Vil­ma NEMUNAITIENĖ

Iš pil­ko ko­vo ropš­čia­mės į gai­via ža­lu­ma nu­spal­vin­tą ba­lan­dį. Ko­vui, ba­lan­džiui, ge­gu­žei – trims pa­va­sa­rio mė­ne­siams – lie­tu­viai yra su­tei­kę paukš­čių var­dus. Koks svar­bus, koks reikš­min­gas mū­sų pro­tė­viams bu­vo spar­nuo­čių pa­sau­lis, kaip lauk­ta jų, pa­va­sa­rį su­grįž­tan­čių iš to­ly­bių...

Pra­bė­gan­ti sa­vai­tė – ku­pi­na reikš­min­gų įvy­kių ir at­min­ti­nų da­tų. Ko­vo 23-iąją pro­fe­si­nę šven­tę mi­nė­jo pa­sau­lio me­te­o­ro­lo­gai.

Me­te­o­ro grai­kiš­kai – „dan­gaus kū­nas, at­mos­fe­ros reiš­ki­nys“, lo­gos – „moks­las“. Nuo se­nų lai­kų žmo­nės ban­do nu­spė­ti orą. Mū­sų se­no­liai spė­da­vo jį, at­si­žvelg­da­mi į dan­gaus kū­nų ju­dė­ji­mą, įvai­rių gy­vū­nų elg­se­ną.

 

Ko­vo 24-oji – Tarp­tau­ti­nė tu­ber­ku­lio­zės die­na. Taip sie­kia­ma pla­čiau in­for­muo­ti žmo­nes apie šią pa­vo­jin­gą, džio­va va­din­tą li­gą.

De­ja, Lie­tu­vo­je bei Ru­mu­ni­jo­je itin at­spa­rios vais­tams tu­ber­ku­lio­zės gy­dy­mo re­zul­ta­tai iš­lie­ka pa­tys pras­čiau­si tarp ES ša­lių. Di­džiau­sią pa­vo­jų vi­suo­me­nei ke­lia pik­ty­biš­kai ven­gian­tys gy­dy­mo aso­cia­lūs as­me­nys, ku­rie tam­pa grės­me vi­suo­me­nei.

Ko­vo 25-ąją mi­nė­ta Gan­dro šven­tė. Ja pra­si­de­da šil­ta­sis me­tų pus­me­tis. Se­no­liai sa­ko, kad tą­dien meš­kos ri­ta­si iš guo­lio. Kaž­ka­da Gan­dri­nės bu­vo lai­ko­mos pro­se­no­viš­kais Nau­jai­siais me­tais. Vie­nas su šven­te su­si­jęs keis­tas pa­pro­tys – ti­kė­ji­mas, kad šią die­ną gy­va­tės po že­mę sa­vo ka­ra­lie­nės ka­rū­ną ri­ti­nė­ja, taip ža­din­da­mos gam­tą. O jei šią ka­rū­ną iš jų pa­vog­si, ki­tų min­tis skai­ty­si, ži­no­si, kur tur­tai pa­slėp­ti...

Ko­vo 27-oji – Tarp­tau­ti­nė te­at­ro die­na. Te­at­ro iš­ta­kų ga­li­ma ras­ti dar se­no­vės me­džio­to­jų ir žem­dir­bių apei­go­se. Pir­ma­sis pro­fe­sio­na­lus eu­ro­pie­tiš­kas te­at­ras įkur­tas Re­ne­san­so epo­cho­je.

Nuo to lai­ko kla­jo­jan­tys ak­to­riai ta­po sės­lūs, pra­dė­jo vai­din­ti pa­sto­vio­se vie­to­se.

2004 me­tų ko­vo 29-ąją Lie­tu­va įsto­jo į NATO – Šiau­rės At­lan­to su­tar­ties or­ga­ni­za­ci­ją. Tą­dien mi­ni­me Lie­tu­vos įsto­ji­mo į NATO die­ną. Tai – gy­ny­bi­nė or­ga­ni­za­ci­ja vals­ty­bių, su­si­jun­gu­sių, tam, kad iš­sau­go­tų tarp­tau­ti­nę tai­ką.

Pas­ku­ti­nė šios sa­vai­tės die­na – Ver­bų sek­ma­die­nis, mi­ni­mas li­kus sa­vai­tei iki šven­tų Ve­ly­kų. Ti­ki­ma, kad šią die­ną pa­šven­tin­tų anks­čiau­siai pa­va­sa­rį sprogs­tan­čių au­ga­lų ša­ke­lės ža­di­na že­mės ir gy­vu­lių vai­sin­gu­mą, pa­de­da iš­lai­ky­ti svei­ka­tą, gau­si­na der­lių, ne­lei­džia į na­mus trenk­ti per­kū­nui, sau­go pa­sė­lius nuo le­dų ir grau­ži­kų.

Uk­mer­gės ti­kin­tie­siems ši sa­vai­tė bu­vo ir ty­laus at­si­svei­ki­ni­mo lai­kas – į am­ži­ny­bę pir­ma­die­nį iš­ly­dė­jo­me Šv. Pet­ro ir Po­vi­lo baž­ny­čio­je tris de­šimt­me­čius tar­na­vu­sį ku­ni­gą mon­sin­jo­rą Jur­gį Užu­sie­nį. Tuo tar­pu Eu­ro­pa ir vi­sas pa­sau­lis šio­mis die­no­mis ge­di dėl 150 gy­vy­bių nu­si­ne­šu­sios tra­giš­kos lėk­tu­vo ava­ri­jos Pran­cū­zi­jos Al­pė­se.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Daugiau šioje kategorijoje:

Veterinarijos klinika

Kasyba

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar manote, kad karantinas jau turėtų būti nutrauktas
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų