Miš­kai ken­čia nuo šiukš­lin­to­jų

Miš­ki­nin­kai liūd­nai juo­kau­ja ta­pę dar ir šiukš­li­nin­kais. La­biau­siai šiukš­lė­mis miš­kai „puo­šia­mi“ va­sa­rą, kai juo­se daug po­il­siau­to­jų. Pa­lik­ta ne­tvar­ka urė­di­jai – pa­pil­do­mos iš­lai­dos.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Ne vi­si po­il­siau­to­jai, pra­mo­gau­da­mi gam­to­je, el­gia­si at­sa­kin­gai.


 

VĮ Uk­mer­gės miš­kų urė­di­jos Pa­ši­lės gi­ri­nin­ki­jos gi­ri­nin­kas Ma­ri­jo­nas Vil­ke­lis sa­ko, jog su­si­rink­ti iš po­il­sia­vie­čių mais­to pa­kuo­tes, bu­te­lius ne­re­tai „pa­mirš­ta­ma“.

La­biau­siai ter­šia­mi prie­mies­ti­niai miš­kai. Var­di­ja te­ri­to­ri­jas ša­lia „Ši­lo“ pa­grin­di­nės mo­kyk­los, „Pu­še­lės“ so­dų ben­dri­jos, Mū­šios tven­ki­nio, Aukš­tuo­sius Šven­to­sios kran­tus Duks­ty­nos miš­ke. „Nors vi­sur yra kon­tei­ne­riai, ne­la­bai jie ir pri­si­pil­do, o šiukš­lės taip ir lie­ka gu­lė­ti ten, kur kaž­kas il­sė­jo­si“, – sa­ko gi­ri­nin­kas.

Ran­da­ma miš­kuo­se ir šal­dy­tu­vų, skal­bi­mo ma­ši­nų, pa­dan­gų. „Tai – šimt­me­čio pro­ble­ma, ir ne­ži­nia, kiek kar­tų tu­rės pa­si­keis­ti, kol žmo­nės ją su­voks, – ap­gai­les­tau­ja jis. – Įsi­vaiz­duo­ja, kad jų ši­taip at­si­kra­ty­to­mis šiukš­lė­mis pa­si­rū­pins ki­ti. O kas tu­ri tą da­ry­ti? Miš­ki­nin­kams gi ne­pri­klau­so, bet ten­ka rink­ti, iš­vež­ti. Vis­kas pa­pil­do­mai mums kai­nuo­ja...“

M. Vil­ke­lis pa­sa­ko­jo, jog di­džiu­liu gal­vos skaus­mu ta­po krū­muo­se ras­ti ši­fe­rio la­pai. Jiems ne­pri­tai­ky­tas joks kon­tei­ne­ris, ne­pri­ima ir stam­bių­jų at­lie­kų aikš­te­lė. „Ką mums su juo da­ryt? Rei­kia kaž­kur pri­duo­ti, bet ne­tu­rim kur dėt. Net su­si­rin­ki­me ap­ta­rėm ši­tą pro­ble­mą“, – spren­di­mo, pa­sak pa­šne­ko­vo, te­bei­eš­ko­ma.

Ne­šiukš­lin­ti gy­ven­to­jų pra­šo­ma prie įva­žia­vi­mų į miš­kus. Apie tai in­for­muo­ja pla­ka­tai, stul­pai su už­ra­šais, pie­ši­niais. Jų, anot M. Vil­ke­lio, yra be­maž prie kiek­vie­no įva­žia­vi­mo.

Šiukš­lin­to­jų el­ge­sį jis sie­ja su kul­tū­ros sto­ka: „Pa­sau­ly taip nie­kur nė­ra. Rei­kia ir jau­ni­mą auk­lė­ti, ape­liuo­ti į są­mo­nin­gu­mą. De­ja, kar­ta, ku­ri au­ga ša­lia mū­sų, ir­gi nė­ra pa­vyz­dys ki­toms kar­toms.“

Ap­gai­les­tau­ja ir dėl ter­šia­mo svei­ka­tin­gu­mo ta­ko, ne­se­niai įreng­to miš­ke ne­to­li „Ši­lo“ mo­kyk­los. „Spe­cia­liai ne­da­rėm šiukš­lia­dė­žių, bet ta­ko pra­džioj ir ga­le pa­sta­tėm kon­tei­ne­rius. Ir vis tiek li­gi jų „ne­pri­ei­na“ – me­ta čia pat. Ne­įsi­vaiz­duo­ju, kaip iš­auk­lė­ti, kad ką at­si­ne­ša į miš­ką – tą iš­si­neš­tų į kon­tei­ne­rį“, – ste­bi­si pa­šne­ko­vas.

Pa­sa­ko­jo, jog pra­dė­ta reng­ti ir an­tra svei­ka­tin­gu­mo ta­ko da­lis. Šiuo me­tu de­da­ma ta­ko dan­ga, ruo­šia­ma me­die­na suo­liu­kams, pa­vė­si­nėms, spor­to įren­gi­niams. „Da­bar ta­ko ruo­žo yra ne­to­li ki­lo­met­ro, an­tra tiek bus pa­da­ry­ta“, – sa­kė gi­ri­nin­kas. Šis pro­jek­tas, anot jo, vyk­do­mas miš­kų urė­di­jos rū­pes­čiu ir lė­šo­mis.

Autorė: Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų