Iškilmingi jo akordai ir Baltijos vėjo plaikstoma kilometrinė Trispalvė suvirpino širdis. Kažin, kiek giedojusiųjų taip pat mano, jog himno melodija ir tekstas jau atgyveno, ir šį valstybės simbolį reik keisti. O būtent tokią savo ir esą kai kurių kolegų nuomonę viešai išsakė muzikologas, pedagogas Viktoras Gerulaitis...
Viešoje erdvėje pasklido visur vienu metu giedoto himno vaizdo klipas, sudėtas iš atskirų kadrų. Jame galima išvysti įvairiose šalies ir pasaulio vietose giedančius lietuvius. Sekundę čia šmėkšteli ir Ukmergės kraštas – akimirka iš Pabaisko seniūnijos Sukinių kaimo, kur suvažiavę vaikai ir jaunuoliai į „Skautų slėnio stovyklavietę“.
Vieningi lietuviai parodyti per kai kurias užsienio televizijas. Tuo metu dėmesio Lietuva sulaukia ir šiuo metu dalyvaudama Italijoje, Milane vykstančioje pasaulinėje parodoje „Expo 2015“, kur prisistato per 140 šalių daugiau kaip 100 ha plote. Lietuva lankytojus supažindina su savo kultūra, tradicijom, kulinariniu paveldu, tautodaile ir šiuolaikinėm technologijom – nuo pluoštinės kanapės nanokristalų iki išmaniojo šaldytuvo. Rengiamos lietuviško maisto degustacijos, o tarp labiausiai žavinčiųjų svetimą skrandį – skilandis bei kastinys.
Liepos 15-ąją čia bus švenčiama Lietuvos nacionalinė diena. Laukiama šalies vadovų, orkestrų, chorų, planuojama atidaryti kilnojamąją Valdovų rūmų ekspoziciją. Ligi lapkričio vyksiančioje parodoje laukiama apie 20 mln. žmonių. Vienos dienos lankytojo bilietas kainuoja apie 30 eurų. Lietuvai dalyvavimas atsieis apie 4 mln. eurų.
Jaudulio metas būsimiems studentams. Po kelių savaičių sužinos, ar įstojo ir kokią „gavo“ specialybę – jas, pildydami prašymus, galėjo įrašyti kelias. Tarp labiausiai pageidaujamų sričių – medicina. Daug norinčiųjų mokytis odontologiją, veterinariją, farmaciją, kosmetologiją. Tai paaiškėjo, prasidėjus prašymų priėmimui Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti informacinėje sistemoje. Toliau eina teisė, ekonomika, informacinės technologijos. Vis dėlto mažėja tų, kurie nori į aukštąsias mokyklas: šiemet pirmakursių gali būti 10 proc. mažiau.
Studijuoti kviečia 43 aukštosios mokyklos. Ir nors šiemet siūlo kone 40 naujų specialybių, sudomino mažiau nei pusė jų. Tad vėl užsimenama apie šių mokyklų tinklo optimizavimą.
Tačiau čia, matyt, yra apie ką džiugaus pagalvoti profesinėms mokykloms...