Ir gegutės kukavimas palydi ankstų rytą, pranašaudamas turtus arba nelaimę... Apie nelaimes tokį gražų metą nesinori galvoti. Bet kartais būtent vasarą jų nepavyksta išvengti.
Pirmiausia – atostogų šėlionėms pasidavusiems vaikams. Kai nebereikia kauptis pamokoms, paprasta tapti išsiblaškiusiam. Skaičiuojama, jog būtent per vasaros atostogas mažieji patiria daugiausia traumų kieme, gatvėje ar likę vieni namuose. Tėveliai raginami priminti vaikams apie atsargumą, atidumą ne tik kelyje, bet ir namie žaidžiant, naudojantis elektros prietaisais, degtukais. Neužsimiršti raginami ir pradėjusieji maudynių sezoną.
Vasarą dėl didesnės, bakterijoms palankios temperatūros padaugėja žarnyno infekcijų. Dėl galimo užsikrėtimo šią savaitę Panevėžyje buvo sustabdyta vieno prekybos centro kulinarijos cecho veikla. Įtarta, jog daugiau kaip 10 žmonių – tiek atsidūrė ligoninėje – apsinuodijo parduotuvėje įsigiję čia ruoštų salotų. Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pradėjo tyrimą.
Kai karšta, maisto tiekėjams, pardavėjams – vėl kiti reikalavimai. Tačiau jų paiso anaiptol ne visi. Ukmergiškiai piktinasi parduotuvėse įsigytais prarūgusiais pieno produktais, pasenusiais riešutais, mėsos ir kitais gaminiais, kurių galiojimo laikas pasibaigęs prieš savaitę ar daugiau...
Stebina vieno prekybos tinklo parduotuvė užmiestyje. Tvarkos joje pirkėjai pasigedę jau kaži kada: žuvį ir kitą sveriamą maistą pardavėjos imančios plikomis rankomis, daržovės ir vaisiai dėžėse – suvytę, apipuvę, o kvapas kai kuriuose skyriuose toks, kad nosį riečia. Gaila, jog parduotuvės šeimininkai nežino, kad jos įvaizdis jų darbuotojams visai nesvarbus. Nes ar patiems būtų visiškai DZIN, labai abejotina.
Vasara – atostogų metas. O susiruošusieji išvykti perspėjami apie tuščių namų tykančius ilgapirščius. Tad atostogautojai, kad vasara neapkarstų, raginami nepamiršti ne tik tinkamų apsaugos priemonių, bet ir saugios kaimynystės.