Turbūt ne veltui Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti parinktas būtent šis metas – spalio 1-oji. Graudžiai romantiškas metas, primenantis, kad viskas šiame pasaulyje turi pradžią ir pabaigą. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti pagarbą senjorams.
Lietuvoje vyresni nei 60 m. gyventojai 1990 m. sudarė 16 proc., 2003 m. – 20 proc., prognozuojama, kad 2030 m. senjorai sudarys apie trečdalį tautiečių. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 700 tūkst. pagyvenusių žmonių.
Mūsų politikai – nuovokūs. Supranta, kad vis gausėjanti pagyvenusių žmonių dalis – aktyviausi jų rinkėjai. Turbūt todėl niekada nepamiršta pasveikinti senjorų su jų diena...
Šią savaitę už save taures kelia ne tik senjorai. Spalio pradžia – gausiausia metuose įvairiomis progomis, profesinėmis šventėmis. Spalio 1-ąją taip pat minėta Pasaulinė vegetarų ir Pasaulinė muzikos diena. Abi – savotiškai gydančios. Psichologai teigia, kad muzika galima gydyti neurozę, depresiją, širdies ligas, numalšinti skausmą. Vegetarizmu, teigiama, taip pat galima išsigydyti įvairias negalias...
Spalio 2-oji – Angelų sargų, Lietuvos policijos diena. Jos tradicijos buvo kuriamos ne vieną dešimtmetį. Pradžią davė prieškariu Lietuvoje įkurta milicijos organizacija, kurioje dirbo savanoriai. 1924 m. sausio 1 d. milicija oficialiai pervardyta į policiją.
Spalio 4-oji – šv. Pranciškaus diena. Šv. Pranciškus – gyvūnų globėjas, todėl ši diena paskelbta ir Pasauline gyvūnijos diena.
Šis sekmadienis – spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena.
Žodis „pedagogika“ yra kilęs iš graikų kalbos: „pais“ – vaikas, „ago, again“ – vesti, valdyti, auklėti. Senovės Graikijoje pedagogais buvo vadinami vergai, lydėdavę šeimininko vaikus į mokyklą ir juos prižiūrėdavę. Tik vėliau taip imta vadinti mokytojus, auklėtojus, dėstytojus.
Politinėje padangėje ši savaitė – savivaldos rinkimų politinės kampanijos pradžia. Lyg tie povai su plačiomis uodegomis politikai ir politikės pasirengę vilioti ir žavėti rinkėjus. Vieni tai darys kalbas rėždami kaimų seniūnijose, kiti – bandydami suburti miestelėnus, treti – leisdami savo laikraštį ir įsivaizduodami esą redaktoriais. Mūsų gi, rinkėjų, užduotis bus paprasta ir kartu labai sudėtinga – atskirti grūdus nuo pelų, grožį nuo išminties, melą nuo tiesos...