Rinkėjų vežimas – ne naujovė

Į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si Del­tu­vos se­niū­ni­jos gy­ven­to­ja iš­sa­kė prie­kaiš­tus, su­si­ju­sius su ga­li­my­be bal­suo­ti. Esą ne vi­si žmo­nės ga­lė­jo ati­duo­ti bal­sus sek­ma­die­nio rin­ki­muo­se, nes ne­ži­no­jo, kad ga­li bū­ti pa­vė­žė­ti iki rin­ki­mų apy­lin­kės. „Ne vi­si rin­kė­jai bu­vo ve­ža­mi – kai ku­rie Kan­čiš­kių, At­ko­čių, Ja­ku­tiš­kių kai­mų gy­ven­to­jai apie tai ne­ži­no­jo. 

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.


 

Ma­tėm, kad su se­niū­no pa­gal­ba ve­žė mo­kyk­los au­to­bu­sas, bet ko­dėl ne­skel­bė, kad veš? Gal as­me­niš­kai su­si­rin­ko ku­riuos ir spe­cia­liai ve­žė bal­suo­ti?“ – įta­ria skai­ty­to­ja.

Del­tu­vos se­niū­ną Sal­vi­jų Stim­bu­rį ste­bi­na, jog kaž­kas ga­lė­jo ne­ži­no­ti apie pa­vė­žė­ji­mą. „Tai da­ro­ma jau ei­lę me­tų – kai tik rin­ki­mai, ve­žam mo­kyk­los au­to­bu­sė­liu ir tuo pa­čiu lai­ku, ir rei­sai tie pa­tys iš­li­ko. Su­da­rėm to­kį marš­ru­tą, kad vi­siems gy­ven­to­jams bū­tų pa­to­gu, nors anks­čiau iš kai ku­rių kai­mų ir ma­žai žmo­nių va­žiuo­da­vo, o Ja­ku­tiš­kių apy­lin­kė jau ku­ris lai­kas pa­nai­kin­ta“, – kal­bė­jo jis.

Anot se­niū­no, rin­kė­jams apie tai pra­neš­ta: „In­for­ma­ci­ja bu­vo vie­šin­ta, marš­ru­tai at­spaus­din­ti rin­ki­mų apy­lin­kė­je, skel­bi­mai gy­ven­vie­tė­se ka­bė­jo. Kiek­vie­ną at­ski­rai in­for­muo­ti juk nė­ra ga­li­my­bių.“

Ste­bi­si, jog čia įžvel­gia­ma as­me­niš­ku­mų. „Pa­vė­žė­ji­mo se­niū­ni­ja ne­or­ga­ni­zuo­ja – už tai at­sa­kin­ga rin­ki­mų ko­mi­si­ja, mes tik tar­pi­nin­kau­jam. Kad vis­kas vy­ko tvar­kin­gai ir rin­kė­jai va­žia­vo, man pa­tvir­ti­no ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kė. Be to, ir „Bal­tų­jų pirš­ti­nių“ at­sto­vai tik­ri­no, ar vis­kas sklan­du“, – sa­kė se­niū­nas.

Kad in­for­ma­ci­ja apie rin­kė­jų pa­vė­žė­ji­mą bu­vo iš­pla­tin­ta, pa­tvir­ti­no Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės rin­ki­mų ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kas Si­gi­tas La­ba­naus­kas. „Marš­ru­tai bu­vo su­de­rin­ti ir pa­skelb­ti ne tik rin­ki­mų apy­lin­kė­se, bet ir spau­do­je, in­ter­ne­te“, – sa­kė jis. Rin­kė­jų ve­ži­mas, anot pir­mi­nin­ko, įei­na į rin­ki­mų or­ga­ni­za­vi­mui skir­tas iš­lai­das.  

Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų