Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Su­ža­lia­vu­si ir pra­žy­du­si Uk­mer­gė be­ne gra­žiau­siai at­si­ve­ria nuo pi­lia­kal­nio ar gė­rin­tis jos pa­no­ra­ma iš Pi­lies par­ko. Čia die­nos kait­rą nu­slug­džiu­siais va­ka­rais mė­gau­ja­si bū­riai uk­mer­giš­kių. Jau­ni­mas gro­ja gi­ta­ro­mis, vaikš­ti­nė­ja tė­vai su ma­žy­liais, jau­ku pri­sės­ti ant suo­liu­ko pa­si­šne­ku­čiuo­ti...

 

No­sį ku­te­nan­tis gar­dus dū­mas at­ple­ve­na iš kie­mų, so­dų. Po dar­bų, tal­kų sma­gu va­ka­rie­niau­ti gam­to­je, va­ka­ro­ja šei­my­nos, kai­my­nai, bi­čiu­liai... Vie­ni ki­tus mau­dy­nių se­zo­ną pra­dė­ti ra­gi­na – pir­mo­jo griaus­ti­nio jau ka­ži ka­da bū­ta.  

Pa­lai­min­ga va­ka­ro ra­my­bė gry­na­me ore... Ir stai­ga vi­są idi­lę su­griau­na ne kas ki­tas, o plau­kian­tys uo­dų spie­čiai. Nuo jų net tirš­ta. Nuo įky­riai puo­lan­čių krau­ja­siur­bių nė­ra nė kur slėp­tis.

Ne­įpras­tas šį pa­va­sa­rį ši­tų gy­vių ant­plū­dis aiš­ki­na­mas kaip vie­nas iš per­ne­lyg stai­gaus at­ši­li­mo pa­da­ri­nių. Anot Gam­tos ty­ri­mų cen­tro spe­cia­lis­tų, kai pa­va­sa­ris at­ei­na stai­ga, iš­si­ri­ta vi­sos apie 20 anks­ty­vų­jų uo­dų rū­šių. Žie­ma bu­vo snie­gin­ga, o iš­tir­pus, van­duo gau­siai ap­sė­mė vie­tas, kur žie­mo­jo šie ste­bė­ti­nai at­kak­lūs vabz­džiai, spė­ję gau­ti „zom­bių“ pra­var­dę.

Vie­ni kei­kia uo­dus, ki­ti koš­ma­ru va­di­na iš­raus­tas Uk­mer­gės gat­ves. Pa­si­šai­po­ma, jog mies­te tuoj ne­bus kur pra­ei­ti. Pės­tie­ji lyg pa­tra­kę bė­gio­ja jud­rio­mis gat­vė­mis, pik­tin­da­mi vai­ruo­to­jus. O ką gi jiems da­ry­ti, jei ir čia, ir ten dir­ba tech­ni­ka, iš vie­nos ir ki­tos pu­sių žen­klų, kuo­liu­kų pri­sta­ty­ta – per­ėjo­je nė­ra nė kur įsi­terp­ti. Tuo me­tu vai­ruo­to­jai spūs­ty­se strin­ga ir ry­tą, ir die­ną. Tvar­ky­ti ke­lius, reng­ti kal­ne­lius, jų ma­ny­mu, reik­tų ne ta­da, kai in­ten­sy­viau­sias eis­mas.

Šią sa­vai­tę, tre­čia­die­nį, mi­nė­ta Šei­mos die­na. Ji pa­sau­ly­je šven­čia­ma Jung­ti­nių Tau­tų or­ga­ni­za­ci­jos ini­cia­ty­va. Ta pro­ga or­ga­ni­zuo­ja­mi ren­gi­niai šei­moms, ren­gia­mos ak­ci­jos, dis­ku­tuo­ja­ma, ka­da šei­ma ga­li bū­ti lai­min­ga.

Tarp­tau­ti­nis ty­ri­mas at­sklei­dė, jog lie­tu­vių vai­kai yra vie­ni ne­lai­min­giau­sių Eu­ro­po­je. Vie­na di­džiau­sių to prie­žas­čių – tė­vų dė­me­sio sto­ka vai­kams. Šei­mos na­riai nuo­lat ne­tu­ri lai­ko, per ma­žai rū­pi­na­si vie­ni ki­tais. Ir ne tik tai. Dau­gy­bę šei­mų iš­dras­kė vil­čių ge­riau gy­ven­ti, dir­bant to­li nuo na­mų, pa­ieš­kos. Vai­kus pri­žiū­ri gi­mi­nai­čiai ar­ba jie li­kę vie­ni... Užuo­vė­jos ieš­ko­ma kom­pa­ni­jo­se, ken­čia moks­lai. Pe­da­go­gai pa­ste­bi, jog mo­ki­niai, ku­rių tė­vai iš­vy­kę į už­sie­nį, ne tik pra­ra­dę gy­ve­ni­mo džiaugs­mą. Liūd­nus pa­da­ri­nius at­spin­di ir moks­lo me­tų pa­bai­go­je su­ve­da­mi mo­ky­mo­si re­zul­ta­tai...

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų