Abejoja, ar sankryža nesaugi

Į „Uk­mer­gės ži­nių“ re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nęs Nuo­te­kų kai­mo gy­ven­to­jas Vy­tau­tas pa­si­džiau­gė, kad Ant­akal­nio, Kau­no, Vy­tau­to gat­vė­se im­ta­si prie­mo­nių dėl pės­čių­jų sau­gu­mo – čia įreng­tos pa­aukš­tin­tos pės­čių­jų per­ėjos.

 

Ta­čiau vy­riš­kis pri­mi­nė apie dar vie­ną ne­sau­gią san­kry­žą. Jo ma­ny­mu, Nuo­te­kų–Jau­ni­mo gat­vių san­kry­ža – vie­na ne­sau­giau­sių mies­te.

Ju­dė­ji­mas, anot jo, čia in­ten­sy­vus – Nuo­te­kų gat­ve ne­ma­žai au­to­mo­bi­lių pra­va­žiuo­ja, o link pės­čių­jų til­to, sta­dio­no, prie jo esan­čio pa­plū­di­mio gy­ven­to­jai trau­kia bū­riais. Ypač daug pra­ei­vių bū­na šil­tuo­ju me­tų se­zo­nu.

„Di­de­lių pa­stan­gų sa­vi­val­dy­bės sau­gaus eis­mo ko­mi­si­jai net ne­rei­kė­tų dė­ti. Juk pa­kak­tų ati­tin­ka­mus žen­klus pa­sta­ty­ti, ap­ri­bo­ti grei­tį. Da­bar čia ir pės­tie­siems, ir vai­ruo­to­jams ne­sau­gu“, – pri­me­na pa­šne­ko­vas.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Ap­lin­ko­sau­gos ir vie­šo­sios tvar­kos sky­riaus vy­res­ny­sis spe­cia­lis­tas Al­gir­das Pe­čiu­lis sa­ko, kad į šį eta­pą, ku­rio me­tu įren­gia­mos iš­ki­lio­sios per­ėjos, Nuo­te­kų–Jau­ni­mo gat­vės san­kry­ža ne­įei­na.

A. Pe­čiu­lis ne­ma­no, kad Nuo­te­kų–Jau­ni­mo san­kry­ža yra iš­skir­ti­nai pa­vo­jin­ga vie­ta.

„Nuo­te­kų gat­vė­je nė­ra in­ten­sy­vaus eis­mo – gal kiek dau­giau au­to­mo­bi­lių pra­va­žiuo­ja ry­te ir va­ka­re. Iš­ki­li­ą­sias per­ėjas re­ko­men­duo­ja­ma įreng­ti žmo­nių su­si­bū­ri­mo vie­to­se bei ten, kur ma­ši­nų srau­tas di­de­lis“, – aiš­ki­na jis.

Be to, spe­cia­lis­tų ty­ri­mai ro­do, kad pės­tie­ji, kirs­da­mi gat­vę, daž­nai bū­na net­gi ati­des­ni ten, kur iš vi­so nė­ra pa­žy­mė­tos per­ėjos.

A. Pe­čiu­lis abe­jo­ja, ar šio­je vie­to­je tiks­lin­ga sta­ty­ti grei­tį ri­bo­jan­čius ke­lio žen­klus. Mat va­žiuo­jant leis­ti­nu 50 ki­lo­met­rų per va­lan­dą grei­čiu, san­kry­ža ir ne­at­ro­do pa­vo­jin­ga, o tiems, ku­rie ne­pai­so šio rei­ka­la­vi­mo, ne­pa­dės ir žen­klai.

Autorė: Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų