„Parodykime, kad mokame kantriai dirbti ir išradingai švęsti. Atskleiskime savo lietuvišką svetingumą ir su pasididžiavimu pristatykime savo šalį. Lietuvoje vyks daugiau nei 200 susitikimų, sulauksime apie 30 000 svečių. Įdėkime širdies į kiekvieną darbą, būkime savo šalies ambasadoriais, kad mūsų svečiai apie Lietuvą išsivežtų kuo geriausius įspūdžius“, – taip į tautą šia proga kreipėsi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Tačiau kiek šie jos žodžiai palietė kiekvieną iš mūsų? Kiek kiekvienas paprastas žmogus vertina šio įvykio svarbą? Ar neliks ši data svarbi biurokratams, bet ne eiliniam piliečiui?
Tiesa, Vilniuje jau dabar tviska suremontuotos gatvės, įrengti gėlynai ir net „valdiški“ oranžiniai dviračiai. Čia atgis kavinės, viešbučiai. Ukmergėje to tikrai nepajusime. Tačiau visada galime ieškoti teigiamų kiekvieno panašaus sujudimo pusių. Viena tokių – gausiai užplūdusi informacija apie ES...
Taip jau sutapo, kad pirmąją pirmininkavimo ES Tarybai savaitę mūsų šalis mini ir svarbią savo istorijos sukaktį.
Šis šeštadienis, liepos 6-oji, – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Tai – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė.
Istorijos šaltiniuose jis vadinamas Mindaugu Išmintinguoju, nes šis valdovas XIII a. pradžioje sugebėjo vykdyti itin lanksčią politiką. Labai reikšmingas Mindaugo politikos žingsnis – krikščionių tikėjimo priėmimas.
Tais laikais tik popiežius suteikdavo valstybių valdovams, jo manymu, to vertiems, karaliaus vainiką. Mindaugas sulaukė popiežiaus leidimo vainikuotis Lietuvos karaliumi, ir 1253 metų liepos 6 dieną jis ir kunigaikštienė Morta užsidėjo karūnas.
Išskirtiniu renginiu Valstybės dieną paminėsime ir Ukmergėje.
Liepos 6-ąją 18 val. mieste prasidės Aukštaitijos regiono sutartinių šventė „Sutarjiela“.
Tačiau visiems abiturientams, jų mamoms, tėčiams, seneliams ši savaitė svarbiausia ne istoriniu, o asmeniniu aspektu, nes paaiškėjo kelių egzaminų rezultatai. Tuo pačiu aiškėja ir būsimų studijų pasirinkimo paletė bei galimybė patekti į valstybės finansuojamą studijų vietą.