Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Ko­kių do­va­nų at­ne­šė pa­čio­je sa­vai­tės pra­džio­je ap­si­lan­kę Trys Ka­ra­liai, pa­aiš­kės, įsi­bė­gė­jus pra­si­dė­ju­sių nau­jų me­tų die­noms. Kas iš do­va­nų mai­šų trauk­si­me džiaugs­mą, kas – ieš­ko­si­me tos vil­ties, pra­smės ir nau­jų lū­kes­čių, ku­rių vi­si taip lin­kė­jo per šven­tes, o kas ir to­liau kaps­ty­si­mės tarp tų pa­čių rū­pes­čių, dar­bų, ei­li­nių kas­die­ny­bės aki­mir­kų. Vis­kas pri­klau­so nuo to, kaip į vi­sas šias gy­ve­ni­mo su­tei­kia­mas do­va­nas pa­žiū­rė­si­me pa­tys.

 

Ne­ver­ta nu­si­min­ti ir gai­lė­tis, kad šven­tės, vai­šės, šyp­se­nos, do­va­nos, lais­va­die­niai bai­gės... Juk net ir ta­me ga­li­ma įžvelg­ti la­bai daug ge­ro: pa­ga­liau nu­sto­jo šur­mu­lys, są­my­šiai par­duo­tu­vė­se, vis­kas ban­do grįž­ti į sa­vo vie­tas, o ra­my­bė – ir­gi di­de­lė do­va­na.

Vie­na pa­žįs­ta­ma pe­da­go­gė Nau­juo­sius su­ti­ko Mask­vo­je pas gi­mi­nai­čius. Grį­žu­si pa­sa­ko­ja apie fan­tas­tiš­kai iš­puoš­tas gat­ves, vai­ši­na ru­siš­kais sal­dai­niais, ki­to­mis lauk­tu­vė­mis ir ne­ga­li at­si­ste­bė­ti, kaip tie žmo­nės Ru­si­jos sos­ti­nė­je gy­ve­na... Kai­nos ten, net ir pa­čių pa­pras­čiau­sių, kas die­ną var­to­ja­mų, pro­duk­tų, – tri­gu­bai di­des­nės. Jau ne­kal­bant apie tai, kad už ka­vos puo­de­lį ka­vi­nė­je tau­tie­čiams te­ko klo­ti ko­ne tris­de­šimt li­tų.

Tuo me­tu dau­gy­bė sve­čių iš šios ša­lies, jiems įpras­tą ne­trum­pą šven­ti­nį lai­ko­tar­pį pra­lei­du­sių Lie­tu­vo­je, ne­ga­li at­si­džiaug­ti mū­sų kai­no­mis. Nau­juo­sius me­tus ru­sai šven­tė Lie­tu­vos ku­ror­tuo­se, ypač gau­siai – Pa­lan­go­je, kur ne­ma­žai jų tu­ri įsi­gi­ję nuo­sa­vus būs­tus. Pa­klaus­ti apie lie­tu­viš­kus ka­lė­di­nius įspū­džius, ne­gai­li pa­gy­rų pa­slau­giems mū­siš­kiams, ža­vi­si pa­jū­rio dva­sia ir aik­čio­ja, kaip čia vis­kas pi­gu.    

Ka­lė­dos Ru­si­jo­je, Grai­ki­jo­je, vil­ties bū­ti Eu­ro­pos Są­jun­gos na­re vis dar ne­pra­ran­dan­čio­je Uk­rai­no­je tę­sė­si vi­są šią sa­vai­tę. O pas mus lan­guo­se gęs­ta šven­ti­nės lem­pu­tės, ma­žė­ja ka­lė­di­nių de­ko­ra­ci­jų, iš kon­tei­ne­rių ky­šo iš­mes­tų ža­lias­ka­rių ša­kos... Tik­riau­siai liūd­na ir dėl to jaus­mo, kad vis­kas tie­siog bai­gė­si.

Ta­čiau jei­gu Ka­lė­doms ima­ma reng­tis prieš ke­le­tą mė­ne­sių, da­bar jau ga­lė­tu­me pra­dė­ti ruoš­tis Ve­ly­koms. Kas už­draus lan­gus ir tvo­ras puoš­ti bal­ta­pū­kiais triu­šiu­kais, gel­to­nais viš­čiu­kais, dirb­ti­niais mar­gu­čiais? Tie­sa, dar tu­ri pra­ei­ti Va­len­ti­no die­na... Par­duo­tu­vės ne­tru­kus lūš nuo jai skir­tų ki­či­nių do­va­nė­lių.

Vis dėl­to... Gal ir žie­ma te­gul nors kiek ga­ro iš­lei­džia. Bent dėl vaiz­do. Nes da­bar vie­toj bal­tų tru­pi­nių – vo­ve­rai­tės, žir­gi­nė­liai, kai kas ti­ki­na ir ži­bu­čių ap­ti­kę... O kai ku­rie sa­ko to snie­go vi­sai ne­be­no­rin­tys ir, pra­dė­jus il­gė­ti die­noms, jau lau­kia sau­lė­to pa­va­sa­rio.         

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų