Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

 

Die­nas ir vėl skai­čiuo­ja­me iš nau­jo, nors vis­kas, pa­si­bai­gus šven­ti­niam šur­mu­liui, li­ko taip pat. Tik prie nau­jos da­tos teks pri­pras­ti, o vi­sa tai, kuo iki šiol gy­ve­nom, kuo džiau­gė­mės ar kas var­gi­no, nie­kur ne­din­go. Gal ne­nu­spė­ja­mo­ji Gy­va­tė, jei­gu jai įsi­teik­si­me, ir at­sei­kės ko­kių nors per­mai­nų. O gal jų su­lauk­si­me tik ta­da, kai ką nors keis­ti im­si­mės pa­tys, ne­si­rem­da­mi ast­ro­lo­gų prog­no­zė­mis ir pa­ta­ri­mais...

Kol vie­ni kal­ba apie šiam lai­ko­tar­piui bū­din­gą po­šven­ti­nę dep­re­si­ją, ki­ti džiau­gia­si, jog pa­ga­liau vis­kas pa­si­bai­gė. Ne vie­ną šven­tės var­gi­na la­biau nei įpras­tos die­nos. Sa­vęs ir ki­tų įti­ki­nė­ji­mai iš­kro­vos nau­da da­bar daž­ni kaip nie­kad. „Puo­dai nuo ry­to li­gi va­ka­ro“ – to­kie ne vie­nos šei­mi­nin­kės įspū­džiai apie ka­lė­di­nį me­tą. Tuo me­tu ne­ma­žai mū­sų pri­si­pa­žįs­ta­me, jog į šven­ti­nius sta­lus ir vai­šes nė žiū­rė­ti ne­be­no­ri­me, o veik­los ir dar­bo per tas die­nas, su­jau­ku­sias įpras­tą rit­mą, net­gi iš­si­il­go­me.

Ap­ta­ri­nė­ja­ma ir tai, kiek iš­lai­dų pa­rei­ka­la­vo šven­tės, kiek iš­lei­do­me gar­du­my­nams, do­va­noms, ka­lė­di­nėms puoš­me­noms, kiek „iš­šau­dė­me“ į orą. Pa­ke­lių ir dė­žių nuo fe­jer­ver­kų sau­sio 1-ąją bu­vo pil­nos gat­vės. Leis­ti pi­ni­gus gra­žiai, bet to­kiai trum­pa­lai­kei aki­mir­kai ne vi­siems at­ro­do pra­smin­ga. Ne­pir­ku­sie­ji nie­ko ti­ki­na vi­sai ne­si­gai­lė­ję: nuo­sta­bių re­gi­nių pa­dan­gė­je ir taip pri­si­žiū­rė­ję už­tek­ti­nai.

Pas­ku­ti­nės die­nos, kai gro­ži­mės ir pa­puoš­to­mis eg­lu­tė­mis, lan­guo­se spin­din­čio­mis gir­lian­do­mis. Po Tri­jų Ka­ra­lių kam­ba­riuo­se ir įstai­go­se nė šven­čių kva­po ne­be­liks. Kur iš na­mų iš­ke­liaus ka­lė­di­niai me­de­liai? Ar ra­si­me jiems tin­ka­mą vie­tą, ne­iš­mes­da­mi eg­lu­čių, kaip ne­re­tai nu­tin­ka, prie šiukš­lių kon­tei­ne­rių ar­ba pa­tvo­riuo­se?..

Už­tat nau­jų šven­ti­nių at­vi­ru­kų ko­lek­ci­jos šie­met men­kes­nės. Įstai­gas, įmo­nes, or­ga­ni­za­ci­jas me­tų pa­bai­go­je nu­klo­ja vie­nas už ki­tą įman­tres­ni svei­ki­ni­mai. Dau­gu­ma jų – įdo­mūs, bliz­gan­tys, ne­įpras­ti ir su at­spaus­din­tais lin­kė­ji­mais. Tik vie­nas ki­tas už­ra­šy­tas ran­ka ir to­dėl toks šil­tas, mie­las... Ta­čiau pa­ste­bi­ma, kad ka­lė­di­nių at­vi­ru­kų gau­na­ma ma­žiau. To­kių svei­ki­ni­mų tra­di­ci­jas kei­čia ir ben­dra­vi­mas elek­tro­ni­niu paš­tu, ku­riuo siun­čia­mi lin­kė­ji­mai ste­bi­na ne tik vaiz­du, bet ir gar­su.

Pra­si­dė­ju­siais iš­par­da­vi­mais ir di­de­lė­mis nuo­lai­do­mis vėl vi­lio­ja pre­ky­bi­nin­kai. Ne­slėp­da­mi, kad kai­nos ne­tru­kus ga­li kil­ti, ra­gi­na su­spė­ti vi­su tuo pa­si­nau­do­ti...

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų