Sa­vai­tės tėk­mėj

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Ši sa­vai­tė ypa­tin­ga – sau­lė jau pa­si­su­ko trum­pė­jan­čios die­nos link. Nuo šiol kas­dien po mi­nu­tę iš die­nos vis pa­si­glemš tam­su­sis pa­ros me­tas. Pe­si­mis­tai jau niur­na, kad į an­trą pu­sę per­si­ri­ta ir va­sa­ra. Op­ti­mis­tai jos dar te­be­lau­kia...

Bir­že­lis iš tie­sų ne­le­pi­na ši­lu­ma, o Jo­ni­nes ant­ra­die­nį šven­tė­me mer­kia­mi lie­taus šuo­rų. Jei ti­kė­tu­me se­nų žmo­nių pa­ste­bė­ji­mais, kai per Jo­ni­nes ly­ja, tai ir rug­pjū­tis pa­pras­tai bū­na lie­tin­gas.

 

Tra­di­ci­jas sek­ti ne­bu­vo leng­va – lau­žus ge­sin­ti kė­si­no­si lie­tus. Ne dėl gro­žio ar pra­mo­gų se­no­vė­je lau­žą Jo­ni­nių nak­tį kū­ren­da­vo. Pa­pras­tai kuo aukš­čiau ant kal­no juos už­deg­da­vo, kad pla­čiau lau­kus ap­švies­tų – ti­kė­jo, jog der­lius bus di­des­nis.

O ir vais­ta­žo­les, ku­rias iki šios die­nos ge­riau­sia su­si­rink­ti, re­ko­men­duo­ja­ma raš­ky­ti sau­sas. Ant­raip ma­ža be­liks iš jų nau­dos.

La­biau­siai lie­tus įky­ri po­il­siau­to­jams. Atos­to­gas su­si­pla­na­vu­sie­ji bir­že­lį kas­met da­ly­vau­ja lo­te­ri­jo­je – ne­nu­si­se­kus su orais ga­li tek­ti at­si­sa­ky­ti kai ku­rių pra­mo­gų. Ne­sku­ba­ma krau­tis la­ga­mi­nų į pa­jū­rį, ma­ža džiaugs­mo ir pa­la­pi­nė­je kur eže­ro pa­kran­tė­je ar­ba su­si­ruo­šus į žy­gius bai­da­rė­mis bei dvi­ra­čiais. Džiau­gia­si atos­to­gau­to­jai bent jau tuo, kad pra­dė­jo dyg­ti gry­bai – žmo­nės pa­sa­ko­ja, jog ne tik vo­ve­rai­čių, bet ir vie­ną ki­tą rau­do­ni­kį ran­da. Miš­ke nu­no­ko mė­ly­nės ir že­muo­gės.

Žval­gy­da­mie­si į pa­sė­lių lau­kus ūki­nin­kai lie­taus la­bai ne­kei­kia – der­liui jis kol kas ne­truk­do, nes ja­vai dar au­ga ir drėg­mė rei­ka­lin­ga. Tuo tar­pu bi­ti­nin­kų vei­dai ne­la­bai links­mi – lie­tin­gas bir­že­lis ge­ro­kai su­ma­ži­no į ko­rius su­neš­to me­daus kie­kį. Ne ko­kia ži­nia ir sma­gu­riams – me­du­mi tur­gu­je pre­kiau­jan­tys bi­ti­nin­kai prog­no­zuo­ja, kad dėl ne­pri­tek­liaus ga­li pa­kil­ti ir jo kai­na.

Ket­vir­ta­die­nį mi­ni­ma Tarp­tau­ti­nė ko­vos su nar­ko­ma­ni­ja die­na. Jung­ti­nių Tau­tų nar­ko­ti­kų kon­ven­ci­ja yra api­brė­žu­si dau­giau nei 100 nar­ko­ti­nių me­džia­gų. Tai – ka­na­pės ir ka­na­pių der­va, opiu­mas, mor­fi­jus, he­roi­nas, na­tū­ra­lūs ir sin­te­ti­niai opia­tai.

Spe­cia­lis­tai tei­gia, jog iš tik­rų­jų nar­ko­ti­nių me­džia­gų tu­ri­me be­maž kiek­vie­nuo­se na­muo­se. Tai – as­pi­ri­nas ir pa­ra­ce­ta­mo­lis, miks­tū­ra nuo ko­su­lio ir vais­tai nuo per­ša­li­mo. Pa­si­ro­do, kad šios me­džia­gos vei­kia žmo­gaus ner­vų sis­te­mą. Tie­sa, jos var­to­ja­mos ne­di­de­liais kie­kiais ir ne­su­ke­lia pri­klau­so­my­bės ir ža­lin­go po­vei­kio. Kiek stip­res­ni nar­ko­ti­kai – ka­va, al­ko­ho­lis ir ta­ba­kas.

Par­duo­ti ar ne­par­duo­ti že­mę už­sie­nie­čiams – šis klau­si­mas bus spren­džia­mas sek­ma­die­ni­nia­me re­fe­ren­du­me. Be­je, kai ku­rie po­li­to­lo­gai ma­no, kad jis net ne­įvyks dėl per ma­žo žmo­nių ak­ty­vu­mo. O gai­la – re­fe­ren­du­mui ruoš­ta­si, pi­ni­gai iš­leis­ti. Pa­skai­čiuo­ta, kad su­reng­ti re­fe­ren­du­mą Lie­tu­vo­je kai­nuo­ja apie 14–15 mi­li­jo­nų li­tų.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų