruopš­čių, reik­lių, at­sa­kin­gų mo­te­rų gru­pė – mo­ky­to­jos, me­di­kės, įmo­nių va­do­vės, ki­ta veik­la už­si­i­man­čios uk­mer­giš­kės. Vie­nos  ka­dai­se pa­čios lan­kė dai­lės bū­re­lius, ki­tos į juos ly­dė­jo sa­vo vai­kus.

Mo­kyk­los di­rek­to­rė įsi­ti­ki­nu­si – tai, kad mo­te­rys kiek­vie­ną sa­vai­tę rin­ko­si į stu­di­ją pieš­ti, ro­do, kad šis po­mė­gis drau­ge daug ma­lo­nes­nis nei vie­nu­mo­je – na­mie. „Tur­būt pri­si­de­da čia ir ge­ra mo­kyk­los au­ra, ir ge­ra dai­lės mo­ky­to­ja“, – ne­abe­jo­ja ji.

Su­au­gu­sių­jų stu­di­jos mo­ky­to­ja Ro­mu­al­da Za­rec­kie­nė sa­ko, kad mo­ky­ti pieš­ti mo­te­ris vi­sai kas ki­ta, nei vai­kus. Jos daug rim­čiau, at­sa­kin­giau, kruopš­čiau žiū­ri į stu­di­jas.

Į stu­di­ją su­si­rin­ku­sios mo­te­rys drau­ge nu­ta­rė, kad pir­miau­siai mo­ky­sis pro­fe­sio­na­lio­sios dai­lės. Kur­ti mo­kė­si įvai­rio­mis tech­ni­ko­mis – iš­ban­dė gra­fi­ką, li­no rai­ži­nius, ta­py­bą. Pie­šė mo­te­rys pieš­tu­ku, an­gli­mi, ak­va­re­le.

Nie­ko ne­iš­ma­nan­tiems apie dai­lę R. Za­rec­kie­nė pa­aiš­ki­na, kad pats pir­ma­sis dar­bas kiek­vie­nam, sie­kian­čiam iš­mok­ti pieš­ti, – na­tiur­mor­tas. Tai ug­do ele­men­ta­rų su­pra­ti­mą apie daik­tų pro­por­ci­jas.

Pa­ro­da, ku­rio­je mo­te­rys pri­sta­tė sa­vo kū­ry­bą, va­di­na­si „Su­grį­žom“. Tai lyg sa­vo­tiš­kas su­grį­ži­mas ne tik į vai­kys­tę, pa­mo­kas, bet ir į sa­ve, sa­vo sva­jo­nes. Pieš­ti be­si­mo­kan­čios mo­te­rys stu­di­jo­je dar­bą ke­ti­na tęs­ti ir ki­tą­met.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų