Gyvybės šventė: skulptūra ir teatras

Įgy­ven­din­da­ma pro­jek­tą „Kū­ry­bi­nė la­bo­ra­to­ri­ja“, Va­lų kai­mo ben­druo­me­nė su­kvie­tė gy­ven­to­jus į nuo­tai­kin­gą „Gy­vy­bės šven­tę“. Šiuo ren­gi­niu pa­mi­nė­jo­me ir ben­druo­me­nės veik­los de­šimt­me­tį.

 

 

Įgy­ven­di­nant pro­jek­tą, Va­lų kai­mo ben­druo­me­nė pa­si­rin­ko skulp­tū­rą ir te­at­rą.


 

Prie ben­druo­me­nės na­mų, bib­lio­te­kos kie­me, bu­vo pa­sta­ty­tos še­šios gy­vy­bę sim­bo­li­zuo­jan­čios skulp­tū­ros: „Mo­ti­nys­tė“, „Vai­kys­tė“, „Jau­nys­tė“,  „Bran­da“, „Sau­lė“ ir  „Van­duo“. Šioms skulp­tū­roms 32 žmo­nės, pra­de­dant vai­kais ir bai­giant bran­daus am­žiaus Va­lų gy­ven­to­jais, pro­jek­to da­ly­viais, gy­vy­bę įkvė­pė šo­kio ir vai­di­ni­mų me­tu. No­rė­jo­me pa­ro­dy­ti, kad kai­mas ga­li at­gim­ti, tik tam rei­kia su­kur­ti są­ly­gas.

To­dėl ir pro­jek­to tiks­lai bu­vo su­teik­ti kai­mui gy­vy­bės, kul­tū­ros, jau­nys­tės. Įgy­ven­di­nant pro­jek­tą, pa­si­rink­tos dvi me­no sri­tys – skulp­tū­ra ir te­at­ras. Su­ži­no­jo­me, kas yra vai­dy­ba, kū­ry­ba, pa­ma­tė­me, kaip gims­ta skulp­tū­ra. Su šiuo me­nu su­pa­žin­di­no me­džio dro­žė­jai tau­to­dai­li­nin­kai Ri­man­tas ir An­drius Zin­ke­vi­čiai bei Va­len­tas But­kus.

Pro­jek­tas pa­ro­dė, kad tu­ri­me ini­cia­ty­vių žmo­nių, no­rin­čių, kad čia bū­tų ge­ra gy­ven­ti, kad bur­tu­mės ir siek­tu­me to, kas bū­tų įdo­mu ir nau­din­ga vi­siems. Pra­bė­gus de­šimt me­tų nuo ben­druo­me­nės įsi­kū­ri­mo, tu­ri­me kuo pa­si­džiaug­ti. Su­ge­bė­jo­me iš­sau­go­ti bu­vu­sį mo­kyk­los pa­sta­tą ir jį pa­vers­ti kul­tū­ros ži­di­niu – jau­kiu, šil­tu, vi­siems rei­ka­lin­gu. Juo šian­die­ną džiau­gia­si ir vai­kai, ir jau­ni­mas, ir kai­mo se­no­liai. 

Al­do­na GELŪNIENĖ

Vla­do Šlai­to vie­šo­sios bib­lio­te­kos

Va­lų kai­mo pa­da­li­nio vy­res­nio­ji

bib­lio­te­ki­nin­kė

3 straipsnio 2 nuotr.09-09


 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Už ką atiduosite savo balsą Seimo rinkimuose?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų