Per Žolinę – žvejokite nemokamai

Rugpjūčio 15-ąją, per Žolinę, visi galės žvejoti nemokamai visuose neišnuomotuose ir išnuomotuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose.

Taip pat Nemuno deltos regioniniame parke – be mėgėjų žvejybos leidimo ar žvejo mėgėjo bilieto. Nemokamai žvejoti galima dukart per metus – liepos šeštąją ir rugpjūčio penkioliktąją. Taip numato Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės.

Norintiesiems žvejoti jūroje, privačiuose ir tuose telkiniuose, kuriuose organizuota limituota (licencinė) žvejyba, teks įsigyti mėgėjų žvejybos leidimus.

Šiuo metu limituota žvejyba organizuota 7 vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žvejybos plotą (išnuomotuose telkiniuose): Šiaulių r. Gudelių ež., Vilniaus r. Varniškių ež., Druskininkų sav. Ilgio ež. ir Vijūnėlės tvenkinyje, Alytaus r. Vabalių ež., Skuodo r. Barstyčių tvenkinyje, Anykščių r. Pagojės tvenkinyje.

Vandens telkiniai, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žūklės plotą (neišnuomoti telkiniai) ir kuriuose organizuota limituota žvejyba (juose žvejybai šiomis dienomis reikia įsigyti žvejo mėgėjo kortelę), yra: Merkio upė nuo Ožkelaičių tilto iki Baltarusijos sienos (Ožkelaičių tiltas yra tarp Jašiūnų ir Rūdninkų), Alytaus r. Talokių ež., Varėnos r. Krūminių tvenkinys, Anykščių r. Smulkio ež., Ignalinos r. Joskučio ež., Vilniaus r. Musios ež.

Aplinkos ministerija taip pat primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nuo 2013 m. liepos mėn. yra patikslintos. Visų pirma apribotas kai kurių leidžiamų naudoti žvejybos įrankių ir kabliukų kiekis. Velkiaudamas vienas žvejys galės naudoti ne daugiau kaip du spiningus. Šis apribojimas nustatytas siekiant pagausinti plėšriųjų žuvų, kurių daugumoje mūsų vandenų yra labai sumažėję, išteklius.

Kitas naujas reikalavimas – upėse pastebimai sumažėjus salačių ir ūsorių, leidžiama sugauti nebe tris, kaip ligi šiol, o dvi šias žuvis. Žvejojant salačius, kurie yra Europos bendrijos svarbos rūšis, nebegalima naudoti daugiau kaip du masalus. Taip yra uždrausta žvejyba vadinamaisiais „laiveliais“ arba „rogėmis“.

Dar viena naujovė – neberibojamas leidžiamas gaudyti žiobrių dydis. Mokslinių tyrimų duomenimis, dėl intensyvios žvejybos Baltijos jūros priekrantėje ir Kuršių mariose apie 80 proc. į upes atplaukusių žiobrių sudaro patinai, kurie yra smulkesni ir nepakliūna į žvejų tinklus (pralenda pro tinklų akį). Kadangi iki šiol žvejams mėgėjams buvo draudžiama imti mažesnius nei 28 cm žiobrius, jie pasiimdavo tik pateles, kurios yra stambesnės, o patinus paleisdavo ir todėl blogėjo populiacijos struktūra. Atsižvelgus į tai, minėtąjį apribojimą nutarta panaikinti.

Aplinkos ministerija primena, kad visus metus draudžiama žvejoti valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose, Kniaupo įlankoje, Nemune 500 m žemiau Kauno HE užtvankos ir kituose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nustatytuose vandens telkiniuose.

Žvejojant reikia laikytis ir kitų taisyklėse nustatytų reikalavimų – draudžiama gaudyti lašišas, šlakius, sykus, neįsigijus žvejo mėgėjo kortelės šių žuvų žvejybai. Kitas žuvis galima gaudyti, laikantis leidžiamo sugauti žuvų kiekio ir jų dydžio, naudojant žvejybai ne daugiau, nei leidžia taisyklės, žvejybos įrankių ir kabliukų.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų