Susipažino su profesijomis

Tau­jė­nų gim­na­zi­jos pra­di­nių kla­sių mo­ki­niai ir jų mo­ky­to­jos G. Ba­ro­nie­nė, R. Pu­šins­kie­nė, L. Krikš­ta­po­nie­nė, R. Žu­die­nė bu­vo iš­vy­kę į Uk­mer­gę ir su­si­pa­ži­no su tri­mis pro­fe­si­jo­mis. Prieš­gais­ri­nė­je gel­bė­ji­mo tar­ny­bo­je mo­ki­niai ap­žiū­rė­jo įstai­gos pa­tal­pas, su­ži­no­jo, kad ug­nia­ge­siai-gel­bė­to­jai ne tik ge­si­na gais­rus, bet ir mo­ko­si, spor­tuo­ja.

 

 

Tau­jė­nų pra­di­nu­kai.


 

 

Jie tu­ri bū­ti drą­sūs, stip­rūs ir su­ma­nūs. Ug­nia­ge­siai-gel­bė­to­jai pa­de­monst­ra­vo, kaip kau­kia ma­ši­nų si­re­nos, ku­rios pra­ne­ša apie iš­vy­ki­mą į gais­rą, kaip iš­sklei­džia­mos ko­pė­čios, ku­rio­mis ga­li­ma įlip­ti į de­vin­tą aukš­tą.

Ant­ro­ji vie­ta – UAB „Lik­me­rė“. Čia vai­kai bu­vo pa­ly­dė­ti į ce­chą, kur vy­ko me­die­nos ap­dir­bi­mo dar­bai, ste­bė­jo „me­džio ke­lio­nę“: rąs­tai džio­vi­na­mi, nu­sku­ta­ma žie­vė, pjaus­to­mi. Iš gau­na­mo plo­no me­džio sluoks­nio vė­liau ga­mi­na­ma fa­ne­ra, o iš jos – bal­dai. Mo­ki­niai su­si­pa­ži­no su me­die­nos ap­dir­bi­mo ope­ra­to­riaus dar­bu.

Apie sa­vo dar­bą pa­sa­ko­jo ir Uk­mer­gės me­te­o­ro­lo­gi­jos sto­ties va­do­vas. Ši sto­tis gy­vuo­ja jau 91 me­tus. Me­te­o­ro­lo­gi­jos dar­buo­to­jai bu­vo pa­ruo­šę mo­ki­niams įvai­riau­sių mįs­lių apie gam­tą, jos reiš­ki­nius.

Vė­liau vi­si bu­vo pa­kvies­ti į aikš­te­lę, ku­rio­je sto­vi įren­gi­niai, skir­ti gam­tos reiš­ki­nių ste­bė­ji­mui, ma­ta­vi­mui. Va­do­vas su­pa­žin­di­no mo­ki­nius su me­te­o­ro­lo­go dar­bu ir įran­ga, ku­ri rei­ka­lin­ga me­te­o­ro­lo­gui at­lie­kant įvai­riau­sius ste­bė­ji­mus.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų