So­duo­se že­lia... miš­kai

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Ne­se­niai į „Uk­mer­gės ži­nių“ re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si pri­sis­ta­ty­ti ne­pa­no­ru­si mo­te­ris pa­sa­ko­jo so­dų ben­dri­jų pro­ble­mas. Ji tu­rin­ti so­do skly­pą „Ar­mo­nos“ so­dų ben­dri­jo­je ir ma­nan­ti, kad di­džiau­sia so­di­nin­kų rykš­tė yra ap­leis­ti, šei­mi­nin­ko ran­kos il­gai ne­ma­tę so­dai.

Kai ku­rie so­dų skly­pe­liai taip brūz­gy­nais apė­ję, kad jau la­biau ne į so­dus, o į miš­ke­lius pa­na­šūs.

Uk­mer­gės ra­jo­no so­di­nin­kų su­si­vie­ni­ji­mo „So­dai“ pir­mi­nin­kas An­ta­nas Pe­red­nis pri­pa­žįs­ta, jog tik­rai be­ne di­džiau­sia rykš­tė yra ne­pri­žiū­ri­mi, pik­tžo­lė­ti so­dai. Tai tik­ros pik­tžo­lių „vei­syk­los“.

Jis sa­ko, kad iš 3000 ra­jo­ne esan­čių so­dų – ap­leis­ti tik­rai ne vie­nas šim­tas. Dau­giau­sia jų „Ar­mo­nos“, „Le­li­jų“, „Li­no“, „Vie­ny­bės“, „Drau­gys­tės“ so­duo­se.

Anot pir­mi­nin­ko, ši pro­ble­ma ne tik „uk­mer­gie­tiš­ka“ – li­ki­mo va­liai pa­lik­tų so­dų yra vi­so­je ša­ly­je.

„Dau­ge­lis se­nų­jų so­dų sa­vi­nin­kų ar­ba mi­rę, ar­ba ne­be­pa­jė­gūs že­mę dirb­ti. O vai­kai ir į už­sie­nį, ir į ki­tus mies­tus gy­ven­ti iš­vy­kę – so­do dar­bai dau­ge­liui nė ne­rū­pi“, – pa­dė­tį aiš­ki­na pa­šne­ko­vas.

Par­duo­ti to­kių pa­tiems ne­rei­ka­lin­gų so­dų skly­pų ne­sku­ba­ma – ne­kil­no­ja­ma­sis tur­tas vis­gi.

Jis siū­lo su šiuo reiš­ki­niu ko­vo­ti pa­tiems so­di­nin­kams – iš­si­aiš­ki­nus sa­vi­nin­ką pa­ra­gin­ti jį tvar­ky­tis ar­ba par­duo­ti so­dą.

„Tech­ni­kos“ so­di­nin­kų ben­dri­ja be­ne tvar­kin­giau­sia – ja­me nė­ra nė vie­no ap­leis­to so­do. Pa­vyz­di­nės ir „Vy­tu­rio“, „Pu­šy­nė­lio“ so­dų ben­dri­jos.

A. Pe­red­nis sa­ko, kad be­lie­ka pa­si­džiaug­ti, jog ap­leis­tų so­dų ra­jo­ne ma­žė­ja: „La­bai mums pade­da ir že­mėt­var­ki­nin­kai – jie po so­dus va­ži­nė­ja, ap­leis­tus fik­suo­ja, fo­to­gra­fuo­ja. Jau ne vie­nam ne­rū­pes­tin­gam šei­mi­nin­kui te­ko 500 li­tų bau­dą su­si­mo­kė­ti.“

Pa­vyz­džiui, „Pa­ši­lės“ so­duo­se dar ne­se­niai bū­ta apie 50 pik­tžo­lė­tų so­dų. Šiuo me­tu šei­mi­nin­kų „pa­mirš­ti“ yra du.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų