Vil­ma NEMUNAITIENĖ

Šią sa­vai­tę uk­mer­giš­kiai mel­džia Die­vo ne tik svei­ka­tos ar sėk­mės įvai­riuo­se dar­buo­se. Mel­džia­me Die­vo gied­ros. To pa­gei­dau­ja ne so­di­nin­kai, dar­ži­nin­kai ar ja­vų au­gin­to­jai. Gied­ros mel­džia kul­tū­ros dar­buo­to­jai, nes sa­vait­ga­lį Uk­mer­gė­je griau­dės Mies­to šven­tė.

Daug šven­tės ren­gi­nių nu­ma­ty­ta po at­vi­ru dan­gu­mi, tad ne­nuos­ta­bu, kad ji pa­si­seks su vie­nin­te­le są­ly­ga – jei ne­lis.

 

Per lie­tų var­ga­nai at­ro­dy­tų ir mo­ki­nių ei­ty­nės, dvi­ra­čių ta­ko var­do su­tei­ki­mas, links­my­bės Vai­kys­tės šven­tė­je. O jau tur­būt liūd­niau­sia bū­tų ry­ti­nės mankš­tos da­ly­viams, pla­nuo­jan­tiems gul­tis tie­siog ant žo­lės.

Kai tiek daug mal­dų, ti­kė­ki­me – gied­ra bus. Jei ne vi­są die­ną, tai bent ta­da, kai jos la­biau­siai rei­kės.

Šios sa­vai­tės ša­lies įvy­kių to­po vir­šū­nė­je – ūkio mi­nist­rės Bi­ru­tės Vė­sai­tės pa­si­skrai­dy­mai. Po­li­ti­kos nau­jo­kui pa­siū­ly­tas pi­gus ir pa­to­gus skry­dis ga­lė­jo su­suk­ti gal­vą, bet pa­ty­ru­siai po­li­ti­kos vil­kei to­kių klai­dų da­ry­ti ne­de­rė­jo. Klai­dos kai­na – pra­ras­tas pos­tas.

Tuo tar­pu at­min­ti­nų die­nų ka­len­do­riu­je – vėl ne­ma­žai svar­bių at­min­ti­nų da­tų. Tre­čia­die­nį mi­nė­jo­me Tarp­tau­ti­nę Jung­ti­nių Tau­tų tai­kos sau­go­to­jų die­ną. Šią die­ną 1948 m. įgy­ven­din­ta pir­mo­ji Jung­ti­nių Tau­tų tai­kos mi­si­ja Pa­les­ti­no­je. Taip pa­ger­bia­mi tai­kos sau­go­to­jai, įgy­ven­di­nę tai­kos mi­si­jas ir žu­vę jo­se.

Penk­ta­die­nis – pa­sau­li­nė die­na be ta­ba­ko. Nors me­di­kai šau­kia – rū­ky­mas ken­kia svei­ka­tai, ža­lo­ja or­ga­niz­mus, tam­pa li­gų prie­žas­ti­mi, pa­gal sta­tis­ti­ką rū­ka­lių ne­ma­žė­ja.

Da­bar juos pla­nuo­ja­ma gąs­din­ti bai­sio­mis nuo­trau­ko­mis ant ci­ga­re­čių pa­ke­lių. Bet rū­ka­liai ka­te­go­riš­kai tvir­ti­na – tai jų tik­rai ne­at­bai­dys. Liūd­na, bet dū­mą trau­kia ne tik pa­cien­tai, bet ir me­di­kai.

Šeš­ta­die­nis, bir­že­lio 1-oji, – Tarp­tau­ti­nė vai­kų gy­ni­mo die­na.

Sta­tis­ti­kos de­par­ta­men­to duo­me­ni­mis, šių me­tų pra­džio­je Lie­tu­vo­je gy­ve­no 543,8 tūkst. vai­kų iki 18 me­tų – kas penk­tas (18,3 proc.) ša­lies gy­ven­to­jas bu­vo vai­kas. Pa­ly­gin­ti su tuo pa­čiu me­tu per­nai, vai­kų su­ma­žė­jo 12,5 tūkst. (2,2 proc.).

Sek­ma­die­nis, bir­že­lio 2-oji, – Tė­vo die­na. Ko­kį svar­bų vaid­me­nį šis žmo­gus už­ima mū­sų gy­ve­ni­me. Kiek mei­lės, tvir­tu­mo sly­pi jo sun­kio­se ran­ko­se. Ir kiek pra­ran­da­me, jei to nie­ka­da ne­te­ko ar jau ne­be­ten­ka pa­tir­ti...

Šį šeš­ta­die­nį ne tik links­min­si­mės Mies­to šven­tė­je, bet ir at­ver­si­me var­tus. Tie var­tai – į trum­pu­tės lie­tu­viš­kos va­sa­ros ka­ra­li­ją. Ger­si­me sau­lės spin­du­lius, kū­nu jau­si­me eže­ro ban­gas, klau­sy­si­me miš­ko kon­cer­tų, plaz­den­si­me bal­tais ap­rė­dais. O kai bus per­ne­lyg karš­ta, la­bai lie­tu­viš­kai bam­bek­liš­kai bur­no­si­me ir pra­šy­si­me vė­sos...

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų