Pasisveikinimas su ginklais

Taip pa­va­di­nau sa­vo straips­ne­lį per­fra­zuo­da­mas Er­nes­to He­ming­vė­jaus ro­ma­no pa­va­di­ni­mą. Dėl svei­ka­tos pro­ble­mų ku­riam lai­kui ak­ty­vią me­džiok­lę bu­vo te­kę pri­stab­dy­ti, tad pri­slo­po ir ne­nu­sa­ko­mi po­jū­čiai bei azar­tas, esan­tys kiek­vie­no me­džio­to­jo šir­dy­je.

 

 

Au­to­riaus nuotr. Prie bū­re­lio vė­lia­vos.


 

 

Ta­čiau, kai nu­ė­jau į Šv. Hu­ber­to, me­džio­to­jų glo­bė­jo, šven­tę ir pa­ma­čiau mas­kuo­jan­čio­mis uni­for­mo­mis pa­si­da­bi­nu­sius sa­vo „gin­klo bro­lius“, la­vi­na ma­lo­nių pri­si­mi­ni­mų vėl už­lie­jo krū­ti­nę.

Be­si­dai­ry­da­mas tro­fė­jų pa­ro­do­je, ra­gau­da­mas ne­pa­pras­to sko­nio Vep­rių me­džio­to­jų bū­re­lio me­džio­to­jo Juo­zo Bu­tei­kio pa­ga­min­tos šiu­pi­ny­nės, su­si­ti­kau daug drau­gų, su ku­riais ne vie­nas ki­lo­met­ras nu­žings­niuo­tas klam­piais miš­kų ke­liais, pa­tir­tas ne vie­nas įspū­dis.

Ma­lo­niai nu­ste­bi­no bū­re­lio pir­mi­nin­ko Po­vi­lo Sed­ri­so­vo pa­kvie­ti­mas da­ly­vau­ti ei­li­nė­je me­džiok­lė­je su va­ro­vais Vep­rių apy­lin­kės miš­kuo­se.

Iš­si­trau­kęs iš sei­fo jau spė­ju­sį ap­dul­kė­ti me­džiok­li­nį šau­tu­vą ir ap­si­kai­šęs šo­vi­niais, grą­žų sa­vait­ga­lį pa­trau­kiau į Vep­rius. Su­si­rin­ko­me bū­re­lio me­džio­to­jų vi­lo­je ne­to­li Šven­to­sios pa­kran­tės. At­ro­do, taip ne­se­niai čia pa­so­din­tos ma­žos eg­lai­tės per tą lai­ką ge­ro­kai ūg­te­lė­jo ir sa­vo puoš­nio­mis la­jo­mis ap­go­bė vi­los sta­ti­nius.

Čia vyks­ta vi­si bū­re­lio ren­gi­niai, čia pui­kuo­ja­si tro­fė­jai, var­žy­bo­se lai­mė­tos tau­rės. Šio­je vi­lo­je vyks­ta kas­me­ti­nės me­džio­to­jų ir Vep­rių mies­te­lio ben­druo­me­nės šven­tės.

Me­džiok­lės pra­džio­je te­ko su­si­pa­žin­ti su nau­jo­mis tra­di­ci­jo­mis. Me­džiok­lės va­do­vas Va­len­ti­nas Gend­vi­lis, pa­tik­ri­nęs vi­sų bi­lie­tus, jų ga­lio­ji­mo lai­ką, iš­ri­kia­vo me­džio­to­jus ir va­ro­vus, pra­ve­dė sau­gu­mo tech­ni­kos in­struk­ta­žą. Man, kaip vy­riau­siam pa­gal am­žių, pa­ve­dė pa­kel­ti į stie­bą me­džio­to­jų bū­re­lio vė­lia­vą.

Tai da­ro­ma kiek­vie­ną kar­tą, kai vyks­ta me­džiok­lė. Va­ka­re, jai pa­si­bai­gus, vėl vi­si su­si­ren­ka vi­lo­je, ri­kiuo­tė­je va­do­vas įver­ti­na, kaip se­kė­si, kiek pa­leis­ta šū­vių, kiek nu­šau­ta žvė­rių. Gra­žiu at­mi­ni­mo me­da­liu ap­do­va­no­ja­mas me­džiok­lės ka­ra­lius, ku­riam tą die­ną la­biau­siai se­kė­si. Ai­dint pa­šai­piems ko­le­gų juo­ke­liams, at­mi­ni­mo me­da­lį gau­na ir tas, ku­riam la­biau­siai ne­si­se­kė.

Pa­si­gir­siu, kad tą die­ną man pa­si­se­kė ke­le­rio­pai: da­ly­va­vau me­džiok­lė­je, ma­čiau daug žvė­rių, šau­džiau, nu­šo­viau šer­ną, te­ko gar­bė pa­kel­ti vė­lia­vą ir bu­vau ap­do­va­no­tas „Me­džiok­lės ka­ra­liaus“ me­da­liu.

Ta­čiau pa­ste­bė­jau, kad vie­na tra­di­ci­ja at­kri­to. Anks­čiau po me­džiok­lės kar­tais iki vi­dur­nak­čio ap­ta­ri­nė­da­vo­me jos įspū­džius. Nau­ji rei­ka­la­vi­mai ne­be­lei­džia bū­ti „su kva­pe­liu“ ne tik me­džiok­lė­je, bet ir ke­ly­je į na­mus, iki šau­tu­vas ne­bus pa­dė­tas į sei­fą. Tai­gi me­džiok­lės „ap­ta­ri­mas“ ge­ro­kai su­trum­pė­jo.

Autorius: Al­gi­man­tas KACEVIČIUS

11-29-7 straipsnio 2 nuotr

 

Vi­si pa­si­ruo­šę me­džiok­lei.


 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų