Prekybos centre imitavo gaisrą

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Tre­čia­die­nio ry­tą net sep­ty­ni ug­nia­ge­sių eki­pa­žai, įsi­jun­gę gar­si­nius sig­na­lus ir švy­tu­rė­lius, lė­kė link pre­ky­bos cen­tro „Bau­hof“. Lai­mė, gais­ri­nin­kai sku­bė­jo ne į tik­rą gais­rą, bet į ke­lis­kart per me­tus ren­gia­mas spe­cia­lias pra­ty­bas. Bu­vo imi­tuo­ja­ma, kad de­ga pre­ky­bos cen­tro „Bau­hof“ san­dė­lys.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Mo­ko­ma­sis gais­ras vy­ko pre­ky­bos cen­tre „Bau­hof“.

 

Uk­mer­gės prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos vir­ši­nin­kas Rim­vy­das Lu­ko­šius sa­ko, kad toks skai­čius eki­pa­žų bū­na siun­čia­mi tuo­met, kai de­ga di­de­li ob­jek­tai ar ky­la pa­vo­jus, kad gais­ras ga­li iš­plis­ti.

Pre­ky­bos cen­tre pra­ty­bos vy­ko pir­mą kar­tą.

Šis pra­ty­boms pa­si­rink­tas ob­jek­tas gais­ri­nin­kų pri­ski­ria­mas C ka­te­go­ri­jai. San­dė­ly­je yra che­mi­nių me­džia­gų, grei­tai už­si­de­gan­čių pre­kių. „Ge­sin­ti“ jį im­ta­si per pa­grin­di­nį ir šo­ni­nį įė­ji­mus, van­dens žar­nos nu­ves­tos ir ant sto­go. Iš pa­tal­pų iš­neš­tas ir ta­ria­mai nu­ken­tė­jęs žmo­gus – ma­ne­ke­nas.

Pa­gal rei­ka­la­vi­mus per me­tus tu­ri bū­ti su­reng­tos ket­ve­rios to­kio po­bū­džio pra­ty­bos. Šie­met jos ren­gia­mos pir­mą kar­tą.

Vir­ši­nin­kas sa­ko, kad to­kio di­de­lio skai­čiaus eki­pa­žų, kaip da­ly­va­vo mo­ko­ma­ja­me gais­re, į tik­rą­jį siųs­ti daž­nai tik­rai ne­ten­ka. Jis pri­si­mi­nė per­nai Vi­diš­kių mies­te­ly­je gy­ve­na­ma­ja­me na­me įsi­plies­ku­sį gais­rą. Tą ry­tą siau­tė­jęs stip­rus vė­jas de­gan­čias na­mo at­plai­šas ne­šio­jo be­veik po vi­są gat­vę. Į Vi­diš­kius tuo­met iš­sku­bė­jo aš­tuo­nios gais­ri­nės ma­ši­nos.

Di­džių­jų pre­ky­bos cen­trų uk­mer­giš­kiams iš tik­rų­jų ge­sin­ti ne­te­ko – jie įreng­ti mo­der­niai, šiuo­lai­kiš­kos prieš­gais­ri­nės prie­mo­nės efek­ty­vios. R. Lu­ko­šius tei­gia, kad kur kas di­des­nis pa­vo­jus sly­pi smul­kio­se, pri­va­čio­se pre­ky­bos vie­to­se.

Tik kar­tą prieš­gais­ri­nė sig­na­li­za­ci­ja bu­vo su­re­a­ga­vu­si pre­ky­bos cen­tre „Se­nu­kai“, ta­čiau nu­sku­bė­jus gais­ri­nin­kams pa­aiš­kė­jo, jog sis­te­ma su­vei­kė dėl ki­tos prie­žas­ties.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų