Li­na SUKACKIENĖ

 

Ne­se­niai per­skai­ty­ta  Joh­no Vir­pe­no kny­ga „Ša­lu­ti­nis po­vei­kis – mir­tis: iš­pa­žin­tys iš far­ma­ci­jos vir­tu­vės“ pri­ver­tė su­si­mąs­ty­ti.

Ne­su nei me­di­kė, nei far­ma­ci­nin­kė. Bet ir vie­nais, ir ki­tais, jei­gu į juos krei­piuo­si, pa­si­ti­kiu. Ta­čiau šio­je kny­go­je iš­dės­ty­ti fak­tai ir su­gre­ti­ni­mas su pri­va­čia pa­tir­ti­mi ne vie­nai nak­čiai su­trik­dė mie­gą. Ir pir­mą kar­tą ran­ka ne­va­lin­gai ne­ieš­ko­jau tab­le­tės, nes min­čių srau­tas ir gin­čas su pa­čia sa­vi­mi bu­vo rei­ka­lin­gas.

Ne­pa­sa­ko­siu kny­gos tu­ri­nio, ta­čiau pir­mo­ji pa­va­di­ni­mo da­lis – „ša­lu­ti­nis po­vei­kis – mir­tis“ ver­ta tam tik­rų ap­mąs­ty­mų.

Bet ko­kį – ma­lo­nų ar ne­ma­lo­nų reiš­ki­nį pa­tir­ti gy­ve­ni­me yra du bū­dai. Pir­mas – te­ori­nis, ant­ras – kai ta­ve lie­čia as­me­niš­kai. Mo­ka­me guos­ti drau­gus, ar­ti­muo­sius, sa­ky­da­mi, kad su­pran­ta­me jų skaus­mą ar ne­tek­tį. Bet kuo­met ne­gan­dos pa­si­bel­džia į mū­sų na­mus, at­ro­do, kad vi­sas pa­sau­lis pa­si­kei­čia, kad toks skaus­mas ir iš­ban­dy­mai tik man skir­ti.

Ko­kia ne­lai­mė, kai į na­mus at­ei­na li­ga. Kai ji pa­ker­ta la­bai ar­ti­mus žmo­nes ar ta­ve pa­tį. Tuo­met ieš­kai gy­dy­to­jų ir vais­tų lyg ste­buk­lo. Ti­ki vis­kuo, ką tau sa­ko. Sau­jom val­gai vais­tus.

Iš­ti­kus bė­dai, vėl val­gai vais­tus – „ra­mi­ni“ ner­vus... Ir ne­pa­gal­vo­ji apie ša­lu­ti­nį po­vei­kį. Kas tai yra? Ką tai reiš­kia? Ar vi­sa­da ir vi­sur jis vei­kia?

Taip, taip, taip – ša­lu­ti­nis po­vei­kis yra. Jis vi­sa­da ir in­di­vi­du­a­liai vi­sus vei­kia.

Po­vei­kis me­di­ci­no­je, šei­mo­je, dar­be, po­li­ti­ko­je ir eko­no­mi­ko­je.

Ar mes ga­li­me tu­rė­ti ir ar tu­ri­me ko­kį nors imu­ni­te­tą ša­lu­ti­niam po­vei­kiui?

Ma­no nuo­mo­ne – są­ly­gi­nai. Ab­so­liu­taus imu­ni­te­to tie­siog ne­ga­li­me tu­rė­ti. Juk gy­ve­na­me žmo­nių ben­druo­me­nė­je su la­bai skir­tin­ga pa­tir­ti­mi, fi­nan­si­ne pa­dė­ti­mi ir po­žiū­riu į dau­ge­lį da­ly­kų. Su skir­tin­ga ver­ty­bių ga­lia.

Kiek žmo­nių gy­ve­na ta­ry­tum plū­du­riuo­da­mi val­ty­je be ir­klų – pri­klau­so­mi nuo ki­tų nuo­mo­nės, va­lios, do­zuo­tai pa­tei­kia­mos in­for­ma­ci­jos. Bet jie pa­si­rin­kę to­kią da­lią. Vie­ni są­mo­nin­gai, ki­ti – taip su­si­klos­čius ap­lin­ky­bėms. Bet ši ben­druo­me­nės da­lis yra pa­ti rei­ka­lin­giau­sia. Jos bal­sais tam­pa­ma val­džia, jos už pa­slau­gas mo­ka­mais li­tais tam­pa­ma mi­li­jo­nie­riais.

Kiek­vie­nas mes per gy­ve­ni­mą ei­na­me sa­vo ke­liu. „Dao“ iš ki­nų kal­bos iš­ver­tus reiš­kia ke­lią. Da­oiz­mas skel­bia, kad nie­ko nė­ra nu­ma­ty­ta iš anks­to, kad jo­kios iš­anks­ti­nės lem­ties nė­ra. Žmo­gus te­ga­li pats da­ry­ti įta­ką sau.

Jei­gu tuo pa­ti­kė­si­me, jei­gu pa­gal to­kią fi­lo­so­fi­ją gy­ven­si­me, mums ne­bus toks lem­tin­gas ša­lu­ti­nis po­vei­kis.

{jcomments off}

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų