Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Šią sa­vai­tę kai­my­nai, ben­dra­dar­biai, gat­vė­je su­tik­ti pa­žįs­ta­mi gvil­de­na pa­grin­di­nę po­kal­bių te­mą – „Są­skai­tos už šil­dy­mą“.

Ne­ma­žai skai­ty­to­jų su­rin­ko ir mū­sų re­dak­ci­jos te­le­fo­no nu­me­rį. Paš­to dė­žu­tė­se ra­dę UAB „Uk­mer­gės ši­lu­ma“ są­skai­tas už gruo­džio mė­ne­sį uk­mer­giš­kiai pa­stė­ro – val­džia vi­su bal­su šau­kė, kad ši­lu­mos ūkio nuo­mi­nin­kas va­gia iš ra­jo­no žmo­nių, kad pe­rė­mus ši­lu­mos ūkį „pra­si­dės gy­ve­ni­mas“.

„Dar nie­kuo­met tiek daug ne­mo­kė­jo­me už ši­lu­mą. Ką ta val­džia ge­ro gal­vo­ja? Kad žmo­nės ken­tės ir ty­lės?“ – klau­sia mo­ky­to­ja Lai­ma. Ji svars­to, kad šil­dy­mo se­zo­nas po sa­vi­val­dos rin­ki­mų bus dar di­des­nis siur­pri­zas uk­mer­giš­kiams.

„Tai pri­si­ko­vo­jo­me... Gai­la tų uk­mer­giš­kių, ku­rie nak­ti­mis prie ka­ti­li­nių ša­lo. Aš net nė­jau, nes jau tuo­met įta­riau, kad čia tik akių dū­mi­mas“, – sa­ko ki­ta pa­šne­ko­vė – Žie­do gat­vė­je gy­ve­nan­ti Al­do­na.

Anykš­čių gat­vės 31 na­mo gy­ven­to­ja Bo­gu­mi­la at­virkš­čiai – per­nakt bu­dė­jo prie mies­to ka­ti­li­nės, bu­vo vie­na iš pa­si­ry­žu­sių gy­va sie­na sto­ti už sa­vi­val­dy­bės tiks­lą. Ga­vu­si są­skai­tą už ši­lu­mą mo­te­ris ti­ki­na su­pra­tu­si, kad bu­vo ap­gau­ta. Per­nai va­sa­rio mė­ne­sį, kai ši­lu­mą tie­kė „Mies­to ener­gi­ja“, ji mo­kė­ju­si 256 li­tus, o jau už gruo­dį su­ma iš­si­pū­tė iki 341.

„Jau­čiuo­si ap­gau­ta. Ra­jo­no va­do­vai spjo­vė ir man, ir to­kiems kaip aš į vei­dą“, – pen­si­nio am­žiaus mo­te­ris tvir­ti­na pra­ra­du­si pa­si­ti­kė­ji­mą val­džia.

Ji tvir­ti­na są­skai­tą jau ap­mo­kė­ju­si, ta­čiau da­bar tik­rai sto­tų į prie­šin­gą ba­ri­ka­dų pu­sę. „Jei reiks, da­bar jau tik­rai ei­siu už Pa­ne­vė­žio ber­niu­kus“, – ryž­tin­gai nu­si­tei­ku­si pa­šne­ko­vė.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, ra­jo­no val­džia taip pat su­lau­kė ne­ma­žai gy­ven­to­jų prie­kaiš­tų dėl ne­iš­pil­dy­tų pa­ža­dų. Ra­jo­no me­ras Al­gir­das Ko­pūs­tas sa­ko, kad la­biau­siai žmo­nės su­tri­kę, nes per daug ši­lu­mos pa­ly­gin­ti su ki­tais „žie­miš­kais“ mė­ne­siais at­ei­na į na­mą.

Me­ras pri­pa­žįs­ta dėl iš­si­pū­tu­sių są­skai­tų įžiū­rįs ir sa­vi­val­dy­bės tar­ny­bų kal­tės. Ki­tą sa­vai­tę ra­jo­no va­do­vai bei sa­vi­val­dy­bės spe­cia­lis­tai svars­tys šį klau­si­mą. Ra­jo­no va­do­vas tei­gia siū­ly­si­ąs su­teik­ti ga­li­my­bę są­skai­tas už gruo­dį gy­ven­to­jams ap­mo­kė­ti da­li­mis.

„Ki­tuo­se mies­tuo­se ta pa­ti pro­ble­ma. Kol kas te­ga­liu pa­sa­ky­ti, kad kaip žmo­gus su­pran­tu tuos gy­ven­to­jus, ku­rie nu­si­vy­lę. Ta­čiau jei šil­dy­tų „Mies­to ener­gi­ja“, mo­kė­ti rei­kė­tų dar dau­giau“, – ma­no A. Ko­pūs­tas ir vi­lia­si, kad už sau­sį su­nau­do­tą ši­lu­mą gy­ven­to­jams rei­kės mo­kė­ti kur kas ma­žiau, nes šis mė­nuo šil­tes­nis.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų