Vil­ma NEMUNAITIENĖ

Nie­kaip ne­si­bai­gian­ti žie­ma už­ver­tė ne tik snie­gu, bet ir at­ne­šė an­trą gri­po ban­gą. Tie­sa, kiek ma­žes­nę, ta­čiau ser­gan­tie­siems – nė kiek ne leng­ves­nę.

Vil­niaus vi­suo­me­nės svei­ka­tos cen­tro Uk­mer­gės sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Vi­ta­li­ja Mo­tie­jū­nie­nė pa­sa­ko­jo, kad pra­ėju­sią sa­vai­tę 10 000 gy­ven­to­jų ser­ga­mu­mo gri­pu, ūmi­nių vir­šu­ti­nių kvė­pa­vi­mo ta­kų in­fek­ci­jo­mis ro­dik­lis sie­kė 69. Epi­de­mi­nis slenks­tis yra 100. Per sa­vai­tę nu­sta­ty­ti 22 gri­po at­ve­jai.

 

Šie­met gri­po epi­de­mi­jos me­tu bu­vo fik­suo­ja­ma dau­giau nei 100 gri­po at­ve­jų per sa­vai­tę.

Iš vi­so gri­pas šie­met diag­no­zuo­tas dau­giau nei 200 uk­mer­giš­kių. Ta­čiau me­di­kai tiks­li­na: tai tik led­kal­nio vir­šū­nė. Nes la­bai daug žmo­nių į juos tie­siog ne­si­krei­pia ir gy­do­si na­muo­se. Ma­no­ma, kad re­a­lus gri­puo­jan­čių­jų skai­čius ga­li bū­ti net 8 kar­tus di­des­nis.

V. Mo­tie­jū­nie­nė pa­sa­ko­jo, kad gri­pas, ki­taip nei ki­tos in­fek­ci­nės li­gos, in­ten­sy­viau pa­si­reiš­kia ne tik se­zo­no me­tu. Su­sir­gi­mų smar­kiai pa­dau­gė­ja maž­daug kas ket­ve­rius–pen­ke­rius me­tus. Šis pro­ce­sas va­di­na­mas ban­ga­vi­mu. Gri­pas epi­de­mi­nio slenks­čio mū­sų ra­jo­ne ne­bu­vo pa­sie­kęs tre­jus pas­ta­ruo­sius me­tus. O da­bar kir­to ga­na ga­lin­ga jė­ga. Šie­met epi­de­mi­ja tru­ko net 4 sa­vai­tes nuo pat sau­sio pa­bai­gos. Ir iki da­bar li­ga ne­bu­vo vi­siš­kai at­si­trau­ku­si.

Ban­ga­vi­mo ten­den­ci­jos kas 4–5 me­tus bū­din­gos ir he­pa­ti­tui A, er­ki­niam en­ce­fa­li­tui, Lai­mo li­gai, vė­ja­rau­piams.

Tie­sa, gel­ta va­di­na­mo he­pa­ti­to A krei­vė jau daug me­tų kren­ta že­myn. Ge­ro­kai pa­ma­žė­jo ir er­ki­nio en­ce­fa­li­to atvejų. Tuo tar­pu Lai­mo li­gos – dau­gė­ja.

O kal­bė­da­ma apie gri­pą V. Mo­tie­jū­nie­nė pri­me­na ne tik bū­ti­ny­bę lai­ky­tis as­mens hi­gie­nos, daž­nai plau­ti ran­kas, bet ir at­kreip­ti dė­me­sį į tin­ka­mą ap­ran­gą.

„Nė­ra blo­go oro, yra tik ne­tin­ka­mi dra­bu­žiai“, – pri­me­na gy­dy­to­ja liau­dies iš­min­tį ir pa­ta­ria pa­kai­ti­nus pir­mie­siems pa­va­sa­rio sau­lės spin­du­liams ne­sku­bė­ti at­si­svei­kin­ti su šil­tais dra­bu­žiais.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų