Va­le­ri­ja KUZINA

Į ant­rą­ją pu­sę per­ko­pu­sio ba­lan­džio sa­vai­tę pra­de­da­me mi­nė­da­mi Tarp­tau­ti­nę ko­vos su triukš­mu die­ną. Šią die­ną žmo­nės ra­gi­na­mi kel­ti kuo ma­žiau triukš­mo ir gerb­ti ap­lin­ki­nių tei­sę į ty­lią ir svei­ka­tai sau­gią gy­ve­na­mą­ją ir dar­bo ap­lin­ką.

Apie triukš­mo ža­lą svei­ka­tai žmo­ni­ja su­pra­to jau gi­lio­je se­no­vė­je. An­ti­ki­nės Ro­mos gy­ven­to­jai skun­dė­si val­džiai, kad ši už­draus­tų anks­taus ry­to me­tu gin­ti į ga­nyk­las ož­kas ir gal­vi­jus cen­tri­nė­mis mies­to gat­vė­mis, nes jų blio­vi­mas ir me­ke­ni­mas la­bai trik­dė mies­te­lė­nų ra­mų mie­gą. Vi­du­ram­žiais įsta­ty­mų bu­vo ap­ri­bo­tas kal­vių dar­bas ir ve­ži­mų su ge­le­ži­niais rat­lan­kiais va­ži­nė­ji­mas mies­to vie­to­se tam tik­ru die­nos me­tu.

 

Tad ne­triukš­mau­ki­me ir gy­ven­ki­me drau­giš­kai.

Sa­vai­tė gau­si die­nų, su­si­ju­sių su že­me ir žem­dir­bys­te. Tre­čia­die­nis skir­tas pa­mi­nė­ti tarp­tau­ti­nei mo­ti­nos Že­mės die­nai. Mo­ki­niai, dar­že­li­nu­kai ir šią die­ną, o ne tik ko­vo 20-ąją, so­di­na gė­les, tvar­ko ap­lin­ką, ga­mi­na in­ki­lė­lius, ku­ria spek­tak­lius, Že­mei dai­nuo­ja bei de­kla­muo­ja ei­lė­raš­čius.

Ket­vir­ta­die­nį, ba­lan­džio 23-iąją, šven­tė­me Jur­gi­nes. Tai pa­va­sa­rio ža­lu­mos, jau­ni­mo, žem­dir­bių ir ar­klia­ga­nių šven­tė. Se­niau ją dar va­din­da­vo žem­dir­bių Nau­jai­siais me­tais. Šią die­ną pa­go­nys gar­bi­no gy­vu­lių glo­bė­ją Ga­nik­lį ir ža­lu­mos die­vą Jo­rį. Jo­rė­ti – reiš­kia aug­ti, plis­ti, ža­liuo­ti. Pra­de­dan­tys sprog­ti me­džių bei krū­mų pum­pu­rai ir lau­kai, pa­si­den­gian­tys nau­jo­mis spal­vo­mis, vi­lio­ja žmo­nes į gam­tą pail­sė­ti ar dirb­ti že­mės dar­bus.

Ba­lan­džio 25-ąją mi­nė­da­mi šven­to Mor­kaus var­dy­tu­ves, ku­rios žy­mi pa­va­sa­rio sė­jos pra­džią, se­no­vės lie­tu­viai pra­dė­da­vo dirb­ti dar­žus. Žmo­nės šį svar­biau­sią dar­bą pra­dė­da­vo nuo mor­kų. Si­nop­ti­kų prog­no­zė­mis, po pra­ėju­sią sa­vai­tę ka­ra­lia­vu­sių vė­jų, at­ne­šu­sių ne tik lie­taus, bet ir kru­šos, pa­va­sa­rio sau­lė pa­ga­liau le­pins mus sa­vo spin­du­liais ir leis sė­ti ne tik mor­kas, bet ir vi­sas ki­tas gė­ry­bes.

Ge­ro oro ti­ki­si ir šeš­ta­die­nį aš­tun­tą kar­tą vyk­sian­čios ap­lin­kos tvar­ky­mo ak­ci­jos „Da­rom“ or­ga­ni­za­to­riai, kvies­da­mi žmo­nes šva­rin­ti sa­vo gy­ve­na­mą­ją bei mies­to ap­lin­ką.

Pa­sau­li­nė su­si­gi­mi­nia­vu­sių mies­tų die­na kas­met šven­čia­ma pas­ku­ti­nį­jį ba­lan­džio sek­ma­die­nį. Tai skir­tin­gų ša­lių mies­tai, ku­rie ben­dra­dar­biau­ja pre­ky­bos, pra­mo­nės, kul­tū­ros ir ki­to­se sri­ty­se. Ne iš­im­tis ir mū­sų Uk­mer­gė, pa­si­ra­šiu­si part­ne­rys­tės su­tar­tis su Vo­kie­ti­jos, Lat­vi­jos, Len­ki­jos, Šve­di­jos, Ita­li­jos, Veng­ri­jos, An­gli­jos ir Uk­rai­nos mies­tais. Šau­nu bū­tų vi­sų jų at­sto­vų su­tik­ti ar­tė­jan­čio­je Mies­to šven­tė­je.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Daugiau šioje kategorijoje:

Veterinarijos klinika

Kasyba

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Kiek, manote, truks ekstremali situacija Lietuvoje ir pasaulyje?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų