Sulaukė sukčiaus skambučio, bet nepasimetė

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

 

Uk­mer­gės švie­ti­mo cen­tro bu­hal­te­rė ne­se­niai iš­gar­si­no sa­vo dar­bo­vie­tę kaip pir­mą mies­te, pi­ni­gus pa­tik­liai pa­do­va­no­ju­sią suk­čiams. Tuo tar­pu ge­ro­kai ap­suk­res­ni mū­sų pen­si­nin­kai ne tik ne­pa­si­duo­da suk­čių vi­lio­nėms, bet ir krei­pia­si dėl ap­ga­vys­čių į po­li­ci­ją.

Pir­ma­die­nį į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si mo­te­ris pa­sa­ko­jo ką tik ben­dra­vu­si su te­le­fo­ni­niu suk­čiu­mi. Ka­dan­gi ma­to skam­bi­nu­sio­jo nu­me­rį, jį už­si­ra­šė ir ke­ti­na pra­neš­ti po­li­ci­jai. Tik pra­šė jį pri­min­ti.

Pen­si­nin­kė pa­sa­ko­jo, kad skam­bi­nęs vy­ras pri­sis­ta­tė FNTT pa­rei­gū­nu ir pa­reiš­kė, kad iš jos są­skai­tos plau­na­mi pi­ni­gai, esą dėl to teks ry­toj at­vyk­ti į Vil­niu­je, Šer­mukš­nių gat­vė­je esan­čią jų įstai­gą.

Ap­ga­vi­kas ban­dė iš­peš­ti in­ter­ne­ti­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nis, tuo­met mo­te­ris ti­ki­na iš kar­to su­pra­tu­si – ben­drau­ja su suk­čiu­mi.

O ir šis tuoj su­vo­kė, kad mo­ters ap­gau­ti ne­pa­vyks, tad nu­me­tė te­le­fo­no ra­ge­lį.

Uk­mer­gės ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to vir­ši­nin­kas Ro­lan­das Kiš­kis sa­ko, kad pas­ta­ruo­ju me­tu ko­ne kiek­vie­ną die­ną gau­na­ma po ke­lis gy­ven­to­jų pra­ne­ši­mus apie tai, kad jiems pa­skam­bi­no te­le­fo­ni­niai suk­čiai.

Skam­bi­nu­sy­sis daž­niau­siai pri­sis­ta­to Fi­nan­si­nių nu­si­kal­ti­mų ty­ri­mo sky­riaus dar­buo­to­ju, sa­ko, ne­va nau­do­jan­tis žmo­gaus są­skai­ta yra plau­na­mi pi­ni­gai, to­dėl rei­ka­lin­gi elek­tro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės pri­si­jun­gi­mo duo­me­nys.

Daž­niau­siai gy­ven­to­jai ant to­kio kab­liu­ko ne­pa­kim­ba. Po­li­ci­jai ne vie­nas žmo­gus pra­ne­šė jiems skam­bi­nu­sių suk­čių te­le­fo­nų nu­me­rius. Šią in­for­ma­ci­ją kau­pia ir ana­li­zuo­ja suk­čia­vi­mams tir­ti pa­skir­tas at­sa­kin­gas kri­mi­na­li­nės po­li­ci­jos pa­rei­gū­nas.

Dėl te­le­fo­ni­nių suk­čia­vi­mų šie­met ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­te jau pra­dė­ti še­ši iki­teis­mi­niai ty­ri­mai. Per­nai per vi­sus me­tus bu­vo pra­dė­ti pen­ki to­kie iki­teis­mi­niai ty­ri­mai. Trys iš jų per­duo­ti tir­ti į ki­tus ra­jo­nus, dvie­jų ty­ri­mas tę­sia­mas.

R. Kiš­kio tei­gi­mu, tai yra su­dė­tin­gi nu­si­kal­ti­mai, ku­riuos iš­aiš­ki­nant už­trun­ka­ma ne­ma­žai lai­ko. Juos or­ga­ni­zuo­jan­tys as­me­nys vei­kia gru­pė­mis, daž­nai kei­čia te­le­fo­nų kor­te­les, to­dėl ir su­sek­ti rei­kia daug pa­stan­gų.

2010–2011 me­tais mū­sų Kri­mi­na­li­nės po­li­ci­jos sky­riaus pa­rei­gū­nai iš­si­aiš­ki­no tris gru­puo­tes, tad ku­riam lai­kui te­le­fo­ni­nių suk­čia­vi­mų bu­vo su­ma­žė­ję.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų