Rūpestis girtuokliais primestas savivaldybėms

Mi­nist­rų ka­bi­ne­te šią sa­vai­tę pri­tar­ta prem­je­ro su­da­ry­tos dar­bo gru­pės iš­va­doms, siū­lan­čioms ne­blai­vių pi­lie­čių ap­nak­vin­di­ni­mo rū­pes­čius pri­skir­ti sa­vi­val­dy­bėms. Sa­vi­val­dy­bės tu­rės ras­ti lė­šų ir gir­tuok­lių mie­gui įkur­ti spe­cia­lius nak­vy­nės na­mus.

 

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

 

Gedimino Nemunaičio nuotr.

Šiuo me­tu ne­blai­vių pi­lie­čių prie­žiū­ra už­krau­ta ant me­di­kų pe­čių.

Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos duo­me­ni­mis, į li­go­ni­nes kas­met pa­ten­ka apie 5 tūks­tan­čius ne­blai­vių as­me­nų.Vals­ty­bi­nei li­go­nių ka­sai per me­tus jų prie­žiū­ra at­si­ei­na apie 5 mln. li­tų.

Prieš ke­lio­li­ka me­tų pa­nai­ki­nus blai­vyk­las me­di­kai nuo­lat ke­lia šią pro­ble­mą ir tvir­ti­na, kad gir­tuok­lių prie­žiū­ra – ne jų rū­pes­tis, ta­čiau Vy­riau­sy­bė ei­li­nį kar­tą pa­reiš­kė – blai­vyk­los ša­ly­je ne­at­gims. Pri­ei­ta prie iš­va­dos, kad gir­tuok­lių ap­nak­vin­di­ni­mas yra so­cia­li­nė pa­slau­ga, tad ją tu­ri teik­ti sa­vi­val­dy­bės.

Kol kas tei­gia­ma, kad sa­vi­val­dy­bės nak­vy­nės na­mus steigs pa­gal po­rei­kį, tai bus jų ap­si­spren­di­mo rei­ka­las, o ne prie­vo­lė.

Fi­nan­sa­vi­mo iš vals­ty­bės biu­dže­to tam ne­nu­ma­ty­ta.

Uk­mer­gės li­go­ni­nės vy­riau­sia­sis gy­dy­to­jas Al­gi­man­tas Ve­lič­ka sa­ko esąs nu­si­vy­lęs pri­im­tu spren­di­mu. Jo įsi­ti­ki­ni­mu, li­go­ni­nė – tik­rai ne ta vie­ta, ku­rio­je prie­globs­tį tu­rė­tų ras­ti gir­tuok­liai. Čia gy­do­mi rim­ti li­go­niai, ku­riems rei­kia pro­fe­sio­na­lios pa­gal­bos.

Nors maž­daug prieš še­še­rius me­tus li­go­ni­nei pri­klau­san­čio­se pa­tal­po­se bu­vo ban­dy­ta steig­ti iš­blai­vi­ni­mo pa­tal­pas, A. Ve­lič­ka da­bar to­kiam su­ma­ny­mui ne­pri­ta­ria. Jis ka­te­go­riš­kas: jei jau steig­ti nak­vy­nės na­mus – tai tik ne gy­dy­mo įstai­go­je.

Šiuo me­tu gat­vė­je ras­ti iki są­mo­nės ne­te­ki­mo pri­si­gė­rę as­me­nys gul­do­mi į li­go­ni­nės sta­cio­na­rą. Są­skai­tos už jų gy­dy­mą pa­tei­kia­mos Li­go­nių ka­sai. Pa­gul­dy­ti į pa­la­tų lo­vas gir­tuok­liai po ke­lių va­lan­dų, rū­pes­tin­gai ste­bi­mi me­di­kų, at­si­gau­na. O at­si­ga­vę ne­re­tai su­ke­lia triukš­mą. Di­džiau­siems smar­kuo­liams kvie­čia­ma po­li­ci­ja. Tuo­met už vie­šo­sios tvar­kos pa­žei­di­mą jiems ski­ria­mos bau­dos.

Per tris mė­ne­sius Svei­ka­tos ap­sau­gos, Vi­daus rei­ka­lų, So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­jos kar­tu su Sa­vi­val­dy­bių aso­cia­ci­ja tu­rė­tų pa­reng­ti tvar­ką, nu­ma­tan­čią, ka­da as­muo ga­lės bū­ti ve­ža­mas į nak­vy­nės na­mus, ar juo­se bus tei­kia­ma me­di­ci­ni­nė pa­gal­ba.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar tikite, kad Baltarusijoje Lukašenka atsistatydins?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų