Sąskaitose už šildymą – kainų žirklės

Dau­gia­bu­čiuo­se na­muo­se gy­ve­nan­tiems uk­mer­giš­kiams ši­lu­ma kai­nuo­ja ne­vie­no­dai. Gau­na­mo­se są­skai­to­se kai­nų žir­klės įspū­din­gos: am­pli­tu­dė sie­kia nuo tri­jų iki dvy­li­kos li­tų už kvad­ra­ti­nį met­rą.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Dau­giau­siai už gruo­džio mė­ne­sį tiek­tą ši­lu­mą mo­kė­jo Pi­lies gat­vės 6 na­mo gy­ven­to­jai – dau­giau kaip 12 li­tų už kvad­ra­ti­nį met­rą.

Šil­dy­mas ge­ro­kai tuš­ti­na ir Vil­niaus gat­vės 5, J. Ba­sa­na­vi­čiaus gat­vės 9, Mai­ro­nio gat­vės 4 dau­gia­bu­čių  gy­ven­to­jų pi­ni­gi­nes. Jų būs­tų iš­lai­ky­mas žie­mą per­ko­pia 10 li­tų už kvad­ra­ti­nį met­rą.

Pi­giau­siai pra­ėju­sį mė­ne­sį mo­kė­jo nau­jau­sio Uk­mer­gė­je Da­riaus ir Gi­rė­no gat­vės 30 dau­gia­bu­čio gy­ven­to­jai – 2,9 li­to už kvad­ra­tą. 4 li­tų už kvad­ra­ti­nį met­rą šil­dy­mas ne­sie­kia Žie­do gat­vės 3 ir Ku­dir­kos skers­gat­vio 25 na­mų sa­vi­nin­kams.

UAB „Uk­mer­gės ši­lu­ma“ di­rek­to­rius Rai­mon­das Ra­gaus­kas sa­ko, kad duo­me­nis apie ši­lu­mos kai­ną at­ski­ruo­se na­muo­se ir bu­tuo­se įmo­nė su­ve­da kiek­vie­ną mė­ne­sį. Apie tai yra in­for­muo­ja­mi ir dau­gia­bu­čių na­mų ad­mi­nist­ra­to­riai ar­ba ben­dri­jos.

Kaip pa­grin­di­nę prie­žas­tį, dėl ku­rios kai ku­rių dau­gia­bu­čių gy­ven­to­jai mo­ka „kos­mi­nes“ su­mas už ši­lu­mą, įmo­nės va­do­vas įvar­di­no pras­tą pa­sta­tų būk­lę.

Šil­dy­mo sis­te­ma se­nos sta­ty­bos na­muo­se pa­se­nu­si, vamz­džiai už­kal­kė­ję, o tai di­di­na šil­dy­mo kaš­tus. Be to, ne­eko­no­miš­ku būs­tą da­ro ir ši­lu­mai lai­džios sie­nos, lan­gai, du­rys, sto­gas.

Ta­čiau, pa­sak R. Ra­gaus­ko, ne vi­suo­met dėl di­džiau­sių są­skai­tų rei­kė­tų vers­ti bė­dą kiau­roms būs­to sie­noms.

Ne ma­žiau svar­bus ir ki­tas kri­te­ri­jus – ko­kią tem­pe­ra­tū­rą na­me ren­ka­si pa­tys gy­ven­to­jai.  Ne­re­tai jie tar­pu­sa­vy­je su­ta­ria gy­ven­ti ne­tau­py­da­mi ir na­me iš­lai­ko 23–24 laips­nių tem­pe­ra­tū­rą. Tuo tar­pu ki­ti pa­si­ten­ki­na ir 18 laips­nių tem­pe­ra­tū­ra.

Pa­sak di­rek­to­riaus, vie­nu laips­niu dau­giau kam­ba­riuo­se – ir būs­to sa­vi­nin­kui są­skai­ta pa­di­dė­ja apie 5–7 pro­cen­tus.

Pa­si­tei­ra­vus, ar šil­dy­mo se­zo­nu žen­kliai pa­di­dė­ja pri­va­čių būs­tų gy­ven­to­jų sko­los, R. Ra­gaus­kas ti­ki­no, kad taip nė­ra. Jų sa­vi­nin­kai sten­gia­si ap­mo­kė­ti są­skai­tas ir į sko­las ne­lįs­ti.

Gruo­džio mė­ne­sį už šil­dy­mą su­si­mo­kė­jo 96 pro­cen­tai vi­sų cen­tra­li­zuo­tai tie­kia­mą ši­lu­mą var­to­jan­čių na­mų gy­ven­to­jų. „Ti­kė­jo­mės, kad gruo­dis – šven­čių, do­va­nų me­tas, ir gy­ven­to­jai dau­giau įsi­sko­lins šį mė­ne­sį. Ta­čiau taip ne­nu­ti­ko“, – sa­ko pa­šne­ko­vas.

Pa­ste­bi, kad pas­ta­ruo­ju me­tu sko­lų naš­ta la­biau­siai sle­gia ne pri­va­tų var­to­to­ją, o sa­vi­val­dy­bės biu­dže­ti­nes įmo­nes.

Ta­čiau kiek sa­vi­val­dy­bė sko­lin­ga „Uk­mer­gės ši­lu­mai“, di­rek­to­rius at­skleis­ti ne­no­rė­jo.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų