Spausdinti šį puslapį

Dėl dujų nuotėkio kilusį gaisrą tiria komisija

Specialiai sudaryta komisija tiria, dėl kokios priežasties pirmadienį užsidegė dujų įvadas daugiabutyje Vilniaus g. 96. Dėl prakiurusio vamzdžio ir užsidegusių dujų buvo evakuoti Pivonijos mikrorajone esančio namo gyventojai. Kelioms valandoms atjungtas dujų tiekimas.

 

Pranešimą apie įvykį priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai gavo apie 18 valandą.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai budėjo prie fakelu virtusio vamzdžio, kad ugnis neišplistų į namo vidų, kol atvyks dujininkai. Mat gesinti degančias dujas pavojinga dėl galimo sprogimo.

Dėl galimo sprogimo pavojaus trijų laiptinių gyventojams teko laikinai evakuotis.

Į įvykio vietą taip pat atskubėjo ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, tačiau, laimė, jų pagalbos neprireikė – žmonės nenukentėjo. Apdegė 0,5 kv. m namo sienos iš lauko pusės ir dujų vamzdis.

AB „Lietuvos dujos“ Strateginio vystymo skyriaus vadybininkė Jolita Butkienė pasakojo, kad į įvykio vietą atvykę įmonės specialistai laikinai uždarė dujų vamzdžio sklendę. Be dujų keletui valandų be Vilniaus g. 96 namo liko ir du aplinkiniai daugiabučiai. Iš viso – 155 vartotojai.

Dujų tiekimas vartotojams buvo atstatytas per 3 valandas.

Paaiškėjo, kad tą pačią dieną šiame name buvo atliekami įvadinio vamzdžio remonto darbai. Juos baigus, maždaug po valandos gyventojai pastebėjo iš dujų vamzdžio plieskiančią ugnį. Nedelsiant buvo pranešta pagalbos telefonu 112.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai informavo, kad minėtą remontą atliko UAB „Rimgauda“. Šios įmonės vadovas Andrius Grekauskas telefonu apie šį įvykį informacijos nesuteikė.

Daugiabutį administruojančios UAB Ukmergės butų ūkis direktoriaus pavaduotojas Sigitas Oželis sako, kad su dujų tiekimu ar tinklų priežiūra susiję darbai neįeina į daugiabučio administratoriaus paslaugas.

Dėl kokios priežasties užsidegė dujų įvadas šiuo metu tiria AB Lietuvos dujos sudaryta komisija.

Autorė: Ligita JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)