Smurtautojai atskiriami nuo aukų

As­ta KROGERTIENĖ

Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to at­sto­vė spau­dai

Pra­ėju­sį sek­ma­die­nį ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­te bu­vo pra­dė­ti trys iki­teis­mi­niai ty­ri­mai dėl smur­to ar­ti­mo­je ap­lin­ko­je.

Apie 12.33 val. te­le­fo­nu gau­tas pra­ne­ši­mas iš Dai­na­vos – na­muo­se siau­tė­jo ne­blai­vus A. J. (g. 1959 m.). Jis pri­mu­šė sa­vo po­duk­rą 21-erių me­tų D. V., tam­pė ją už plau­kų ir spar­dė. Vė­liau kir­viu ir pis­to­le­tu gra­si­no po­duk­ros vy­rui. At­vy­kę po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai ne­blai­vų vy­riš­kį su­tram­dė, pri­sta­tė į po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tą. Jis bu­vo dviems pa­roms su­lai­ky­tas.

Ki­tas mo­ters, pra­šan­čios pa­gal­bos, skam­bu­tis su­skam­bė­jo 14.13 val. Vy­ro smur­tą te­ko pa­tir­ti uk­mer­giš­kei M. U. (g. 1950 m.). Gir­tas su­tuok­ti­nis N. U. (g. 1956 m.) vi­są ag­re­si­ją iš­lie­jo muš­da­mas žmo­ną, ją stum­dė ir smau­gė. N. U. pas­ta­rą­sias de­šimt die­nų ger­da­vo kas­dien. Po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai smur­tau­to­ją pri­sta­tė į po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tą ir su­lai­kė dviems pa­roms, jam nu­sta­ty­tas sun­kus gir­tu­mo laips­nis.

Pas uk­mer­giš­kę V. P. (g. 1960 m.) pa­rei­gū­nai nu­sku­bė­jo apie 17.21 val., kuo­met bu­vo gau­tas pra­ne­ši­mas, kad J. P. (g. 1960 m.) na­muo­se smur­tau­ja. Vy­ras, mu­šęs, spar­dęs ir smau­gęs žmo­ną, bu­vo su­lai­ky­tas dviem pa­roms ir pa­tal­pin­tas į areš­ti­nę. Jam nu­sta­ty­tas leng­vas gir­tu­mo laips­nis.

Uk­mer­gės ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Kri­mi­na­li­nės  po­li­ci­jos sky­riaus vir­ši­nin­kė In­ga Ma­li­naus­kie­nė pa­ste­bi – to­kių pra­ne­ši­mų pa­daž­nė­ja sa­vait­ga­liais, o smur­tą vi­suo­met ly­di al­ko­ho­lis.

Nuo gruo­džio 15 d., kuo­met įsi­ga­lio­jo Ap­sau­gos nuo smur­to ar­ti­mo­je ap­lin­ko­je įsta­ty­mas, ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­te jau pra­dė­ti 22 iki­teis­mi­niai ty­ri­mai. Tiek iki­teis­mi­nių ty­ri­mų dėl smur­to šei­mo­je ne­bu­vo pra­dė­ta per vi­sus pra­ėju­sius me­tus. „Tai pa­ro­do, ko­kia gi­li ši pro­ble­ma. Mo­te­rys ty­lė­jo, nes pra­dė­ti iki­teis­mi­niam ty­ri­mui bu­vo rei­ka­lin­gas jų pa­reiš­ki­mas. Da­bar pa­reiš­ki­mas nė­ra bū­ti­nas, o smur­tau­to­jas iš­ kar­to yra at­ski­ria­mas nuo au­kos“, – sa­ko I. Ma­li­naus­kie­nė.

Vi­sais at­ve­jais, kai bu­vo pra­dė­ti iki­teis­mi­niai ty­ri­mai dėl smur­to ar­ti­mo­je ap­lin­ko­je, smur­tau­to­jai bu­vo su­lai­ky­ti ir už­da­ry­ti į areš­ti­nę. Vė­liau jiems bu­vo pa­skir­tos Bau­džia­mo­jo pro­ce­so ko­dek­se nu­ma­ty­tos kar­do­mo­sios prie­mo­nės – pa­si­ža­dė­ji­mas ne­iš­vyk­ti ir ne­si­ar­tin­ti bei ne­ben­drau­ti su nuken­tė­ju­siuo­ju ar­ba  gy­ven­ti sky­riu­mi. Taip pat va­do­vau­jan­tis Ap­sau­gos nuo smur­to ar­ti­mo­je ap­lin­ko­je įsta­ty­mu, už­tik­ri­nant smur­tą pa­ty­ru­sio as­mens ap­sau­gą, smur­tau­to­jai bu­vo įpa­rei­go­ti lai­ki­nai iš­si­kel­ti iš gy­ve­na­mo­sios vie­tos.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų