Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Il­giau­sių die­nų, trum­piau­sių nak­tų, gra­žiau­sių va­ka­rų mė­nuo... Taip va­di­na­mas bir­že­lis. Su kuo tik ne­sie­ja­mas šis me­tas: ant­gam­ti­nė­mis ga­lio­mis, prie­ta­rais, se­nai­siais ti­kė­ji­mais... Ypa­tin­gu jį va­di­na gė­li­nin­kai, gam­ti­nin­kai, sa­ko­ma, jog tai – pa­lan­kiau­sias me­tas tuok­tis. Vie­nu ge­riau­sių šių me­tų mė­ne­sių bir­že­lį lai­ko ast­ro­lo­gai.

Ga­li­ma rink­ti vais­ta­žo­les, mė­gau­tis erš­kėt­ro­žė­mis, džiu­gi­na bir­že­lio sim­bo­liu va­di­na­mi bi­jū­nai. Va­sa­rą svei­ki­na sa­vo gro­žį pa­lie­ję lu­bi­nai, ir kaip ne­si­no­ri klau­sy­tis ap­lin­ko­sau­gi­nin­kų, jog tai – ža­lą gam­tai da­ran­tis au­ga­las, ken­kian­tis aug­me­ni­jai...

 

Ir ge­gu­tės ku­ka­vi­mas pa­ly­di anks­tų ry­tą, pra­na­šau­da­mas tur­tus ar­ba ne­lai­mę... Apie ne­lai­mes to­kį gra­žų me­tą ne­si­no­ri gal­vo­ti. Bet kar­tais bū­tent va­sa­rą jų ne­pa­vyks­ta iš­veng­ti.

Pir­miau­sia – atos­to­gų šė­lio­nėms pa­si­da­vu­siems vai­kams. Kai ne­be­rei­kia kaup­tis pa­mo­koms, pa­pras­ta tap­ti iš­si­blaš­kiu­siam. Skai­čiuo­ja­ma, jog bū­tent per va­sa­ros atos­to­gas ma­žie­ji pa­ti­ria dau­giau­sia trau­mų kie­me, gat­vė­je ar li­kę vie­ni na­muo­se. Tė­ve­liai ra­gi­na­mi pri­min­ti vai­kams apie at­sar­gu­mą, ati­du­mą ne tik ke­ly­je, bet ir na­mie žai­džiant, nau­do­jan­tis elek­tros prie­tai­sais, deg­tu­kais. Ne­už­si­mirš­ti ra­gi­na­mi ir pra­dė­ju­sie­ji mau­dy­nių se­zo­ną.

Va­sa­rą dėl di­des­nės, bak­te­ri­joms pa­lan­kios tem­pe­ra­tū­ros pa­dau­gė­ja žar­ny­no in­fek­ci­jų. Dėl ga­li­mo už­si­krė­ti­mo šią sa­vai­tę Pa­ne­vė­žy­je bu­vo su­stab­dy­ta vie­no pre­ky­bos cen­tro ku­li­na­ri­jos ce­cho veik­la. Įtar­ta, jog dau­giau kaip 10 žmo­nių – tiek at­si­dū­rė li­go­ni­nė­je – ap­si­nuo­di­jo par­duo­tu­vė­je įsi­gi­ję čia ruoš­tų sa­lo­tų. Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tai pra­dė­jo ty­ri­mą.

Kai karš­ta, mais­to tie­kė­jams, par­da­vė­jams – vėl ki­ti rei­ka­la­vi­mai. Ta­čiau jų pai­so anaip­tol ne vi­si. Uk­mer­giš­kiai pik­ti­na­si par­duo­tu­vė­se įsi­gy­tais pra­rū­gu­siais pie­no pro­duk­tais, pa­se­nu­siais rie­šu­tais, mė­sos ir ki­tais ga­mi­niais, ku­rių ga­lio­ji­mo lai­kas pa­si­bai­gęs prieš sa­vai­tę ar dau­giau...

Ste­bi­na vie­no pre­ky­bos tin­klo par­duo­tu­vė už­mies­ty­je. Tvar­kos jo­je pir­kė­jai pa­si­ge­dę jau ka­ži ka­da: žu­vį ir ki­tą sve­ria­mą mais­tą par­da­vė­jos iman­čios pli­ko­mis ran­ko­mis, dar­žo­vės ir vai­siai dė­žė­se – su­vy­tę, api­pu­vę, o kva­pas kai ku­riuo­se sky­riuo­se toks, kad no­sį rie­čia. Gai­la, jog par­duo­tu­vės šei­mi­nin­kai ne­ži­no, kad jos įvaiz­dis jų dar­buo­to­jams vi­sai ne­svar­bus. Nes ar pa­tiems bū­tų vi­siš­kai DZIN, la­bai abe­jo­ti­na.

Va­sa­ra – atos­to­gų me­tas. O su­si­ruo­šu­sie­ji iš­vyk­ti per­spė­ja­mi apie tuš­čių na­mų ty­kan­čius il­ga­pirš­čius. Tad atos­to­gau­to­jai, kad va­sa­ra ne­ap­kars­tų, ra­gi­na­mi ne­pa­mirš­ti ne tik tin­ka­mų ap­sau­gos prie­mo­nių, bet ir sau­gios kai­my­nys­tės.        

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų