Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

 

Su­lau­kus ast­ro­no­mi­nio pa­va­sa­rio, vi­lia­mės, jog pa­ga­liau iš­nyks ir men­kiau­si už­si­sto­vė­ju­sios žie­mos li­ku­čiai. Ir nors ry­tais, va­ka­rais dar vė­so­ka, die­ną grieb­te­li ap­gau­lin­gas anks­ty­vo pa­va­sa­rio vė­jas, vis pla­čiau pra­si­se­ga­me pal­tus, me­ta­me ša­lin ke­pu­res, ša­li­kus.

Iš­si­il­gu­sie­ji gam­tos ne­kan­trau­ja pra­dė­ti iš­ky­lų se­zo­ną. Kruopš­čiai se­ka si­nop­ti­kų pa­tei­ki­nė­ja­mą in­for­ma­ci­ją ir lau­kia die­nos, kai ga­lės mė­gau­tis ant lau­žiu­ko pa­kep­ta mė­sy­te, ki­to­kiais ma­lo­nu­mais gry­na­me ore.

Sa­vo įran­kius jau trau­kia­si ir so­di­nin­kai. Ga­lu­ti­nai iš­vys žie­mą iš vi­sų pa­ša­lių ir kam­pe­lių, vėl džiaug­sis že­mės dar­bais, gra­žins sa­vo ap­lin­ką, kuops bun­dan­čią gam­tą.

Mies­tą šią sa­vai­tę pa­puo­šė dau­gy­bė vai­kų da­ry­tų in­ki­lų – na­me­lių mū­sų skrai­duo­liams, ku­rie at­si­ly­gi­na džiaugs­min­gais bal­se­liais svei­kin­da­mi pa­va­sa­rį. Kai ku­rie – tik­ri drą­suo­liai: ry­tą va­ka­rą krebž­de­na­si žmo­nių na­mų pa­sto­gė­se, pa­lei lan­gus. Juos po žie­mos šveis­ti ėmu­sios šei­mi­nin­kės, pa­si­pik­ti­nu­sios to­kiu ak­ty­vu­mu, ne­juo­kais svars­to, iš kur ga­vus ko­kį ka­ti­ną–kas­ka­di­nin­ką...

Pra­dė­jus mė­gau­tis pa­va­sa­rio gai­va ir, už­si­mir­šus po žie­mos gniauž­tų, uo­džiant ši­lu­mą, iš ap­lin­kui tuo­jau pa­by­ra ra­gi­ni­mai: sau­go­tis, ne­per­šal­ti, ne­pa­mirš­ti vi­ta­mi­nų, at­kreip­ti dė­me­sį, kad pa­si­bai­gus šal­čiams jau ir er­kės ty­ko au­kų...

Iš įpras­to rit­mo ir nu­si­sto­vė­ju­sios kas­die­nos vėl iš­muš šį sa­vait­ga­lį per­suk­ta laik­ro­džio ro­dyk­lė. Ne­iš­ei­na su­pras­ti, ko­dėl Lie­tu­vai at­sto­vau­jan­ti val­džios pa­rei­gū­nų gru­pė ne­si­ryž­ta pri­si­jung­ti prie tų, ku­rie lai­ko kai­ta­lio­ji­mą įver­ti­no kaip sukeliantį nei­gia­mus pa­da­ri­nius. Tuo la­biau, jog šios iš­va­dos pri­pa­žin­tos moks­li­nin­kų, me­di­kų, psi­cho­lo­gų. Tad ką be­lie­ka peik­ti dėl su­tri­ku­sios sa­vi­jau­tos?

Pail­gė­ju­si die­na pra­na­šau­ja ne tik at­gai­vą gam­to­je ir mū­sų min­ty­se. Par­duo­tu­vė­se jau aps­tu ar­tė­jan­čios di­džiau­sios pa­va­sa­rio šven­tės – šv. Ve­ly­kų – žen­klų. Juk nebe­si­ste­bi­me, kad vis­kas da­bar pra­si­de­da ko­ne prieš pus­me­tį.

Pū­kuo­tų viš­čiu­kų ant me­di­nių pa­ga­liu­kų ir šo­ko­la­di­nių kiau­ši­nių da­bar ga­li­me pirk­ti į va­lias. Pas­ta­rie­ji rim­tai pre­ten­duo­ja į tik­rų­jų kiau­ši­nių vie­tas ant sta­lo ir ri­de­ni­mo len­tu­čių, mat šių viš­tų pro­duk­tų kai­na da­ro­si vis la­biau ne­pri­im­ti­na. Ta­ry­tum dar bū­tų ma­ža to, jog kai­nų eti­ke­tės par­duo­tu­vių len­ty­no­se kas­kart ir taip ne­ma­lo­niai nu­ste­bi­na.

Ge­riau­sia, kaip kai ku­rie pa­juo­kau­ja, bū­tų vi­sai nie­ko ne­val­gy­ti. Ir su­tau­py­tu­me, ir svei­kes­ni bū­tu­me. O pa­va­sa­rį juk vi­sos ir vi­si no­ri nu­si­mes­ti per­žiem su­kaup­tus ki­log­ra­mus...

{jcomments off}

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų